100-metorwy dom dla młodej rodziny z dwójką dzieci
Prezentujemy ponadczasowy projekt 100-metrowego domu, idealnego dla rodziny z dwójką dzieci. Ten przemyślany projekt oferuje funkcjonalność, komfort i estetykę, łącząc nowoczesne rozwiązania z przytulnym klimatem.
Przestrzeń dzienna
To typowy dom bliźniak w zielonej dzielnicy Krakowa. Ma dwa piętra, które zostały podzielone na strefy.
Dom zaprojektowano z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Parter to otwarta przestrzeń dzienna, która łączy salon, jadalnię i kuchnię. Jasne wnętrza, duże okna i minimalizm w aranżacji tworzą wrażenie przestronności. To tutaj skupia się życie rodzinne.
Kuchnia – serce domu. Wyposażona w nowoczesne urządzenia i funkcjonalne meble. Centralna wyspa kuchenna pełni rolę zarówno miejsca do gotowania, jak i spotkań rodzinnych. Przestrzeń do przechowywania została zaplanowana tak, aby wszystko było pod ręką, a jednocześnie zachowany był porządek.
Prywatna strefa na piętrze
Na wyższy poziom prowadzą wizualnie lekkie stalowe schody, które wręcz wtapiają się w otoczenie i stają niewidoczne, a mimo to są dekoracyjnym elementem tego domu.
Piętro domu to prywatna strefa członków rodziny. Znajdują się tu: główna sypialnia rodziców, pokój dzieci, niewielkie pomieszczenie biurowe oraz duża łazienka, w której zaplanowano funkcję pralni ukrytej w zabudowie meblowej. W łazience króluje ciepły minimalizm z nutą oliwki.
Każde wnętrze zaprojektowane z myślą o komforcie i prywatności. Duże okna zapewniają naturalne światło, a przemyślane układy mebli umożliwiają swobodne aranżacje przestrzeni.
Ogród – przedłużenie domu
Z salonu na parterze wychodzi się do przydomowego ogródka, idealnego do zabaw dla dzieci i spotkań towarzyskich. Taras przy salonie to idealne miejsce na poranną kawę czy letnie grillowanie. Zadbano o detale, takie jak roślinność, która zapewnia prywatność i tworzy przytulny klimat.
Projekt aranżacji wnętrz tego 100-metrowego domu dla młodej rodziny z dwójką dzieci to doskonały przykład na to, jak na niewielkiej przestrzeni można wprowadzić rozwiązania, które są jednocześnie funkcjonalne, jak i estetyczne. Dzięki przemyślanym zabiegom dom ten oferuje komfort i wygodę, będąc jednocześnie miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie swój azyl.
Karolina Michałkiewicz-Kasina, architekt wnętrz, założycielka pracowni Lumè design studio
Od ponad 10 lat projektuję wnętrza. Od dwóch pod własną marką Lumè design studio. W projektowaniu wnętrz łączę moje doświadczenie i wiedzę z zamiłowaniem do sztuki. Najbardziej w mojej pracy lubię kontakt z ludźmi, bo każde wnętrze, które projektuję, to opowieść o czyichś marzeniach.
We wnętrzach liczą się dla mnie przestrzeń, światło i detal. Jednak największą wartością w mojej pracy jest człowiek i tworzona dla niego jakościowa przestrzeń. Lubię harmonię i stonowaną elegancję. Piękno widzę w prostocie, nienachalnej kolorystyce, naturalnych materiałach i rzemiośle. Uwielbiam sztukę we wnętrzach w każdej postaci. Szanuję i podziwiam ponadczasowy design. Projektuję, mieszając style i wsłuchując się w gusta oraz potrzeby klientów. Bycie architektem wnętrz to wyzwanie, ale też ogromna radość.
- www.lumestudio.pl
- IG: lume.designstudio
- Więcej o:
Dom biofilny: rozwiązania dla lepszego samopoczucia
Apartament w Ostródzie - aranżacja w stylu japandi wg Studia Projekt
Gra o przytulność - aranżacja mieszkania w Barcelonie
Mieszkanie w Sofii - z wizytą u kuratora trendów
130-metrowy dom na warszawskiej Białołęce
Biuro pracowni Baczmańska Design w sercu poznańskich Jeżyc
Nowoczesna elegancja - mieszkanie w Krakowie
Nad dachami Poznania - nowoczesne mieszkanie na 14. piętrze