Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - Mleczarnia Jerozolimska w Warszawie

Redakcja

Swojski i nowoczesny bar mleczny.

Kolejnym lokalem nominowanym w plebiscycie Ale lokale 2013 jest warszawski bar Mleczarnia Jerozolimska na ul. Siennej. Bardzo oryginalny wystrój wnętrza jest dziełem Aleksandry Plech z Pracowni Werner.

Założeniem projektu było stworzenie koncepcji wnętrz dla rozwijanej  sieci lokali gastronomicznych Mleczarnia Jerozolimska. Bar przy ulicy  Siennej to pierwszy z otwieranych punktów sieci Mleczarnia zaaranżowany  według nowej koncepcji wizualnej. Kolejne otwierane lokale m.in. przy ul. Nowowiejskiej i Emilii Plater w Warszawie są kontynuacją i
rozwinięciem zastosowanych pomysłów. Zaprojektowany format gastronomiczny jest przeznaczony przede wszystkim dla mieszkańców okolicy i pracowników pobliskich biur. Wnętrze lokalu miało być świeże, przyjazne, oraz spójne z dotychczasowym wizerunkiem i komunikacją wizualną firmy Mleczarnia Jerozolimska.

Mleczarnia największą popularnością cieszy się w porze obiadowej dlatego nadrzędnym celem było stworzenie koncepcji uniwersalnej i otwartej dla gości lunchowni. Zastosowane motywy i materiały nadają swojskiego charakteru a jednocześnie tworzą uporządkowaną nowoczesną przestrzeń. Inwestorom zależało na stworzeniu miejsca oryginalnego a jednocześnie przyjaznego dla szerokiego grona odbiorców. Duża liczba gości oraz popularność sieci Mleczarnia wymuszały zastosowanie funkcjonalnych materiałów. Zaprojektowana przestrzeń miała być prosta, użyteczna, a także uwzględniająca specyfikę prowadzenia działalności gastronomicznej.

fot. pracowniawerner.pl

Płyta OSB wizualnie ociepla przestrzeń, jednocześnie stanowiąc tło i kontrast dla autorskiego malarstwa wykonanego przez pracownię Werner. Motywy namalowane na ścianach w nieoczywisty sposób nawiązują do skojarzeń z barem mlecznym. Uwzględniając wymogi funkcjonalne  i walory estetyczne, podłoga została wykonana z żywicy epoksydowej co dodatkowo porządkuje i upraszcza wnętrze lokalu. Powierzchnia ścian jest oddzielona wizualnie od podłogi za pomocą ręcznie namalowanych kropek które pełnią rolę umownego stołu.

Oświetlenie zaprojektowano symetrycznie, w równoległych i prostopadłych pasach co optycznie strefuje przestrzeń. Wyraziste, czarne lampy są kontrastowymi punktami zawieszonymi w jasnym wnętrzu. Wybrany model lamp podkreśla klimat baru mlecznego.

Mleczarnię wyróżnia przede wszystkim zastosowanie prostych materiałów, oraz malarstwa ściennego. Symbolem sieci Mleczarnia i ważną częścią projektu jest duża wykonana z plexi krowa, która dominuje w strefie konsumpcyjnej.

Proste formy białych stołów i krzeseł konsekwentnie budują lekkość i czystość wnętrza. Wykorzystane w projekcie meble są uzupełnieniem malarstwa i jednocześnie znaczącym elementem ogólnej koncepcji  przestrzeni.

Bar mleczny Mleczarnia Jerozolimska

ul. Sienna 83 Warszawa

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - Mleczarnia Jerozolimska w Warszawie