Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architekci radzą. Mieszkanie w kamienicy

Justyna Burdow-Gołoś, Krzysztof Radzanowski

Jesteśmy rodziną z dwojgiem dzieci – przedszkolak i nastoletni syn. Mamy mieszkanie (z dwoma wejściami) o powierzchni 76,6 m2. Chcemy połączyć salon z aneksem kuchennym, łazienkę z toaletą oraz wydzielić osobny pokój dla syna w wieku szkolnym. Młodszy ma zamieszkać w pokoju z rodzicami. Krzysztof z Krakowa

Projekt naszego czytelnika
Projekt naszego czytelnika
archiwum redakcji

Rozwiązanie I Justyna Burdow-Gołoś

Główna zmiana w tym mieszkaniu dotyczy układu łazienki oraz przeniesienia kuchni do salonu. Powiększenie łazienki wymusiło zmianę wejścia do sypialni. W łazience jest obecnie wanna 160 x 70 cm, sedes podwieszany, wnęka z pralką – 60 x 60 cm, kabina prysznicowa o wymiarach 90 x 90 cm oraz umywalka nablatowa – 70 x 45 cm. W sypialni, do której wchodzimy od strony minigarderoby, znalazło się miejsce na łoże małżeńskie –140 x 200 cm, duże szafy, a także wydzielone miejsce na kącik dla młodszego syna. Jest tu też łóżeczko – 150 x 70 cm oraz regał na zabawki.
Pokój starszego syna powstał w miejscu po dawnej kuchni, która obecnie jest umieszczona w salonie – przy ścianie od łazienki. W ciągu kuchennym jest miejsce na dużą, dwuskrzydłową, wolno stojącą lodówkę, ciąg roboczy ze zlewem i kuchenką, zakończony słupkiem z piekarnikiem. Kuchnię od części jadalnej oddziela podwyższony blat-barek. Wygodny stół, o wymiarach 140 x 85 cm, oddzielony jest od salonu ścianą, przy której z jednej strony są szafki, a z drugiej TV. 

Wersja Justyny Burdow-Gołoś
Wersja Justyny Burdow-Gołoś
Rys. Justyna Burdow-Gołoś

Rozwiązanie II Krzysztofa  Radzanowskiego

W tym projekcie kuchnia została przeniesiona do pokoju dziennego, a w miejscu dawnej kuchni wydzielono dodatkowy pokój dla starszego syna. Łazienka połączona została z toaletą i powiększona kosztem sypialni. Jest w niej wanna – 150 x 70 cm, sedes podwieszany i umywalka – 60 x 48 cm. Pralka o wymiarach 60 x 60 cm umieszczona jest w oddzielnym pomieszczeniu, dostępnym od strony przedpokoju. Sypialnia podzielona jest na dwie strefy – dla dziecka i dla rodziców. Sypialnia powiększona jest o część dawnego schowka i obecnie jest tu miejsce na łóżeczko o wymiarach 150 x 70 cm dla młodszego syna. Łóżko małżeńskie – 140 x 200 cm – oraz spora liczba szaf znajduje się w głębi pokoju. Salon został połączony w jedno pomieszczenie, w którym wydzielono miejsce na część kuchenną, aneks jadalny i część dzienną – od strony balkonu. Kuchnia oddzielona jest od części wypoczynkowej wolno stojącą ścianą, w którą wkomponowane są drzwi przesuwne, pozwalające na częściowe przymknięcie aneksu kuchennego. Od strony salonu przy ścianie stoi telewizor, a od strony kuchni – lodówka i wysoka zabudowa z piekarnikiem. Od strony okna jest miejsce na stół. Do salonu pozostawiono oba wejścia. Przy szerszym wejściu jest wydzielone miejsce na stolik do zabawy dla młodszego syna. Przy oknie, od strony jadalni, jest miejsce na mały stolik do zabawy dla młodszej latorośli. Część wypoczynkowa znajduje się od strony wyjścia na balkon.
Do salonu prowadzi tylko jedno, ale szerokie wejście. Drugie wejście zostało zasłonięto na korzyść łazienki.  

Wersja Krzysztofa Radzanowskiego
Wersja Krzysztofa Radzanowskiego
Rys. Justyna Burdow-Gołoś
    Więcej o:

Skomentuj:

Architekci radzą. Mieszkanie w kamienicy