Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ładnie i funkcjonalnie - mieszkanie dla 5-osobowej rodziny

CK 11/2022

Mamy spore mieszkanie na przedmieściach Warszawy, które spełniało swoje funkcje dopóki nie urodziły się nam bliźniaki; wcześniej mieliśmy tylko jedno dziecko. W tej chwili mamy dziewczynkę w wieku ośmiu lat oraz dwóch pięcioletnich chłopców. Pomyśleliśmy z mężem, że przyszedł czas, aby dostosować mieszkanie do naszych bieżących potrzeb. W mieszkaniu widzielibyśmy, oprócz salonu z aneksem kuchennym, osobną sypialnię, pokój dla córki, wspólny pokój dla synów oraz dwie łazienki z kabinami prysznicowymi. W jednej z łazienek chcielibyśmy urządzić pralnię. Z mieszkania wychodzą dwa wyjścia na balkony, zależy nam, aby jedno z nich znajdowało się w salonie. Chcę nadmienić, iż w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci nie chcemy łóżka piętrowego w pokoju chłopców. Kasia i Wiktor z Warszawy

Plan wyjściowy mieszkania
Plan wyjściowy mieszkania
CK 11/2022

ROZWIĄZANIE I: WERSJA DOMINIKA DUDKA

Swoją propozycję przebudowy mieszkania zacznę od korytarza, a dokładniej od głównego wejścia, gdzie po prawej stronie umieściłem szafę w zabudowie; vis-à -vis wejścia zawisło duże lustro, które optycznie powiększa jeszcze tę przestrzeń.

Z korytarza, zaczynając od prawej strony, możemy dostać się do większej łazienki, w której znajduje się kabina prysznicowa, podwieszona miska ustępowa, umywalka oraz pralka, którą proponuje umieścić w zabudowie meblowej. Następnie, poruszając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, mamy pokój dziewczynki. Stoi tu łóżko, szafa na ubrania i biurko z krzesłem obrotowym. Kolejne pomieszczenie, również mieszczące się w obrysie istniejących ścian, to pokój chłopców, w którym mamy dwa łóżka, dwa biurka oraz szafę (można teraz wyraźnie zauważyć, iż z całego mieszkania została wydzielona strefa dla dzieci; to rozwiązanie na pewno wpłynie korzystnie na komfort codziennego życia rodziny).

Dalej – mamy pokój dzienny z aneksem kuchennym. Jedyną ingerencją w ściany działowe jest przesunięcie otworu drzwiowego. Część kuchenną stanowi blat kuchenny na planie litery L (dłuższy bok blatu przylega do istniejącego komina, który posłuży nam do podłączenia okapu oraz wentylacji całego pomieszczenia).

Następnie kierujemy się do sypialni, wydzielonej z części istniejącego pokoju. W drugiej części tego pokoju zaplanowałem drugą łazienkę; jest nieco mniejsza od poprzedniej, jednak możemy zmieścić tu kabinę prysznicową, toaletę oraz umywalkę.

ROZWIĄZANIE I: WERSJA DOMINIKA DUDKA
ROZWIĄZANIE I: WERSJA DOMINIKA DUDKA
CK 11/2022

ROZWIĄZANIE II: WERSJA ŁUKASZ KĘDZIORY

Mieszkanie ma dosyć dużą powierzchnię, więc nie powinno być problemu z wydzieleniem dodatkowych pomieszczeń.

Zaraz za drzwiami, po prawej stronie, znajduje się szafa wnękowa, „wydzielona" z części istniejącej łazienki, w której oprócz pralki mamy kabinę prysznicową, umywalkę oraz miskę ustępową ze stelażem podtynkowym. Z korytarza głównym wejściem wchodzimy do dużego przedpokoju z dostępem do pozostałych pomieszczeń. Idąc dalej, dostajemy się do otwartego pokoju dziennego z aneksem kuchennym. W części kuchennej znajduje się ciąg szafek ze sprzętami kuchennymi oraz wyniesionym nieco wyżej blatem od strony części wypoczynkowej.

Kolejne pomieszczenie to sypialnia. Jest to jedno z dwóch pomieszczeń, które powstały z istniejącego dużego pokoju. W sypialni możemy zmieścić całkiem spore łóżko, szafę na ubrania oraz małe biurko lub toaletkę. Drugie pomieszczenie to pokój chłopców, w którym znajdują się dwa łóżka, jeden długi blat do odrabiania lekcji, a także szafa na ubrania. Następnie mamy pokój dziewczynki, który powstał w wyniku podziału kolejnego pomieszczenia. Mamy tu biurko do odrabiania lekcji, dużą szafę oraz łóżko. Z pozostałej części wydzielona została dodatkowa łazienka z małym brodzikiem prysznicowym (80 x 80 cm), niewielką umywalką oraz miską ustępową.

ROZWIĄZANIE II: WERSJA ŁUKASZ KĘDZIORY
ROZWIĄZANIE II: WERSJA ŁUKASZ KĘDZIORY
CK 11/2022
    Więcej o:

Skomentuj:

Ładnie i funkcjonalnie - mieszkanie dla 5-osobowej rodziny