Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - Bistro Między Zębami w Białymstoku

Redakcja

Intrygująca konstrukcja z płyt OSB i chrupiące langosze.

Wielkie otwarcie bistro Między Zębami miało miejsce pod koniec czerwca 2013 roku. Bez wątpienia, jest to miejsce oryginalne i wyjątkowe. Bezpośrednia inspiracja dla wnętrza bistro była organiczna forma kokonu. W środku zwraca uwagę przestrzenna konstrukcja z płyt OSB, która oplata lokal. Projekt wnętrza wykonali Rafał Otłog oraz Aleksandra Konstanciak, przy współudziale pracowni hash.TKSV.

Intencją projektantów było wywołanie wśród gości uczucia przebywania w miękkiej zamkniętej formie. Przy  takim założeniu istotne było stworzenie całościowej konstrukcji, która nie stanowi jedynie dekoracji. Ta intrygująca "rzeźba" jest jednocześnie siedziskiem, barem, przegrodą między salą jadalną a zapleczem  i strefą techniczną.

fot. mat. prasowe

Osiągnięcie końcowego efektu możliwe było między innymi dzięki zastosowaniu narzędzi parametrycznych. Każdy element jest inny i został wycięty oraz oznaczony przy pomocy frezarki cnc. Projektanci zmontowali formę własnoręcznie w jedynie trzy doby.

Kształt i detale podkreślone zostały starannie zaprojektowanym i dobranym oświetleniem, które wprowadza wieczorem ciepły i przytulny nastrój. Pozostałe elementy wyposażenia dobrane zostały w taki sposób, by nie konkurować z głównym tematem wnętrza. Są neutralne, jednak ciekawe w swej formie.

Jako element wyposażenia potraktowana została oprawa graficzna, która przejawia się w postaci minimalistycznego logo czy odpowiednio zaprojektowanego menu. Smakoszy z pewnością przyciągają tu langosze, które są specjalnością kuchni węgierskiej i słowackiej. Bistro Między Zębami to kuchnia głównie pierogowa, w której wiele propozycji dla siebie znajdą również weganie. Zjemy tu trzy rodzaje pierogów: gotowane (np. ruskie,  z soczewicą, z buraczkami), z ciasta francuskiego (np. z cukinią i kozim serem lub z grillowanymi warzywami) i ciasta drożdżowego (np. z kurczakiem i brokułami czy z łososiem). Warto dodać, że wszystkie pierogi serwowane są z dipem na bazie własnoręcznie zrobionego majonezu.

Bistro Między Zębami

ul. Świętokrzyska 5 lokal U3 Białystok

czynne: poniedziałki-piątki: godz. 10-20, niedziela: godz. 12-21

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - Bistro Między Zębami w Białymstoku