Aktualności

 • „Magda i Piotr pod własnym dachem”

  „Magda i Piotr pod własnym dachem” – poradnik CREATON dla inwestorów

  Decyzja o budowie własnego domu często jest jedną z najważniejszych w życiu. Wymaga od osób planujących jego budowę poświęcenia czasu, energii i niejednokrotnie zdobycia niezbędnej wiedzy. Jednym z najtrudniejszych do wykonania i jednocześnie kluczowym elementem całej architektury jest dach. Jego kształt, kąt nachylenia i rodzaj pokrycia mają wpływ nie tylko na estetykę budynku, jego funkcjonalność, ale również i na komfort mieszkańców.

 • Płyta warstwowa z rdzeniem z wełny mineralnej

  Nowe płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej firmy Blachy Pruszyński

  Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej to proste i szybkie podejście do budownictwa halowego. Składają się z zewnętrznych warstw konstrukcyjnych, zwanych okładzinami i warstwy izolacyjno-konstruk­cyjnej, czyli rdzenia. Rdzeń, a więc wypełnienie płyty może być wykonane z różnych materiałów – pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu.

 • Wytyczne dekarskie

  Wytyczne dekarskie. Zeszyt 5. Zasady układania łupka na dachach i fasadach

  Od 2018 roku Polskie Stowarzyszenie Dekarzy sukcesywnie wydaje kolejne pozycje „Wytycznych dekarskich”. Zawierają one standardy pomagające wszystkim uczestnikom procesu budowlanego w jednoznacznym definiowaniu poprawnego projektowania i wykonania dachów. Wytyczne dekarskie są ważnym źródłem informacji dla architektów, inżynierów i wykonawców, przedstawiającym różnorodność właściwych rozwiązań dla konkretnych uwarunkowań występujących na obiektach budowlanych.

 • MILWAUKEE uruchamia Platinum

  MILWAUKEE uruchamia Platinum - nową usługę dla profesjonalistów

  Platinum nowa usługa obejmująca cały polski rynek, została uruchomiona z myślą o użytkownikach profesjonalnych. MILWAUKEE Platinum, to pakiet usług, który gwarantuje szybkie naprawy i konserwację na zasadzie priorytetów.

 • Pomp ciepła NIBE S2125

  Przyznano dwa złote medale dla pomp ciepła NIBE S2125

  Na tegorocznych targach ENEX & INSTALACJE wręczono dwa złote medale dla najnowszych pomp ciepła NIBES2125. W drugim kwartale 2022 roku urządzenie zostało dodane do oferty NIBE.

 • Mimo dość wysokich nakładów inwestycyjnych, pompy ciepła stale zyskują w Polsce na popularności.

  Program Moje Ciepło 2022. Energetyczny hit dla Polaków

  29 kwietnia 2022 roku ruszył nabór wniosków w programie „Moje Ciepło”. Nowy program dotacyjny to kolejna inicjatywa rządzących na rzecz walki ze smogiem i zminimalizowania skutków finansowych wysokich cen energii.

 • Budynek mieszkalny w Zwoleniu

  Mieszkańcy bloków boją się nadchodzącego sezonu grzewczego i podwyżek

  Polaków niepokoją rosnące koszty kredytów oraz koszty transportu i usług. Mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych czekają trudne czasy. Już teraz są przerażeni rosnącymi rachunkami za prąd i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Koszt energii elektrycznej rośnie, a czynsz systematycznie się zwiększa. Spółdzielnie mieszkaniowe zaczęły inwestować w odnawialne źródła energii, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

 • Kanalizacja niskoszumowa

  Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna – systemowe ograniczanie hałasu rur

  Dbałość o komfort akustyczny jest jednym z wyznaczników klasy obiektu. Dlatego w dobrych hotelach zawsze są wykładziny tłumiące dźwięki. Ale prawdziwym miernikiem, czy hotel faktycznie zadbał o niski poziom hałasu wewnętrznego, jest zastosowany system kanalizacji niskoszumowej. Przykład ten nie dotyczy tylko hoteli. Systemy niskoszumowej kanalizacji coraz powszechniej stosowane są podczas budowy obiektów użyteczności publicznej oraz w budownictwie mieszkaniowym. I powoli stają się projektowym „must have”.

 • Era Inn Edge S Li-ion

  Cichy i bezprzewodowy: Nice Era Inn Edge S Li-ion, nowy silnik do automatyzacji osłon wewnętrznych, z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym

  Nice, globalny lider w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, wprowadza na rynek Nice Era Inn Edge S Li-ion, nowy uniwersalny silnik rurowy do wszystkich typów osłon wewnętrznych (rolowanych, pakietowych, plisowanych i osłonowych). Bezprzewodowe rozwiązanie dedykowane jest do modernizacji budynków mieszkalnych i komercyjnych.

 • System komunikacji dachowej

  System komunikacji dachowej CREATON

  System komunikacji dachowej CREATON jest perfekcyjnie dopasowany do dachówek marki pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Umożliwia wygodne i bezpieczne wejście na dach oraz przemieszczanie się po połaci podczas wszelkich czynności serwisowych (m.in. montaż anteny, odśnieżanie, prace kominiarskie).

 • Złota Budowlana Marka Roku 2022 dla Termo Organiki

  Złota Budowlana Marka Roku 2022 dla Termo Organiki

  Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał najwyższe wyróżnienie - Złotą Statuetkę Budowlanej Marki Roku 2022 w kategorii „Styropian". Lider rynku ociepleń kolejny już raz z rzędu zdobył prestiżową nagrodę, która jest wynikiem ogólnopolskich, niezależnych badań przeprowadzonych na próbie kliku tysięcy wykonawców budowlanych.

 • Co wybierają Polacy

  Polacy coraz chętniej wybierają domy od deweloperów. Powód? Bezpieczeństwo inwestycji

  Zmiany w modelu pracy i dążenie do posiadania choć odrobiny zieleni przed domem spowodowane pandemią, zmobilizowały polskich konsumentów do inwestowania w domy. Coraz większą popularnością cieszą się te wybudowane przez deweloperów. Dlaczego? Rosnące ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych, robocizny i brak sprawdzonych ekip remontowych powodują, że konsumenci obawiają się budować na własną rękę.

 • Stowarzyszenia Wykonawców Elewacji

  Spadają ceny materiałów budowlanych

  Spadają ceny styropianu i zwiększa dostępność bloczków ceramicznych. A na dostawę stali czeka się już tylko kilka dni. – To nie oznacza jeszcze powrotu do cen sprzed pandemii i szalejącej inflacji, bo cena wełny mineralnej utrzymuje się na wysokim poziomie. Ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku utrzyma się spory popyt na usługi budowlane, bo coraz więcej bloków mieszkalnych jest budowanych na wynajem – mówią eksperci ze Stowarzyszenia Wykonawców Elewacji.

 • Marka GROHE wprowadza nowe rozwiązanie dla profesjonalistów – subbrand GROHE Professional

  Marka GROHE wprowadza nowe rozwiązanie dla profesjonalistów – subbrand GROHE Professional

  Dzięki GROHE Professional podkreślamy nasze zaangażowanie w utrzymanie jak najlepszych relacji z partnerami branżowymi. Bazując na doświadczeniu i wiedzy, stworzyliśmy kompleksowy pakiet produktów i usług, który zapewnia rozwiązania dla branży sanitarnej, stojącej obecnie w obliczu wielu wyzwań. Instalatorzy są podstawą naszej branży, więc dla nas, jako wiarygodnego partnera, rzeczą oczywistą jest pomaganie im w codziennej pracy najlepiej jak tylko potrafimy” - mówi Jonas Brennwald, lider LIXIL EMENA i Co-CEO Grohe AG.

 • Budowlana Marka Roku 2022

  Firma Blachy Pruszyński z kolejnym wyróżnieniem - Budowlana Marka Roku 2022

  Centrum Badań i Analiz Rynku w czerwcu ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2022, który klasyfikuje materiały budowlane produkowane w Polsce.

 • Pożar mieszkań

  Jak zmniejszyć ryzyko pożarów w budynkach mieszkalnych dzięki smart home?

  Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w 2021 roku strażacy ugasili 106 tysięcy pożarów. W ponad 30% przypadków paliły się obiekty mieszkalne. W 2022 roku są to już 15 443 incydenty zanotowane do końca kwietnia. To spora liczba, jednak przy odpowiednim zabezpieczeniu domu pożaru da się uniknąć lub zareagować zanim ogień się rozprzestrzeni. Jak wskazuje ekspert firmy Netatmo, nowe technologie używane w urządzeniach smart home mogą ratować życie i dobytek.

 • Deklaracja na temat tego, czym ogrzewamy nasze domy

  Inwestorze, uwaga - złóż deklaracja CEEB w której określisz czym ogrzewasz dom

  Jeszcze tylko do końca czerwca mamy czas na złożenie deklaracji na temat tego, czym ogrzewamy nasze domy. W przeciwnym razie czekają nas nieprzyjemności ze strony władzy, a mianowicie kara w wysokości nawet 5 tys. złotych.

 • Czyste powietrze

  Czyste powietrze – edycja 3.0

  Trwa właśnie trzecia odsłona rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Gorąco zachęcamy tych, którzy jeszcze nie sięgnęli po wsparcie, aby jak najszybciej to zrobili. Nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń.

 • Barometr Branży Budowlanej 2022

  Barometr Branży Budowlanej 2022

  To jedno z pierwszych takich badań w Polsce. Odpowiada na pytanie jakie są największe problemy branży budowlanej w Polsce. Zamiast jednak danych pochodzących od wykonawców realizujących duże projekty infrastrukturalne czy deweloperskie, przebadano w nim głównie mikrofirmy. Sprawdźcie wyniki.

 • Punkt Planowania IKEA Ursus

  W Warszawie otwiera się pierwszy Punkt Planowania IKEA

  IKEA w Warszawie testuje nowe rozwiązanie - Punkt Planowania IKEA Warszawa Ursus, w którym klienci będą mogli skorzystać z usługi projektowania kuchni czy szafy. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na prężnie rozwijający się sektor deweloperski, w szczególności mieszkań. IKEA jako dobry sąsiad chce spełniać marzenia Polek i Polaków o pięknych mieszkaniach, dlatego postanowiła wypróbować nowe możliwości dotarcia do klienta. Pierwszą taką współpracę IKEA nawiązała z Deweloperem Dantex. Obok biura sprzedaży firmy Dantex w Ursusie, zlokalizowała swój pierwszy testowy punkt planowania.

 • Projekt domu z budową

  Projekt domu z budową i gwarancją ceny - kompleksowe rozwiązanie dla inwestorów

  Budowa domu szybko, bez stresu i z gwarancją ceny? Teraz to możliwe w Extradom.pl, gdzie została wprowadzona zupełnie nowa oferta projektu z budową. Od teraz można zamówić nie tylko gotowy projekt i analizę działki, ale także zlecić partnerom serwisu budowę wybranego domu. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

 • M Base Glue - podkład pod podłogi drewniane

  Naturalne, mineralne podkłady pod podłogi drewniane i panele! Nowość od marki Arbiton

  Marka Arbiton wprowadziła do swojej oferty nową grupę pokładów pod panele – podkłady mineralne M-Base. M-Base to jedne z najbardziej naturalnych i ekologicznych podkładów na rynku. Przeznaczone dla wszystkich osób, którym bliskie jest dbanie o naturalne środowisko.

 • Konsumencki lider jakości 2022

  Blachy Pruszyński z odznaczeniem Konsumencki Lider Jakości 2022

  Projekt Konsumencki Lider Jakości skupia się na przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych w całej Polsce. Na podstawie badań konsumenckich wyłania te firmy, które wyróżniają się ze względu na jakość swoich produktów i usług. Blachy Pruszyński to już od wielu lat firma godna zaufania – dlatego kolejny raz uzyskała Godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2022. Jeden z największych producentów pokryć dachowych i elewacji wykonywanych z blachy powlekanej może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej oraz profesjonalnym podejściem do klienta. Sprzedaż tych wyrobów odbywa się na całą Polskę oraz poza granice kraju do takich miejsc jak Ukraina, Węgry, Rumunia i Czechy, a ostatnimi laty nawet rynek Europy Zachodniej czy tak odległe regiony świata jak Afryka.

 • Top Builder 2022 za zestaw wyrobów z Kasetonów Ściennych firmy Blachy Pruszyński

  Top Builder 2022 za zestaw wyrobów z Kasetonów Ściennych firmy Blachy Pruszyński

  Prestiżowa nagroda miesięcznika Builder trafiła ponownie w nasze ręce Blachy Pruszyński. Statuetka przyznana została stalowym systemom kasetonów PRUSZYŃSKI do zastosowania jako okładziny ścienne.

 • Michael Traub - Prezes Zarządu firmy STIHL

  Rekordowy rok 2021: STIHL osiągnął ponad 5 miliardów euro przychodów

  W dniu 26 kwietnia w siedzibie firmy STIHL w Waiblingen odbyła się konferencja prasowa podczas której przedstawiono wyniki firmy osiągnięte w roku 2021.

 • Depresja klimatyczna - co pozytywnego ze sobą niesie

  Depresja klimatyczna – czy jest zjawiskiem, które może uratować naszą planetę?

  Jak wynika z raportu „Climate Sentiment Index”, opracowanego przez firmę doradczą Deloitte, 64% Polek i Polaków deklaruje, że zmiany klimatyczne i ich następstwa stanowią dla nich powody do zmartwień. Świadomość proekologiczna stale rośnie, a razem z nią niepokój i tzw. depresja klimatyczna. Czym charakteryzuje się to zjawisko? Jak przekłada się na wybory konsumenckie? I czy niesie ze sobą jakiekolwiek pozytywne następstwa?

 • Studzienka wpustowa Tegra RG - montaż

  Systemy punktowego odwadniania – jak obniżyć koszty inwestycji?

  W przypadku inwestycji budowlanych liczy się efektywność kosztowa. Oznacza to, że cenione są rozwiązania szybkie, tańsze, a przy tym co najmniej równoważne pod względem funkcjonalnym z tymi tradycyjnymi. Przykładem mogą być inwestycje dotyczące infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Coraz więcej inwestorów przy budowie systemów punktowego odwodnienia nawierzchni dróg decyduje się na wykorzystanie lekkich studzienek wpustowych z polipropylenu PP zamiast betonowych. Skąd taki trend?

 • Rodzinny dom pełen ciepła

  Rodzinny dom pełen ciepła

  Zaczęło się od konkursu „Czyste powietrze ” w 2021 roku, w którym firma Knauf Insulation była jednym z fundatorów nagród - sponsorowała termoizolację poddasza. Działania na rzecz środowiska, czystego powietrza, ochrony zasobów ziemi to codzienność w Knauf Insulation.  W konkursie został wybrany rodzinny dom  z Wybczyka – wsi położonej w województwie kujawsko-pomorskim. Ich ponad 100-letni dom wymagał termomodernizacji poddasza.

 • Czytnik UniLock

  Wielopłaszczyznowa kontrola dostępu – czytnik UniLock, nowość w ofercie G-U Polska

  Jedno urządzenie, wiele funkcjonalności, zdalne sterowanie oraz efektywne zarządzanie dostępem – tak w skrócie można scharakteryzować UniLock – nowość w zakresie kompleksowej kontroli dostępu, które uzupełnia portfolio rozwiązań G-U Polska.

 • STIHL ADVANCE ProCOM

  Profesjonalne nauszniki przeciwhałasowe z funkcją komunikacji

  Nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM umożliwiają dwukierunkową komunikację głosową na poziomie konferencyjnym.