150-metrowy apartament z widokiem na Warszawę
Wszystko zostało tu starannie zaaranżowane. Od eleganckiego stylu po jasne barwy, a także przestronną i otwartą część wspólna, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Warszawy. Domownicy na co dzień mogą czuć się niemal jak w ekskluzywnym apartamentowcu na Manhattanie.
Projekt tego miejsca stanowił duże wyzwanie, ponieważ właściciele przeprowadzili się tu z 300-metrowego domu. Jednak dzięki kilku sztuczkom zaproponowanym przez architektkę ich nowe mieszkanie wydaje się równie przestronne.
Zmiany w układzie funkcjonalnym
Projektantka zaproponowała przemodelowanie układu apartamentu w taki sposób, że wnętrze stało się bardziej przestronne. Zdecydowano się na złączenie kuchni i salonu, tworząc jedną dużą strefę dzienną, która jest połączona z holem wejściowym. Za drzwiami z ukrytą ościeżnicą umieszczono spiżarnię, a po lewej stronie od wejścia wydzielono garderobę na okrycia wierzchnie.
W projekcie przewidziano także umiejscowienie gabinetu obok salonu oraz połączenie go z pomieszczeniem gospodarczym i toaletą. Oba te pomieszczenia są bezpośrednio dostępne z holu. Dzięki kolejnym drzwiom w korytarzu stworzono wyraźny podział pomiędzy częścią dzienną a prywatną. Za nimi znajdują się: duża sypialnia, garderoba i otwarta łazienka.
W całym apartamencie, z wyjątkiem kuchni i łazienki, zastosowano na podłodze przepiękny wzór jodły klasycznej marki Jawor Parkiet, pochodzący z kolekcji Fertig Parkiet, w kolorze bielonego dębu. Brak podziałów na podłodze sprawił, całe wnętrze wydaje się optycznie większe i ma spójny styl. Klasyczny wzór dodaje też wnętrzu elegancji. Dzięki dokonanym zmianom w układzie apartament jest teraz idealnie dostosowane do potrzeb i stylu życia jego mieszkańców.
Salon z widokiem na miasto
Okna salonu "otaczają" panoramę stolicy, tworząc piękną ramę. Strefa dzienna jest jasna, co umożliwia uwypuklenie oszałamiającego widoku na centrum Warszawy. Ta przestronna przestrzeń ma powierzchnię ponad 70 metrów kwadratowych. W centralnej części salonu znajduje się wygodny narożnik w kształcie litery U marki KLER. Podświetlają go dwie lampy (Maxlight - Maxfliz). Na przeciwległej ścianie umieszczono telewizor. Warto zwrócić uwagę na niską szafkę zawieszoną pod nim, wykonaną na zamówienie przez Pracownię Stolarską Deer Wood, która idealnie wpasowuje się w całe wnętrze.
W jadalni dominuje owalny stół, a nad nim wisząca lampa zdobiona złotymi akcentami (Maxlight - Maxfliz). Organiczne kształty pojawiają się również w kuchni, gdzie zabudowę zaprojektowała Weronika Glegoła, a wykonała Pracownia Stolarska Deer Wood. Nietypowym rozwiązaniem jest lustrzany sufit, które optycznie powiększa kuchnię. Brak tutaj typowych szafek wiszących, zamiast tego przestrzeń do przechowywania została wydzielona w spiżarni. Dodatkowo, pojawił się tam ozdobny kinkiet (marki Aromas) oraz kompozycja sztukaterii w kolorze ściany.
Aranżacja strefy prywatnej
Część ta skrywa sypialnię, garderobę i otwartą łazienkę za elegancką, lustrzaną ścianą. Brak tradycyjnych drzwi pomiędzy tymi przestrzeniami umożliwia płynny przepływ między nimi, dodając wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Cała strefa utrzymana jest w jasnej stylistyce z delikatnymi akcentami w złocie. Wnętrze ozdobione zostało nieco ciemniejszymi elementami, na przykład wezgłowiem łóżka, a także symetrycznie rozmieszczoną sztukaterią na ścianach, podczas gdy w garderobie uwagę przyciąga lustro na suficie, które optycznie powiększa przestrzeń. W luksusowej łazience znalazł się prysznic typu walk-in oraz dwie umywalki, dopełniające eleganckiego i funkcjonalnego charakteru tego miejsca.
Fokus na detale
To mieszkanie nie zawdzięcza swojego efektownego wyglądu jedynie pięknemu widokowi na Warszawę, funkcjonalnemu układowi i doskonale dobranym meblom. Jego wyrafinowany charakter ukryty jest w drobnych elementach. Hol ozdobiono tapetą Illusion marki Wonderwall, zaś w gabinecie wykorzystano tapetę Harry firmy Vinylplex. Na wielu ścianach umieszczono listwy sztukateryjne, gzymsy i delikatnie przydymione lustra, dodając wnętrzu głębi. Eleganckie dodatki w kolorze złota, wykończenia ścian listwami oraz lustrzane wnęki w suficie podkreślają efekt, zachowując jednocześnie subtelność. Nie mniej ważnym elementem jest oświetlenie, jak np. lampa Humana czy lampa Ritz, która nadaje apartamentowi szyku i elegancji już przy samym wejściu. To detale sprawiają, że wnętrze jest nie tylko piękne i spójne stylistycznie, ale również wyjątkowe i dostosowane do preferencji gospodarzy.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie