Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bezpieczeństwo dawno nie było tak piękne. Poznajcie markę Jalo Helsinki i jej produkty

Anna Oporska

Czujnik dymu czy gaśnica to element obowiązkowy w wielu domach. Choć potrzebne, niestety nie grzeszą estetyką. Marka Jalo Helsinki postanowiła to zmienić. Tworzy czujnik przeciwpożarowe, które urzekają urodą.

Gaśnica i czujnik dymu to sprzęty, które mogą nam uratować życie. W 2016 roku straż pożarna wyjeżdżała w Polsce do pożarów w domach i mieszkaniach aż 25 tys. razy, z czego połowa tych wydarzeń została zainicjowana w kuchni. Większość ofiar pożarów to mieszkańcy domów i mieszkań, w których nie ma żadnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Mimo to wciąż zapominamy czy też nie inwestujemy chociażby w czujniki dymu. Być może dlatego, że sprzęty te nie zachęcają swym wyglądem.

Pięknie być bezpiecznym

Pochodząca z Finlandii marka Jalo Helsinki chce nadać bardziej zachęcający wygląd sprzętom, które mogą uratować nam życie. Przyjmując za swoje motto hasło "Bezpieczeństwo może być piękne", tworzy artykuły przeciwpożarowe wyjątkowej urody. W ofercie Jalo Helsinki znajdują się gaśnice kuchenne, czujniki dymu oraz koce gaśnicze do domów i mieszkań. Ich wygląd jednak nie sugeruje tak poważnych funkcji. Jeden z czujników dymu z oferty fińskiej marki ma formę kolorowej ćmy, a gaśnica kuchenna - głowy ptaka.

Oryginalne formy będą dodatkową ozdobą każdego pomieszczenia. Produkty Jalo są idealne dla osób ceniących dobry design w połączeniu z funkcjonalnością. Projektowane przez uznanych fińskich projektantów, jak Harri Koskinen czy Oiva Toikka (autor słynnej serii szklanych ptaków dla marki Ittala). Produkty przeciwpożarowe Jalo były już wielokrotnie nagradzane. Zdobyły takie nagrody jak RedDot, Design Award oraz Wallpaper Design Award. Co istotne, za oryginalnym designem idą także przystępne ceny. Czujnik dymu kosztuje ok. 150 zł.

Zdecydowanie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w dobrym stylu.

Skomentuj:

Bezpieczeństwo dawno nie było tak piękne. Poznajcie markę Jalo Helsinki i jej produkty