Bielszy odcień bieli - aranżacja mieszkania projektu Deer Design
Funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń i paleta jasnych, neutralnych kolorów, zestawionych z naturalnym drewnem.

Inwestorzy kupili mieszkanie w stanie deweloperskim, a jego projekt i wykończenie powierzyli pracowni Deer Design.
– Inwestorzy chcieli, aby wnętrze było eleganckie i przytulne. Ważnym aspektem było wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania i powiększenie połączonego z kuchnią salonu. – wspomina architektka.
Dzięki wprowadzeniu niewielkich zmian w pierwotnym układzie na powierzchni 70 metrów kwadratowych zaaranżowano przestronny salon z otwartą kuchnią, dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Pracownia stolarska Deer Wood zaprojektowała i wykonała szafy na wymiar, co pozwoliło na stworzenie pojemnych schowków w korytarzu. Architektka użyła kilku sztuczek, które optycznie powiększają przestrzeń. Salon sprawia wrażenie większego dzięki zastosowaniu jasnej tonacji kolorystycznej i luster. Drewno ociepla wnętrze, które zostało utrzymane w tonacji bieli. Połączenie chłodnych odcieni off-white z ciepłym kolorem francuskiej jodły na podłodze wprowadza do aranżacji harmonię i elegancję.


Jednoznaczne określenie stylu tej aranżacji jest niełatwym zadaniem.
– Mamy tutaj połączenie minimalizmu z modern classic oraz subtelne akcenty boho – mówi Róża Kaczmarek.
Wszystko się przenika, tworząc harmonijną całość. Elementem porządkującym przestrzeń jest kolor.
– Biele zostały przełamane pastelami oraz przytulnymi beżami i brązami. Mają one stanowić bazę dla dodatków, emanować spokojem. Kolorem dominującym jest off-white, nie brakuje tu jednak kontrastujących dodatków w czerni. – podkreśla architektka.
Z kolei faktury i wzory – francuska jodła na podłodze, sztukateria na ścianach oraz frezowanie na frontach kuchennych – to ukłon w stronę klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu.



Sercem domu jest otwarta strefa dzienna.
– Salon z aneksem jest moim ulubionym pomieszczeniem w tym wnętrzu. Lubię tę przestrzeń ze względu na światło, faktury, formy, ergonomiczną kuchnię, elegancję i minimalizm. To piękno ukryte w prostocie. – mówi Róża Kaczmarek z Deer Design.
W salonie króluje wygodna kanapa marki IWC Home, ozdobą jadalni jest z kolei duży stół marki Fameg, przy którym ustawiono krzesła z rattanowymi siedziskami. Kuchnię oddzielono od reszty pomieszczenia białą wyspą. Pozostałe fronty mebli są w tym samym odcieniu. Na uwagę zasługują tu frezowania frontów w szafkach wiszących.
– W kuchni najważniejsze było uzyskanie dodatkowej przestrzeni roboczej, dlatego zaplanowałam wyspę. Nie mniej istotna była symetria całej zabudowy. Dzięki zastosowaniu dwupoziomowych szafek wiszących wykorzystaliśmy maksymalnie przestrzeń do przechowywania i uzyskaliśmy atrakcyjną formę całej bryły. – wspomina Róża Kaczmarek.
Zabudowa meblowa na wymiar została zaprojektowana przez Anitę Daniłowską i w całości wykonana w pracowni stolarskiej Deer Wood.

Sypialnia najmłodszego członka rodziny to dziecięce królestwo. Na powierzchni 13,5 m kw. znalazło się miejsce nie tylko na łóżko, obszerne szafy i mały stolik, ale także mnóstwo przestrzeni do zabawy. Architektka zastosowała tu nietypowe rozwiązanie, które powiększyło pokój. Łóżko nie stoi na podłodze - zostało umieszczone na zabudowie meblowej, dzięki czemu powstało pod nim miejsce na szafki.
– Zabudowa w pokoju syna gospodarzy jest niezwykle pojemna. Kryją się w niej zabawki. Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana, ale meble nie przytłaczają pomieszczenia. Lamele nadały jej lekkości. Chcąc zachować spójność z pozostałą częścią mieszkania na jednej ze ścian zastosowane zostały sztukaterie. – mówi Róża Kaczmarek.
Sypialnia gospodarzy także harmonizuje z resztą wnętrza. Jest utrzymana w jasnych odcieniach, a najważniejszym elementem wyposażenia jest wygodne łóżko marki IWC Home.


W projektowaniu aranżacji tego mieszkania nie obyło się bez kompromisów.
– Najtrudniejszy był początek, etap planowania funkcji i dokonanie przez inwestorów wyboru pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową. Zaproponowałam projekt, w którym były oba rozwiązania, jednak kosztem mniejszej przestronności całego pomieszczenia. To pomogło klientom w podjęciu decyzji. Szczęśliwą wygraną okazała się ważąca 127 kg wanna wolno stojąca. Jej transport i wniesienie było nie lada wyzwaniem, któremu po mistrzowsku sprostała nasza ekipa wykończeniowa. – wspomina architektka.
Urządzona w jasnej kolorystyce łazienka harmonizuje z całym wnętrzem. W tym pomieszczeniu warto zwrócić uwagę na detale. Klamki oraz armatura pięknie kontrastują z wszechobecną bielą. Połączono tu różne struktury oraz wykończenia płytek, aby nadać pomieszczeniu ciepła i miękkości.





- Więcej o:
Francuska elegancja i polski design – warszawski apartament z prywatnym ogrodem
Mieszkanie z duszą – artystyczna wizja w zabytkowej warszawskiej kamienicy
Eklektyczna metamorfoza wnętrz domu - projekt pracowni Hanna Pietras Architects
Nowoczesna aranżacja mieszkania, która zachwyca spójnością - projekt KODO
Wnętrza domu w stylu japandi - projekt Mango Investments
Dla wytchnienia i spokoju - mieszkanie inspirowane naturą
120-metrowe mieszkanie w Warszawie dla rodziny 2+2
Pracownie projektowe: Kamińska Stańczak Design