Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - Taczaka 20 w Poznaniu

Redakcja

Ciekawe miejsce na "poznańskim Kreuzbergu"

"Taczaka 20" powstało z inicjatywy Michała Marcinkowskiego.  To nietypowe bistro, w którym spotykają się ludzie lubiący oryginalne wnętrza i proste, nieskomplikowane menu.

Miejsce to ma ogromny potencjał. Planowane są kolejne wystawy i sobotnie popołudniowe sety dj'skie. Ulica Taczaka dzięki podobnym miejscom i inicjatywom, ma szanse stać się "poznańskim Kreuzebergiem". Wnętrze nawiązuje swoim klimatem do atmosfery berlińskich barów. Nowoczesne elementy sąsiadują tu z retro-designem. Spore wrażenie robi instalacja z surowych desek zajmująca całą ścianę. Kontrastuje z nią przeciwległa ściana z surowego betonu. Autorką całej koncepcji jest Katarzyna Taube.

fot. cocoon studio

Lokal otwarty jest od wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych. W tym czasie przy dźwiękach płynących z gramofonu są serwowana śniadania, w porze lunchu makarony, tarty, sałatki oraz grillowane kanapki, ze słodkości podawane są własnoręcznie przygotowywane ciasta. Jedną z ważniejszych pozycji bistro Taczaka 20 jest kawa, a konkretnie espresso, cappuccino i latte. Przywiązuje się tam ogromną wagę, aby kawa była odpowiednio zaparzona i podana, nie ma co liczyć na wielosmakowe syropy, które ich zdaniem psują tylko smak tego cudownego trunku.

Na jednej ścianie współczesna wariacja na temat boazerii, czyli instalacja z surowych desek. Na drugiej surowa faktura betonu.

Taczaka 20

ul. Taczaka 20 Poznań

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - Taczaka 20 w Poznaniu