Instalacje w ogrodzie

 • Zawór czerpalny mrozoodporny SCHELL POLAR II

  Wygodny dostęp do wody w ogrodzie warzywnym: Innowacyjne rozwiązania dla ogrodników

  W miarę wzrostu zainteresowania zdrowym odżywianiem i rosnącej popularności ogródków warzywnych w przydomowych ogrodach, kluczowym elementem ich pielęgnacji staje się wygodny dostęp do wody. W odpowiedzi na te potrzeby, coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych poszukuje praktycznych rozwiązań, które umożliwią łatwe podlewanie roślin. Przedstawiamy innowacyjne systemy armatury czerpalnej, takie jak SCHELL POLAR II, które gwarantują niezawodność i wygodę użytkowania przez cały rok.

 • świąteczne dekoracje, święta, oświetlenie

  Czym oświetlić dom i ogród na święta: świąteczne dekoracje

  Zimowy dzień trwa bardzo krótko. Na szczęście w ciemności pięknie prezentują się migoczące lampki, kurtyny świetlne i inne rozjaśniające mrok świąteczne dekoracje domu i ogrodu.

 • Podlewanie ręczne

  Sposoby nawadniania ogrodu - wybierz najlepszy!

  Metod umożliwiających dodatkowe nawadnianie ogrodu jest wiele. Istnieje również kilka podziałów, według których można je sklasyfikować. Podstawowym jest ten, który wyróżnia podlewanie automatyczne oraz nawadnianie ręczne.

 • Drenaż opaskowy

  Jak pozbyć się wody z działki czyli drenaż opaskowy i liniowy

  Jak pozbyć się wody z działki? Z nadmiarem wody na działce można walczyć w dwojaki sposób. Jeżeli problem dotyczy zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych, do jego obniżenia stosuje się drenaż opaskowy. Jeśli związane to jest z wodą zalegającą na powierzchni terenu, stosuje się wtedy systemy odwodnień liniowych.

 • basen ze słoną wodą słona woda

  Słona woda w basenie, czyli jak uzyskać czystą wodę w basenie metodą elektrolizy soli

  Zasolenie wody w basenie służy nie tylko miłemu skądinąd złudzeniu kąpieli w morzu. Przede wszystkim wraz z zainstalowanym elektrolizera soli gwarantuje, że woda jest idealnie czysta. Podpowiadamy jaką sól do basenu będzie najlepsza.

 • Drenaż działki

  Drenaż działki czy jak odwodnić działkę by było sucho po deszczu

  Na skutek długotrwałych opadów może dochodzić do tworzenia się zastoisk wody, rozmywania skarp, powstawania uszkodzeń nawierzchni, zawilgacania ścian fundamentowych i całego budynku czy nawet zamakania piwnic budynków. Jak szybko i bezpiecznie pozbyć się nadmiaru wody - odprowadzić do rowu melioracyjnego, zgromadzić w oczku wodnym, czy może rozsączyć w gruncie? Podpowiadamy jak zrobić prawidłowo drenaż działki.

 • Etapy pracy: hydroizolacja basenu i układanie okładziny

  Etapy pracy: hydroizolacja basenu i układanie okładziny

  Wyróżnia się trzy główne etapy związane z wykonaniem okładziny oraz hydroizolacji dla basenu przydomowego. Pierwszym etapem jest przygotowanie podłoża. Kolejny etap to hydroizolacja, obejmująca zabezpieczenie niecki, przelewów, pozostawienie dylatacji i wpustów. Ostatnim etapem jest ułożenie okładziny w obrębie niecki, przelewów i terenu wyznaczonego na plażę. Jeśli niecka zostanie wykonana z betonu wodnonieprzepuszczalnego to nie trzeba jej dodatkowo uszczelniać, lecz nadal należy pamiętać o uszczelnieniu dylatacji głównej i plaży.

 • 23077355 https bi

  Oświetlenie zewnętrzne domu - o czym trzeba pamiętać?

  Oświetlenie zewnętrzne zapewnia bezpieczeństwo i komfort na podjazdach, ścieżkach ogrodowych oraz tarasach. Cieszy się jednak coraz większą popularnością także ze względów estetycznych. Zaplanowane aranżacje oświetleniowe podkreślają architekturę domu i tworzą nastrój w ogrodzie.

 • oświetlenie świąteczne

  Zewnętrzne oświetlenie świąteczne

  Oplecione światełkami drzewa, kurtyny i sople świetlne na elewacji - możliwości świątecznego oświetlenia domu jest sporo. Warto jednak wybierać rozwiązania, które nie podnoszą znacząco rachunków za prąd. Ważne też, by oświetlenie bezpiecznie podłączyć do zasilania.

 • Studnia chłonna pozwala powoli rozsączyć wodę deszczową do gruntu

  Po co drenaż na działce

  Na skutek długotrwałych opadów może dochodzić do tworzenia się zastoisk wody, rozmywania skarp, powstawania uszkodzeń nawierzchni czy nawet zamakania piwnic budynków. Jak szybko i bezpiecznie pozbyć się nadmiaru wody - odprowadzić do rowu melioracyjnego, zgromadzić w oczku wodnym, czy może rozsączyć w gruncie?

 • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI BRAMA PRZESUWNA SAMONOSNA PUBLIKACJA LADNY DOM NR 1 (87) - 1.2006

  Woda na działce - odprowadzenie opadów

  Powszechnie woda z podjazdu jest wylewana na ulicę. Tymczasem zgodnie z prawem powinniśmy ją zatrzymać na działce.

 • wpust podwórzowy,deszczówka,odprowadzanie wody deszczowej

  Wpust podwórzowy

  Jeden z elementów systemu odprowadzania wody deszczowej z dachu.

 • POMPA PODWYZSZONA WYDAJNOSC TLOCZENIE WODY KASKADA URZADZENIE OGRODOWE

  Pompy w oczku wodnym

  Żeby oczko wodne było ozdobą ogrodu, woda w nim musi być czysta i natleniona, a do tego potrzebne są filtry, rośliny, kaskady lub fontanny, a przede wszystkim pompy.

 • Deszczówka - co z tą wodą?

  Najlepiej, gdy woda płynąca rurami spustowymi jest kierowana wprost do kanalizacji deszczowej.