Ale lokale 2013 - Starbucks Reserve we Wrocławiu

red.

Jedyna taka sieciówka w Polsce

Starbucks Reserve, Wrocław, Ale lokale 2013
Starbucks Reserve we Wrocławiu
Fot. Jakub Kazmierczyk

Starbucks Reserve to koncept, który różni się od tradycyjnych lokali tej sieci nie tylko ofertą, ale i wystrojem wnętrza. W Polsce mamy jedną tego typu kawiarnię - we Wrocławiu. Ma 187 m2 i składa się z dwóch pomieszczeń oraz zewnętrznego ogródka. W środku jest 41 miejsc siedzących.

Witryny utrzymane są w stylu lat 50-tych. Zapewniają odpowiednie doświetlenie pomieszczeń i świetny widok na rynek. Wysokość pomieszczeń została podkreślona zlokalizowanymi za barem, sięgającymi sufitu szafkami w stylu kupieckim. Zrobiono je z masywnych, dębowych elementów. Industrialny charakter z akcentem modernistycznym nadają wnętrzu metalowe ram okienne i odsłonięte kanały wentylacyjne.

Starbucks Reserve, WrocławFot. Jakub Kazmierczyk

W sali wypoczynkowej wyeksponowano oryginalne kolumny z surowego betonu. Znajduje się tu kominek, przy którym można odpocząć siedząc na fotelach z lat 50-tych i 60-tych. Są tu krzesła Diamond Chair autorstwa włoskiego projektanta Harry'ego Bertoia oraz krzesła znanych, amerykańskich projektantów Charlesa i Ray Eamsów.

Pomiędzy kolumnami stoi długi stół. Przeznaczony jest dla gości, którzy lubią spędzać czas w kawiarni w większym gronie. Blat stołu wykonano z elementów odzyskanych z ręcznie malowanych skrzyń śląskich z przełomu XIX i XX wieku. Były one przeznaczone na zniszczenie. Na ścianach kawiarni znaleźć można informacje o regionach uprawy kawy oraz stopniach jej palenia, namalowane ręcznie przez lokalnego artystę.

Starbucks Reseve

ul. Oławska 1/1 Wrocław

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Wszystkie nominowane lokale znajdziecie tu

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - Starbucks Reserve we Wrocławiu