Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Baterie kuchenne do zadań specjalnych i nie tylko

mat. prasowe

Kuchnia to pole doświadczalne, gdzie każdy element wyposażenia musi być starannie przemyślany i dostosowany do potrzeb użytkowników. Kluczowym aspektem jest stworzenie przestrzeni, która efektywnie wspiera codzienne obowiązki, eliminując jednocześnie ewentualne przeszkody. Odpowiednio dobrana bateria kuchenna pełni fundamentalną rolę w zapewnieniu ergonomiczności i przyjemności pracy w kuchni.

Bateria Zesis M33.
Bateria Zesis M33.
Prawa autorskie: hansgrohe/Hansgrohe SE

Przestrzeń kuchenna dobrze zorganizowana

Jaka powinna być aranżacja przestrzeni kuchennej? Przede wszystkim zaprojektowana z uwzględnieniem pięciu stref funkcjonalnych: magazynowania, przechowywania, mycia, przygotowywania posiłków oraz gotowania. Celowe oddzielenie tych obszarów ma na celu zminimalizowanie konieczności częstego przechodzenia między nimi, unikania niepotrzebnego schylania się oraz eliminowanie nadmiernego wysiłku podczas wykonywania prac kuchennych.

Wszystkie te obszary powinny być uporządkowane i gwarantować łatwość przemieszczania się pomiędzy nimi. Równie ważnym aspektem podczas projektowania ergonomicznych wnętrz kuchennych jest zastosowanie zasady trójkąta roboczego, która określa optymalne rozmieszczenie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki względem siebie.

W kwestii zmywania istotnym aspektem jest nie tylko dobór odpowiedniego zlewozmywaka pod względem jego rozmiaru czy liczby komór, lecz również odpowiedniej baterii, która ułatwi codzienne czynności.

O czym pamiętać przy zakupie armatury kuchennej? 

Jeśli szukamy baterii kuchennej, która nie obciąży zanadto domowego budżetu, a jednocześnie będzie się wpisywała w nowoczesną stylistykę wnętrza, warto wybrać model z kolekcji Zesis M33 marki hansgrohe. Produkty te, oprócz wysokiej jakości, oferują również wyjątkową łatwość obsługi.

Baterie kuchenne, niezależnie od półki cenowej, nie powinny wymuszać na użytkowniku kompromisów w kwestii funkcjonalności. Cechą wyróżniającą modele z linii Zesis jest wyciągana wylewka. Wybierać można z opcji z dwoma rodzajami strumienia (laminarny/prysznicowy), bądź z jednym strumieniem laminarnym. Zmiana strumienia jest bardzo prosta - wystarczy przestawić przełącznik na wylewce.

wyjaśnia Joanna Tamulska, ekspertka hansgrohe.

Przy wyciąganiu wylewki nie ma ryzyka splątania węża, co często uprzykrza użytkowanie baterii niskiej jakości. Dzięki systemowi sBox, dostępnemu w wybranych modelach z serii Zesis M33, mamy zagwarantowany komfort korzystania z produktu.

Bateria Zesis M33.
Bateria Zesis M33.
Prawa autorskie: hansgrohe/Hansgrohe SE

Funkcjonalność i komfort

Wspomniana seria baterii kuchennych oferuje też możliwość wyboru pomiędzy dwiema wysokościami. ComfortZone zapewnia 150 i 160 mm wolnej przestrzeni pomiędzy wylewką a zlewozmywakiem. Różne warianty wykończenia baterii umożliwią dopasowanie ich do aranżacji wnętrza. Do wyboru mamy kolory: chrom, stalowy oraz matową czerń.

Oszczędność energii i wody. Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej są prowadzone z poszanowaniem środowiska naturalnego. Aby zadbać o ten aspekt w kuchni, warto stosować odpowiednie baterie kuchenne. Przykładem takiego rozwiązania są modele EcoSmart, które zapewniają zmniejszenie zużycia wody do 6 l/min. Posiadają też funkcję CoolStart, dzięki której ciepła woda płynie tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna. 

Bateria kuchenna z trzema rodzajami strumienia

Tyle właśnie oferują wybrane modele z kolekcji Aquno Select M81. Taka funkcjonalność sprawia, że baterie te są wyjątkowo wszechstronne. Aquno wyróżnia rozłożysty, ultradelikatny strumień SatinFlow, który płynie z podstawy baterii. Pozostałe dwa strumienie - laminarny i prysznicowy - wypływają z wyciąganej wylewki. Baterie umożliwiają szybkie napełnianie naczyń oraz precyzyjne mycie bez rozpryskiwania wody. Strumień SatinFlow idealnie sprawdzi się natomiast podczas łagodnego płukania produktów spożywczych czy mycia rąk.

Bateria Aquno Select M81.
Bateria Aquno Select M81.
Prawa autorskie: hansgrohe/Hansgrohe SE

Awangardowa forma linii Aquno Select M81 harmonizuje z rozmaitymi stylami wnętrz. Szczególnie polecana jest do nowoczesnych kuchni. Do wyboru są trzy ekskluzywne warianty powierzchni w kolorystyce chrom, stal szlachetna i matowa czerń, a także dwa kształty wylewki: w formie łuku oraz litery L. Warto podkreślić, że Aquno to najbardziej wydajna bateria kuchenna w ofercie marki hansgrohe. Przepływ wody zoptymalizowano na poziomie jedynie 4 l/min.

Bateria kuchenna, która filtruje i mineralizuje

Model Aqittura M91 zaskoczy każdego użytkownika. Sprawdzi się idealnie podczas wykonywania codziennych prac w kuchni, ale zapewni także od ręki uszlachetnioną wodę pitną prosto z kranu! Aqittura filtruje i uzupełnia wodę o cenne minerały. Wersja SodaSystem dodatkowo chłodzi ją oraz nadaje musującej świeżości. Zmineralizowana i/lub przefiltrowana woda podawana jest w prosty sposób za pomocą funkcji Push, którą umieszczono na wylewce baterii.

Bateria Aqittura M91.
Bateria Aqittura M91.
Prawa autorskie: hansgrohe/Hansgrohe SE

Oprócz innowacyjnych technologii Aqittura M91 oferuje również wyjątkową estetykę. Bateria dostępna jest w dwóch wersjach: ze stylową wylewką w kształcie łuku lub litery L. Ta druga wersja spodoba się szczególnie miłośnikom czystej formy. Do wyboru są trzy warianty kolorystyki powierzchni: matowa czerń, chrom lub stal nierdzewna. Zakres obrotu wylewki wynoszący nawet 150 stopni sprawia, że Aqittura M91 może spełniać wiele różnych zadań w strefie kuchennego zlewozmywaka. Warto podkreślić, że wymiana filtrów w baterii jest wyjątkowo łatwa i szybka, a wkłady mineralizacyjne kupić można online. System filtrujący umieszczamy w szafce pod zlewozmywakiem. Specjaliści hansgrohe zaprojektowali go tak, by nie zajmował dużo miejsca w tej strategicznej przestrzeni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Baterie kuchenne do zadań specjalnych i nie tylko