Aktualności
„Tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i środowisku” – ROBYG rozpoczął kampanię w zrównoważonym duchu
Budownictwo wywiera ogromny wpływ na nasz świat. Jednak w swojej najnowszej kampanii ROBYG udowadnia, że będąc wiernym wartościom takim jak troska, odpowiedzialność i wsparcie można prowadzić opłacalny biznes w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Najnowszy projekt ogólnopolskiego dewelopera to przede wszystkim filmowy, niespełna 2-minutowy przekaz zawierający istotę jego działalności. Porusza tematykę budowania przestrzeni do życia z myślą o ludzkich potrzebach przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe, ponieważ powstało z inicjatywy pracowników, którzy w dodatku postanowili sami w nim wystąpić.
„Idealnie Dopasowani” — GALECO zapowiada przełom w architekturze nowoczesnych dachów
Walentynki to symboliczny dzień, w którym warto zagłębić się w poszukiwania sekretu Idealnego Dopasowania. W podróż do włoskiej Perugii zaprasza w nowym spocie reklamowym firma GALECO. To pierwsza odsłona najgorętszej premiery tego roku!
Jak można otrzymać wymianę okien za darmo?
Szukamy sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, gdy nasze rachunki za energię i ogrzewanie idą w górę, a nasze portfele nie rosną wraz z nimi. Nie pomagają stare kuchenki, nieszczelne okna i drzwi, przez które ciepło ucieka z domu. To właśnie tutaj można wymienić niedziałające elementy. Dla wielu jest to wciąż marzenie. Czy istnieją programy dofinansowań, które pozwalają na wymianę stolarki okiennej całkowicie za darmo? Paweł Gregorczyk z Koalicji Termomodernizacyjnej wyjaśnia, jak skorzystać z programu "Czyste Powietrze" i otrzymać nawet 100% dofinansowania do okien.
Targi BUDMA 2023 - tłumy w pawilonach i siła spotkań na żywo!
Targi BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 600 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy. Cztery dni targów w Poznaniu obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora, jak również prezentują najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.
BUDMA 2023 – drogowskaz dla branży budowlanej
Przed nami Targi BUDMA 2023 - najbardziej prestiżowa impreza handlowa dla budownictwa i architektury w Polsce i Europie Środkowej, wymieniana na równi z największymi wystawami świata. Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek zaprezentują w jednym miejscu najbogatszą ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego.
Jaki jest najlepszy sposób na zakup mieszkania dla rodziny w 2023 roku?
To dobra wiadomość dla każdego, kto planuje zakup mieszkania w 2023 roku. Obejmuje ona stopniową likwidację WIBOR-u, obniżenie rat kredytu o kilkaset złotych oraz poprawę zdolności kredytowej. Co przyniesie nowy rok? Czy warto kupić nieruchomość? Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Sprawdzamy!!!
Dron budowniczy zawsze da radę
Czasy w których drony były wykorzystywane w celach czysto rekreacyjnych i do zabawy mamy już dawno za sobą. Obecnie możemy je znaleźć w większości branż na rynku. Nawet tam gdzie panują trudne warunki pracy takie jak pył, deszcz oraz porywiste wiatry. Mowa oczywiście o branży budowlanej, w której bezzałogowe statki powietrzne (BSP) to częsty widok. Według Białej Księgi Rynku Bezzałogowych Statków Powietrznych autorstwa Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w 2018 roku wartość polskiego rynku dronów wykorzystywanych właśnie w tej branży wyniosła ponad 11 mln PLN. Łącznie w latach 2017-2026 wyniesie ona ponad 627 mln PLN.
Jakość powietrza czyli smog w Polsce - co warto wiedzieć
Nowotwór, zawał, nadciśnienie, astma, alergie. Jaki jest wspólny mianownik wymienionych chorób? To wszechobecny smog, który jest szczególnie uciążliwy w okresie jesienno-zimowym, kiedy panujący na zewnątrz chłód wymusza na nas ogrzewanie domów.
Rusztowanie warszawskie
Rusztowania warszawskie stosuje się najczęściej w pracach murarskich, tynkarskich, malarskich i montażowych. Może być wykorzystywane zarówno na zewnątrz (plac budowy), jak i wewnątrz pomieszczeń.
Ceny energii i opału w górę. Ile więcej będzie kosztować zima i kogo na nią stać?
Wojna w Ukrainie i jej konsekwencje na nowo definiują niezależność energetyczną całej Europy. Wzrost wysokości cen węgla, prądu i gazu to jednak efekt nałożenia się wielu czynników: zarówno decyzji politycznych i gospodarczych w kraju, jak i ogólnej sytuacji geopolitycznej. Konsekwencje natomiast dotyczą wszystkich i są odczuwalne już dziś: ceny nośników energii we wrześniu 2022 r. były o 44,3% wyższe niż przed rokiem. Koszty ogrzewania na poziomie nawet 15.000 zł rocznie są już całkiem realne.
„Magda i Piotr pod własnym dachem” – poradnik CREATON dla inwestorów
Decyzja o budowie własnego domu często jest jedną z najważniejszych w życiu. Wymaga od osób planujących jego budowę poświęcenia czasu, energii i niejednokrotnie zdobycia niezbędnej wiedzy. Jednym z najtrudniejszych do wykonania i jednocześnie kluczowym elementem całej architektury jest dach. Jego kształt, kąt nachylenia i rodzaj pokrycia mają wpływ nie tylko na estetykę budynku, jego funkcjonalność, ale również i na komfort mieszkańców.
Nowe płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej firmy Blachy Pruszyński
Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej to proste i szybkie podejście do budownictwa halowego. Składają się z zewnętrznych warstw konstrukcyjnych, zwanych okładzinami i warstwy izolacyjno-konstrukcyjnej, czyli rdzenia. Rdzeń, a więc wypełnienie płyty może być wykonane z różnych materiałów – pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu.
Wytyczne dekarskie. Zeszyt 5. Zasady układania łupka na dachach i fasadach
Od 2018 roku Polskie Stowarzyszenie Dekarzy sukcesywnie wydaje kolejne pozycje „Wytycznych dekarskich”. Zawierają one standardy pomagające wszystkim uczestnikom procesu budowlanego w jednoznacznym definiowaniu poprawnego projektowania i wykonania dachów. Wytyczne dekarskie są ważnym źródłem informacji dla architektów, inżynierów i wykonawców, przedstawiającym różnorodność właściwych rozwiązań dla konkretnych uwarunkowań występujących na obiektach budowlanych.
MILWAUKEE uruchamia Platinum - nową usługę dla profesjonalistów
Platinum nowa usługa obejmująca cały polski rynek, została uruchomiona z myślą o użytkownikach profesjonalnych. MILWAUKEE Platinum, to pakiet usług, który gwarantuje szybkie naprawy i konserwację na zasadzie priorytetów.
Przyznano dwa złote medale dla pomp ciepła NIBE S2125
Na tegorocznych targach ENEX & INSTALACJE wręczono dwa złote medale dla najnowszych pomp ciepła NIBES2125. W drugim kwartale 2022 roku urządzenie zostało dodane do oferty NIBE.
Program Moje Ciepło 2022. Energetyczny hit dla Polaków
29 kwietnia 2022 roku ruszył nabór wniosków w programie „Moje Ciepło”. Nowy program dotacyjny to kolejna inicjatywa rządzących na rzecz walki ze smogiem i zminimalizowania skutków finansowych wysokich cen energii.
Mieszkańcy bloków boją się nadchodzącego sezonu grzewczego i podwyżek
Polaków niepokoją rosnące koszty kredytów oraz koszty transportu i usług. Mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych czekają trudne czasy. Już teraz są przerażeni rosnącymi rachunkami za prąd i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Koszt energii elektrycznej rośnie, a czynsz systematycznie się zwiększa. Spółdzielnie mieszkaniowe zaczęły inwestować w odnawialne źródła energii, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.
Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna – systemowe ograniczanie hałasu rur
Dbałość o komfort akustyczny jest jednym z wyznaczników klasy obiektu. Dlatego w dobrych hotelach zawsze są wykładziny tłumiące dźwięki. Ale prawdziwym miernikiem, czy hotel faktycznie zadbał o niski poziom hałasu wewnętrznego, jest zastosowany system kanalizacji niskoszumowej. Przykład ten nie dotyczy tylko hoteli. Systemy niskoszumowej kanalizacji coraz powszechniej stosowane są podczas budowy obiektów użyteczności publicznej oraz w budownictwie mieszkaniowym. I powoli stają się projektowym „must have”.
Cichy i bezprzewodowy: Nice Era Inn Edge S Li-ion, nowy silnik do automatyzacji osłon wewnętrznych, z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym
Nice, globalny lider w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, wprowadza na rynek Nice Era Inn Edge S Li-ion, nowy uniwersalny silnik rurowy do wszystkich typów osłon wewnętrznych (rolowanych, pakietowych, plisowanych i osłonowych). Bezprzewodowe rozwiązanie dedykowane jest do modernizacji budynków mieszkalnych i komercyjnych.
System komunikacji dachowej CREATON
System komunikacji dachowej CREATON jest perfekcyjnie dopasowany do dachówek marki pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Umożliwia wygodne i bezpieczne wejście na dach oraz przemieszczanie się po połaci podczas wszelkich czynności serwisowych (m.in. montaż anteny, odśnieżanie, prace kominiarskie).
Złota Budowlana Marka Roku 2022 dla Termo Organiki
Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał najwyższe wyróżnienie - Złotą Statuetkę Budowlanej Marki Roku 2022 w kategorii „Styropian". Lider rynku ociepleń kolejny już raz z rzędu zdobył prestiżową nagrodę, która jest wynikiem ogólnopolskich, niezależnych badań przeprowadzonych na próbie kliku tysięcy wykonawców budowlanych.
Polacy coraz chętniej wybierają domy od deweloperów. Powód? Bezpieczeństwo inwestycji
Zmiany w modelu pracy i dążenie do posiadania choć odrobiny zieleni przed domem spowodowane pandemią, zmobilizowały polskich konsumentów do inwestowania w domy. Coraz większą popularnością cieszą się te wybudowane przez deweloperów. Dlaczego? Rosnące ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych, robocizny i brak sprawdzonych ekip remontowych powodują, że konsumenci obawiają się budować na własną rękę.
Spadają ceny materiałów budowlanych
Spadają ceny styropianu i zwiększa dostępność bloczków ceramicznych. A na dostawę stali czeka się już tylko kilka dni. – To nie oznacza jeszcze powrotu do cen sprzed pandemii i szalejącej inflacji, bo cena wełny mineralnej utrzymuje się na wysokim poziomie. Ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku utrzyma się spory popyt na usługi budowlane, bo coraz więcej bloków mieszkalnych jest budowanych na wynajem – mówią eksperci ze Stowarzyszenia Wykonawców Elewacji.
Marka GROHE wprowadza nowe rozwiązanie dla profesjonalistów – subbrand GROHE Professional
Dzięki GROHE Professional podkreślamy nasze zaangażowanie w utrzymanie jak najlepszych relacji z partnerami branżowymi. Bazując na doświadczeniu i wiedzy, stworzyliśmy kompleksowy pakiet produktów i usług, który zapewnia rozwiązania dla branży sanitarnej, stojącej obecnie w obliczu wielu wyzwań. Instalatorzy są podstawą naszej branży, więc dla nas, jako wiarygodnego partnera, rzeczą oczywistą jest pomaganie im w codziennej pracy najlepiej jak tylko potrafimy” - mówi Jonas Brennwald, lider LIXIL EMENA i Co-CEO Grohe AG.
Firma Blachy Pruszyński z kolejnym wyróżnieniem - Budowlana Marka Roku 2022
Centrum Badań i Analiz Rynku w czerwcu ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2022, który klasyfikuje materiały budowlane produkowane w Polsce.
Jak zmniejszyć ryzyko pożarów w budynkach mieszkalnych dzięki smart home?
Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w 2021 roku strażacy ugasili 106 tysięcy pożarów. W ponad 30% przypadków paliły się obiekty mieszkalne. W 2022 roku są to już 15 443 incydenty zanotowane do końca kwietnia. To spora liczba, jednak przy odpowiednim zabezpieczeniu domu pożaru da się uniknąć lub zareagować zanim ogień się rozprzestrzeni. Jak wskazuje ekspert firmy Netatmo, nowe technologie używane w urządzeniach smart home mogą ratować życie i dobytek.
Inwestorze, uwaga - złóż deklaracja CEEB w której określisz czym ogrzewasz dom
Jeszcze tylko do końca czerwca mamy czas na złożenie deklaracji na temat tego, czym ogrzewamy nasze domy. W przeciwnym razie czekają nas nieprzyjemności ze strony władzy, a mianowicie kara w wysokości nawet 5 tys. złotych.
Czyste powietrze – edycja 3.0
Trwa właśnie trzecia odsłona rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Gorąco zachęcamy tych, którzy jeszcze nie sięgnęli po wsparcie, aby jak najszybciej to zrobili. Nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń.
Barometr Branży Budowlanej 2022
To jedno z pierwszych takich badań w Polsce. Odpowiada na pytanie jakie są największe problemy branży budowlanej w Polsce. Zamiast jednak danych pochodzących od wykonawców realizujących duże projekty infrastrukturalne czy deweloperskie, przebadano w nim głównie mikrofirmy. Sprawdźcie wyniki.