150-metrowy apartament w kameralnej części Wrocławia
Czy można połączyć sferę prywatną i zawodową, jednocześnie wprowadzając do koncepcji osobiste inspiracje? Stworzyć przestrzeń na biuro i strefę SPA, unikając gotowych rozwiązań i kreując coś zupełnie unikatowego i funkcjonalnego? Przekonuje o tym realizacja niemal 150-metrowego apartamentu w kameralnej części Wrocławia, zaprojektowanego przez pracownię KODO.
Styl, funkcja i komfort na dwóch poziomach
Prezentowane mieszkanie cechuje koncepcja typowa dla dwupoziomowych lokali mieszkalnych - na parterze zlokalizowano strefę dzienną, a prywatną na piętrze. Część na dole zaprojektowano z uwzględnieniem oczekiwań inwestorki, która pragnęła stworzenia przestrzeni łączącej przestronną kuchnię, salon, jadalnię i hol, o charakterze zarówno użytkowym, jak i reprezentacyjnym. Realizacja tego założenia wymagała wyburzenia części ścian działowych oraz wprowadzenia nowej organizacji przestrzeni, opartej na dwustronnych szafach, pomieszczeniach półotwartych, lekkich przepierzeniach, filarach i wyspach.
Na parterze został też urządzony pokój dla syna - poprzez połączenie dwóch niewielkich pomieszczeń. Obszar ten obejmuje strefę do pracy i zabawy, wyposażoną w stół do gry w piłkarzyki, garderobę i biurko, oraz dyskretnie ukrytą sypialnię z dużym łóżkiem.
Dodatkowo na parterze znajduje się łazienka oraz hol z obszarem gospodarczym. Natomiast górna część apartamentu została przeznaczona dla matki i obejmuje sypialnię, łazienkę stylizowaną na SPA oraz prywatne biuro. Sypialnia, będąca przestronnym pomieszczeniem, została podzielona przez architektów ścianą, za którą ukryto półotwartą garderobę.
Trendy i ponadczasowa elegancja
Aranżacja mieszkania stanowi oryginalne połączenie aktualnych trendów z ponadczasową elegancją. W części dziennej dominuje nowoczesny styl, który harmonijnie łączy naturalne materiały i proste kształty. Kolorystyka opiera się głównie na bieli, ciepłych brązach drewna, odcieniach taupe oraz głębokiej, matowej czerni, tworząc unikalne kompozycje. Uwagę przyciągają nietypowe wykończenia ścian, takie jak tapety imitujące tkaniny, tynki lub panele podłogowe, które zostały zastosowane w klatce schodowej, nadając wnętrzu ciekawy charakter.
Oświetlenie zostało dopasowane do funkcji i wystroju poszczególnych stref. Oprawa oświetleniowa umieszczona na pionowej szynie tworzy przyjemny klimat, dodając przytulność oraz intymny nastrój. Nie można pominąć również zabudowy meblowej, gdzie proste fronty z ciemnego drewna przechodzą płynnie w mniejsze formy półek wbudowanych w ścianę. Dominacja czerni i brązów widoczna jest także w dolnej łazience oraz w dwuczęściowym pomieszczeniu, podzielonym na strefy dla nastolatka. Natomiast jaśniejsza paleta barw, skupiająca się głównie wokół bieli, beżów i zieleni, została zastosowana w sypialni właścicielki.
Dyskretne miejsce do przechowywania
Zorganizowanie odpowiedniego miejsca do przechowywania w przestrzeni o dużym metrażu stanowi wyzwanie. Tutaj zadano sobie trud, aby dopasować je do eleganckiego wystroju wnętrza. Warto zwrócić uwagę kompleksową zabudowę kuchenną, sięgającą od podłogi do sufitu, dwustronną, głęboką szafę zamiast tradycyjnej ściany oddzielającej hol od kuchni, schowek pod schodami, praktyczną szafę na narzędzia gospodarcze oraz elegancką garderobę z mnóstwem półek na książki i dekoracje. Dodatkowo, dzięki specyficznemu umiejscowieniu szafy dokonano podziału na część dzienną i nocną w pokoju nastolatka.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie