Aktualności

  • Domy za miastem to coraz bardziej kusząca perspektywa

    Domy za miastem to coraz bardziej kusząca perspektywa

    Zakup domu na obrzeżach miasta lub poza jego granicami często oznacza istotną zmianę stylu życia, wymagającą dokładnej analizy uwzględniającej nasze oczekiwania, potrzeby i możliwości finansowe. W kontekście obecnych statystyk dotyczących migracji ludności oraz dynamicznie rosnących cen mieszkań w głównych ośrodkach, decyzja ta stanowi zwykle jakościowy krok i kierunek, którym kieruje się coraz większa liczba osób poszukujących komfortu i spokoju.

  • Bloczki Supertermo

    H+H SUPERTERMO – recepta na ściany o wyjątkowej ciepłochronności

    H+H SUPERTERMO to bloki z betonu komórkowego przeznaczone do konstrukcji ścian o wysokiej efektywności energetycznej, pełniących funkcję nośną, ochronną i wypełniającą. Dzięki ich właściwościom izolacyjnym, można łatwo osiągnąć nawet standard budynków pasywnych, przewyższając obowiązujące normy prawnicze i standardy rynkowe. Robert Janiak, Product Manager w firmie H+H, opowiada o budowie z naciskiem na oszczędność energii.

  • Wykorzystanie profili aluminiowych

    Jak aluminium zmienia oblicze nowoczesnego designu?

    Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że aluminium, jako materiał lekki, wytrzymały i wyjątkowo wszechstronny, od dawna zdobywa serca architektów i projektantów na całym świecie. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób ten wszechobecny materiał transformuje nasze otoczenie, tworząc struktury i przedmioty, które nie tylko zachwycają wzrok, ale także pełnią funkcjonalne role. Od monumentalnych budowli po subtelne elementy wykończeniowe, aluminium jest nieodłącznym elementem współczesnego projektowania. Warto zatem odkryć nowe możliwości, jakie niesie ze sobą zastosowanie tego surowca w architekturze i designie.

  • Wavin Tree Tank

    Miasta przyszłości – deszczówka i zieleń, czyli niebiesko-zielone zmiany

    Rozwiązania wspierające sadzenie i prawidłowy wzrost drzew, systemy retencyjne oraz infiltracyjno-retencyjne na deszczówkę i niebiesko-zielone dachy polderowe to tylko niektóre z narzędzi, dzięki którym miasta mogą zamienić się w miejsca przyjazne ludziom i obronić przed negatywnymi skutkami zmian klimatycznych. Dyskusje o kierunkach rozwoju i ewolucji miast nadal się toczą, ale już dziś decydenci i zarządcy miejskiej zieleni mają coraz więcej narzędzi do efektywnego zazieleniania ośrodków miejskich. Wspierają ich w tym producenci, tacy jak Wavin Polska, dostarczając odpowiednie narzędzia i produkty. Niektóre z nich były prezentowane na tegorocznej konferencji Stormwater Poland.

  • Forum stolarki

    Branża stolarki spotka się, by rozmawiać o przyszłości

    W najbliższym czasie, reprezentanci branży stolarki otworowej spotkają się na Ogólnopolskim Forum Stolarki 2023, które odbędzie się 25 i 26 października w Jachrance. Głównym celem tego wydarzenia jest podjęcie trudnych kwestii, z jakimi obecnie boryka się branża, oraz planowanie przyszłości, z naciskiem na zrównoważoną transformację.

  • Porównywarka pian do ocieplania budynków już działa

    Porównywarka pian do ocieplania budynków już działa. Czy to zmieni oblicze branży natryskowej?

    Kilka tygodni temu najczęściej odwiedzany portal poruszający tematykę izolacji termicznej i akustycznej pianą PUR poszedł krok dalej i opublikował Porównywarkę pian pur – czyli materiału do wykonywania tego rodzaju ocieplenia. Pomimo wielu zapowiedzi wiele osób związanych z branżą nie do końca wierzyło, że to się stanie a niektórzy nawet mieli nadzieję ze do tego nie dojdzie. Co się dzieje porównywarka ta wywołuje tyle emocji?

  • Czy warto zainwestować  w gotowy dom?

    Czy warto zainwestować w gotowy dom?

    Gotowy dom – postawiony z wcześniej wyciętych, perfekcyjnie dopasowanych do siebie elementów – to niekwestionowana przyszłość budowy.

  • River Point_Archicom

    Jak deweloperzy wdrażają sztuczną inteligencję w branży nieruchomości?

    W jaki sposób sektor nieruchomości wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji? Jakie korzyści przynosi to deweloperom i klientom? Portal nieruchomości dompress.pl przeprowadził sondę w tej sprawie.

  • Fix All Crystal

    Przezroczysty klej - uszczelniacz do szkła

    Klejenie i uszczelnianie elementów przezroczystych wymaga uwzględnienia ich walorów wizualnych. Dla trwałego efektu i estetyki prac nowa generacja kleju-uszczelniacza - Fix All Crystal marki Soudal.

  • Budownictwo mieszkaniowe - mity

    Budownictwo drewniane - przyszłość mieszkalnictwa w Europie?

    Trend budownictwa drewnianego rośnie w siłę na europejskim rynku mieszkaniowym, czerpiąc inspirację z krajów nordyckich. Technologie oparte na drewnie wydają się być odpowiedzią na problemy związane z niedoborem mieszkań oraz ekologicznymi wyzwaniami branży budowlanej. Wzrasta także popularność budynków drewnianych z powodu ich efektywności energetycznej, co jest istotne z punktu widzenia ekonomii i ochrony środowiska. Niemniej jednak istnieją pewne mity związane z budownictwem drewnianym, które utrudniają jego rozwój.

  • Budownictwo modułowe

    Budownictwo modułowe rozpędzi rozwój PRS w Polsce

    Obecnie sektor PRS (wynajem instytucjonalny) jest intensywnie obserwowany przez wielu inwestorów, jednak niewielu jeszcze w nim działa. Mimo że ma on niewątpliwy ogromny potencjał, inwestorzy zachowują ostrożność i wciąż szukają sposobów, metod i technologii, które pozwolą zwiększyć szanse na sukces oraz zminimalizować ryzyko inwestycji. W tym kontekście budownictwo modułowe wydaje się być odpowiedzią na kilka kluczowych wyzwań, z którymi boryka się wynajem instytucjonalny. Wykorzystanie tej technologii może przyspieszyć rozwój sektora PRS w Polsce.

  • Koniec ery świetlówek

    Koniec ery świetlówek

    Rewolucja w branży oświetleniowej stwarza szansę dla zielonej transformacji, gdyż od 25 sierpnia 2023 roku tradycyjne świetlówki typu T5 i T8 przestaną być produkowane w wyniku unijnej dyrektywy RoHS, która ma na celu wyeliminowanie substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Na europejskim rynku dostępne będą jedynie oświetlenia LED, które charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną i nie zawierają rtęci.

  • Gruntowna modernizacja w ciągu najbliższych 10 lat

    Miliony domów i mieszkań do remontu w związku z dyrektywą UE

    Kilka milionów mieszkań i budynków w Polsce musi zostać gruntownie zmodernizowanych w ciągu najbliższych 10 lat. Związane jest to z przyjęciem w marcu 2023 r. przez Parlament Europejski dyrektywy EPBD o efektywności budynków, nakładającej obowiązek podniesienia klasy energetycznej także istniejących obiektów. – Dla właścicieli wiązać się to będzie z wydatkami, lecz jednocześnie szansą na znaczne zmniejszenie rachunków za energię elektryczną i cieplną – ocenia Jakub Kapuśniak z firmy Stiebel Eltron. Odpowiednie inwestycje warto zaplanować wcześniej, aby nie było konieczności kumulowania wydatków w krótkim czasie.

  • Dobór sklejki

    Sklejka na budowie

    Sklejka to uniwersalny materiał naturalnego pochodzenia, którego zalety docenimy zarówno stawiając dom, jak i aranżując jego wnętrze. Słynie ze swojej wytrzymałości, urody oraz łatwości obróbki. Jak dobrać sklejkę do swojego projektu? Na to pytanie odpowiada specjalistka w temacie sklejek firmy JAF Polska – Iza Jarosik.

  • Branża budowlana dziś i jutro

    Branża budowlana 2023 dziś i jutro

    Globalny kryzys, inflacja, wysokie stopy procentowe, wciąż realna groźba pandemii, a do tego wojna za naszą wschodnią granicą – to na pewno nie są czynniki, które mają pozytywny wpływ na kondycje poszczególnych branż, w tym sektor budowlany. Poza tym restrykcje w polityce kredytowej banków oraz niechęć inwestorów do zaciągania nowych zobowiązań finansowych też negatywnie odbijają się na wynikach finansowych przedsiębiorstw. Mimo to nastroje na rynku wydają się optymistyczne. Sytuacja powoli się stabilizuje, gospodarka wraca na swoje tory i odrabia straty. Świadczą o tym wypowiedzi najważniejszych przedstawicieli sektora budowlanego, którzy starają się z optymizmem prognozować przyszłość. Co więcej, planują na nowo zdefiniować swoją ofertę i mocno zaangażować się w nowe projekty, mając oczywiście solidną bazę w postaci wysokiej jakości produktów i urządzeń, z których są znani.

  • „Dni otwarte Moreview” dla architektów: 15-17.06., Zgierz pod Łodzią

    „Dni otwarte Moreview” dla architektów: 15-17.06., Zgierz pod Łodzią

    Zapraszamy do udziału w trzydniowym wydarzeniu "Dni otwarte Moreview" dla projektantów i architektów. To unikalna okazja do odkrycia nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie stolarki aluminiowej, z akcentem na innowacyjne systemy okienne i drzwiowe Yawal S.A. Wydarzenie to jest odpowiedzią na rosnącą popularność dużych przeszkleń w budownictwie jednorodzinnym i rezydencyjnym.

  • POiD-XIII Kongres Stolarki Polskiej - rejestracja

    XIII Kongres Stolarki Polskiej – przedstawiamy program wydarzenia

    Sztuczna inteligencja, nowe programy dopłat dla inwestorów, zapowiedzi zmian w prawie prosto z Komisji Europejskiej oraz trendy marketingowe – to najważniejsze tematy XIII Kongresu Stolarki Polskiej. Program wydarzenia tworzą trzy bloki tematyczne z udziałem najlepszych ekspertów. XIII Kongres Stolarki Polskiej już w dniach 24-25 maja.

  • XIII Kongres Stolarki Polskiej

    Przed nami XIII Kongres Stolarki Polskiej. Rozmowy o przyszłości branży budowlanej już w dniach 24-25 maja 2023 roku w Warszawie

    Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja  w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Na uczestników Kongresu czekają: złożony z trzech bloków tematycznych bogaty program merytoryczny, inspirujące rozmowy i wieczorna Gala, na której wręczone zostaną branżowe nagrody.

  • Pierwszy deweloper w Polsce zasili inwestycje mieszkaniowe zieloną energią z własnej farmy wiatrowej

    Pierwszy deweloper w Polsce zasili inwestycje mieszkaniowe zieloną energią z własnej farmy wiatrowej

    Green On Energy, spółka powiązana kapitałowo z warszawskim deweloperem, firmą PROFBUD, rozpoczęła prace przygotowawcze dotyczące budowy własnej farmy wiatrowej o łącznej mocy 14,8 MW. Jest to pierwszy deweloper z branży mieszkaniowej w Polsce, którego zielony prąd wygenerowany z farmy zasili realizowane inwestycje mieszkaniowe oraz biurowe. Rozpoczęcie budowy elektrowni wiatrowej planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2023 roku. Produkcja energii elektrycznej ma nastąpić z kolei w II połowie 2024 roku.

  • Leasing paneli

    Fotowoltaika na wynajem? To możliwe! Teraz pierwsze 3 miesiące za darmo

    Otovo jest jedyną firmą w Polsce, która oferuje leasing konsumencki na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo dla nowych klientów, którzy do 15 marca 2023 roku zdecydują się na zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej i skorzystają z leasingu, firma przygotowała specjalną ofertę: otrzymają oni pierwsze trzy raty w prezencie.

  • Budma 2023

    Targi BUDMA 2023 – szanse i możliwości dla branży budowlanej [podsumowanie]

    Trzydziesta pierwsza edycja targów BUDMA wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, które odbyły się w dniach 31.01 – 03.02.2023 udowodniły, że cała branża budowlana spotyka się w Poznaniu, aby rozmawiać o możliwościach i kierunkach rozwoju oraz przeciwdziałaniu kryzysowi. Podczas tegorocznej odsłony Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-tech swoją ofertę (w tym absolutne rynkowe premiery!), zaprezentowało ponad 600 wystawców z 26 krajów. W spotkaniach z producentami, konferencjach, prezentacjach i warsztatach uczestniczyło ponad 23 000 profesjonalistów z 39 krajów, z 5 kontynentów.

  • „Tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i środowisku” – ROBYG rozpoczął kampanię  w zrównoważonym duchu

    „Tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i środowisku” – ROBYG rozpoczął kampanię w zrównoważonym duchu

    Budownictwo wywiera ogromny wpływ na nasz świat. Jednak w swojej najnowszej kampanii ROBYG udowadnia, że będąc wiernym wartościom takim jak troska, odpowiedzialność i wsparcie można prowadzić opłacalny biznes w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Najnowszy projekt ogólnopolskiego dewelopera to przede wszystkim filmowy, niespełna 2-minutowy przekaz zawierający istotę jego działalności. Porusza tematykę budowania przestrzeni do życia z myślą o ludzkich potrzebach przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe, ponieważ powstało z inicjatywy pracowników, którzy w dodatku postanowili sami w nim wystąpić.

  • „Idealnie Dopasowani” — GALECO zapowiada przełom w architekturze nowoczesnych dachów

    „Idealnie Dopasowani” — GALECO zapowiada przełom w architekturze nowoczesnych dachów

    Walentynki to symboliczny dzień, w którym warto zagłębić się w poszukiwania sekretu Idealnego Dopasowania. W podróż do włoskiej Perugii zaprasza w nowym spocie reklamowym firma GALECO. To pierwsza odsłona najgorętszej premiery tego roku!

  • Wymiana okien za darmo

    Jak można otrzymać wymianę okien za darmo?

    Szukamy sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, gdy nasze rachunki za energię i ogrzewanie idą w górę, a nasze portfele nie rosną wraz z nimi. Nie pomagają stare kuchenki, nieszczelne okna i drzwi, przez które ciepło ucieka z domu. To właśnie tutaj można wymienić niedziałające elementy. Dla wielu jest to wciąż marzenie. Czy istnieją programy dofinansowań, które pozwalają na wymianę stolarki okiennej całkowicie za darmo? Paweł Gregorczyk z Koalicji Termomodernizacyjnej wyjaśnia, jak skorzystać z programu "Czyste Powietrze" i otrzymać nawet 100% dofinansowania do okien.

  • Budma 2023

    Targi BUDMA 2023 - tłumy w pawilonach i siła spotkań na żywo!

    Targi BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to  prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 600 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy. Cztery dni targów w Poznaniu obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora, jak również prezentują najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.

  • Budma 2023

    BUDMA 2023 – drogowskaz dla branży budowlanej

    Przed nami Targi BUDMA 2023 - najbardziej prestiżowa impreza handlowa dla budownictwa i architektury w Polsce i Europie Środkowej, wymieniana na równi z największymi wystawami świata. Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek zaprezentują w jednym miejscu najbogatszą ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego.

  • SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

    SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

    Są rzeczy, na które warto czekać w 2023 r.

  • Zakup mieszkania dla rodziny w 2023 roku: co warto wiedzieć

    Jaki jest najlepszy sposób na zakup mieszkania dla rodziny w 2023 roku?

    To dobra wiadomość dla każdego, kto planuje zakup mieszkania w 2023 roku. Obejmuje ona stopniową likwidację WIBOR-u, obniżenie rat kredytu o kilkaset złotych oraz poprawę zdolności kredytowej. Co przyniesie nowy rok? Czy warto kupić nieruchomość? Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Sprawdzamy!!!

  • Dron budowniczy Yuneec H850-RTK

    Dron budowniczy zawsze da radę

    Czasy w których drony były wykorzystywane w celach czysto rekreacyjnych i do zabawy mamy już dawno za sobą. Obecnie możemy je znaleźć w większości branż na rynku. Nawet tam gdzie panują trudne warunki pracy takie jak pył, deszcz oraz porywiste wiatry.  Mowa oczywiście o branży budowlanej, w której bezzałogowe statki powietrzne (BSP) to częsty widok. Według Białej Księgi Rynku Bezzałogowych Statków Powietrznych autorstwa Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w 2018 roku wartość polskiego rynku dronów wykorzystywanych właśnie w tej branży wyniosła ponad 11 mln PLN. Łącznie w latach 2017-2026 wyniesie ona ponad 627 mln PLN.

  • Długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powietrza na trwale uszkadza nasz układ oddechowy, ma również negatywny wpływ na środowisko naturalne

    Jakość powietrza czyli smog w Polsce - co warto wiedzieć

    Nowotwór, zawał, nadciśnienie, astma, alergie. Jaki jest wspólny mianownik wymienionych chorób? To wszechobecny smog, który jest szczególnie uciążliwy w okresie jesienno-zimowym, kiedy panujący na zewnątrz chłód wymusza na nas ogrzewanie domów.