Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - Owoce i Warzywa w Łodzi

Redakcja

Klubokawiarnia w nowej odsłonie.

Klubokawiarnia Owoce i Warzywa to 70 metrów kwadratowych dążących do nieskończoności. W kameralnym wnętrzu odbywały się już imprezy dj-skie (zdecydowanie pacyfikowane przez sąsiadkę i siły porządkowe), wystawy, dyskusje, projekcje. Jeśli kogoś nie przeraża jasne wnętrze, bezpośredniość obsługi i ścisk w weekendowe wieczory, znajdzie tu swoje miejsce.

Dzięki otwartości i bezpretensjonalnej atmosferze klubu spotkamy tu zarówno znanych projektantów mody, czołowych muzyków sceny alternatywnej, awangardowych artystów, dziennikarzy, niebieskie ptaki jak i sympatycznych, dowcipnych, choć czasami zbyt nachalnych lokalnych żulików szukających dziewczyny lub publiki dla swoich występów artystycznych.

fot. Marcin Petruszka

W październiku ubiegłego roku "Owoce" przeszły mały lifting wnętrza, którego autorami są właściciele klubokawiarni Ania Marczyk i Michał Sobolewski oraz łódzka pracownia architektoniczna RWSL. Odmalowano ściany, wymieniono krzesła oraz zainstalowano nowe oświetlenie. Pozostawiono charakterystyczne murale, które są znakiem rozpoznawczym "Owoców i Warzyw"

- Mówi się, że to ludzie tworzą klimat miejsca. Tak na pewno jest w przypadku klubokawiarni "Owoce i Warzywa". Owi ludzie muszą się jednak dobrze czuć, nie tylko ze sobą, ale także we wnętrzu, które dla wielu stało się drugim domem. Po ponad dwóch latach, odkąd ten swoisty prywatny Dom Kultury rozpoczął działalność, odświeżyliśmy kameralną przestrzeń "Owoców". Z pokorą dla zastanych murali, szacunkiem do mebli, które przeżyły niejedną imprezę i respektem dla przyzwyczajeń stałych bywalców. Nadal przychodzą, a lokal przy Traugutta 9 przyciąga teraz nowe pokolenia niebieskich ptaków

- mówi architekt z pracowni RWSL

Ogromną metamorfozę przeszedł także bar. Wcześniej zrobiony był z płyty OSB, a teraz zdobią go fragmenty starych mebli i drzwi. Nad wejściem wisi neon "Owoce i Warzywa" swoją topografią nawiązujący do szyldu umieszczonego wewnątrz, który już zdążyli polubić stali bywalcy.

Owoce i Warzywa

ul. Traugutta 9 Łódź

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - Owoce i Warzywa w Łodzi