Pod dobrym dachem

 • dom na wzgórzu GALECO BEZOKAPOWY

  Galeco BEZOKAPOWY – system rynien ukrytych. Sprawdzone rozwiązanie na przestrzeni lat.

  Zaprojektowanie i stworzenie systemu rynnowego, opartego o niestandardowe i innowacyjne rozwiązania, o których nikt wcześniej nawet nie śmiał myśleć, może stanowić nie lada wyzwanie dla technologa czy projektanta. Wiele lat temu tego wyzwania podjął się Szczepan Buryło, Prezes Zarządu Galeco, który od ponad 30 lat związany z branżą rynniarską, z pasją i zacięciem twórczym, kreuje coraz to nowe i niespotykane dotąd rozwiązania.

 • dachówka ceramiczna, cegła klinkierowa, taras

  Modne szare dachy: dachówki, blacha czy płytki?

  Szary uchodzi za kolor klasyczny, elegancki, a zarazem uniwersalny. Dlatego ta neutralna barwa doskonale wpisuje się w otoczenie każdego domu i coraz chętniej jest wybierana na dach.

 • Blachodachówka MODUS

  Nadchodzą zimowe porządki! Co warto sprawdzić jesienią?

  Jesienna, deszczowa i wietrzna pogoda, a potem zimowe przymrozki – to nie żarty! Najlepiej schować się w tym czasie w ciepłym i suchym domu. Jednak zanim nastaną chłodne dni, warto sprawdzić w jakim stanie jest nasz dach.

 • Dachowka DOMINO

  Poddasze pod dobrym dachem

  Projekty domów z poddaszem użytkowym są aktualnie modnym trendem w budownictwie. W dużej mierze wynika to z dążenia do wydajnego, efektywnego i odpowiedzialnego wykorzystania dostępnej przestrzeni architektonicznej. Dach z odpowiednio dobranym materiałem na jego pokrycie jest kluczowym elementem mającym wpływ na komfortowe warunki mieszkania na poddaszu. Z pewnością takim właśnie materiałem jest dachówka, i to nie tylko z powodu efektownego wyglądu.

 • rynny, orynnowanie

  11 prac wokół domu, które trzeba wykonać jesienią

  Przed nadejściem zimy powinniśmy pamiętać o niezbędnych pracach porządkowych wokół domu. Trzeba m.in. zadbać o ogrodzenia, taras, rynny, a także narzędzia ogrodowe.

 • System orynnowania

  Rynny i rury spustowe: ile kosztuje system orynnowania?

  Podstawowym zadaniem orynnowania jest odprowadzanie z dachu wody z deszczu i topniejącego śniegu, a tym samym ochrona elewacji przed zawilgoceniem.

 • dachówki płaskie, płytki włókno-cementowe

  Pokrycia dachowe: płaskie dachówki i płytki

  Po wielu latach panowania na polskich dachach, klasyczne czerwone dachówki w tradycyjnych, falistych kształtach mają swoją konkurencję. Ostatnio coraz częściej do krycia wybiera się płaskie dachówki i płytki. Są dobrą propozycją dla zwolenników nowoczesnej architektury i wszystkich, którym opatrzyły się już pofalowane kształty pokryć dachowych.

 • Sposób usuwania wód opadowych na działkach budowlanych jest określony przez prawo, a dokładnie przez warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

  Sąsiad zalewa moją działkę wodą z rynny

  Czy sąsiad może położyć na ziemi rynnę pod rurę spustową odprowadzającą deszczówkę z dachu swojego domu w taki sposób, żeby woda podczas deszczu spływała na moją działkę? To, że przykrył rurę trawnikiem nie zmienia faktu, że zalewa moją posesję "swoją" wodą. Franciszek K.

 • orynnowanie, rynny, montaż rynny

  Montaż orynnowania: rynny plastikowe i metalowe

  Rynny i rury z metalu lub PVC są równie popularne i dobrze spełniają swoją funkcję - pod pewnymi warunkami. Ważne, żeby nie tylko dobrze zaprojektować wielkość systemu orynnowania - nawet najlepiej zaprojektowany spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy rynny dobrze się zamontuje.

 • rynny, systemy rynnowe, orynnowanie

  Różne systemy orynnowania

  Teoretycznie, nie każdy dach stromy musi mieć system orynnowania. Najlepiej jednak zawsze go instalować.

 • rynny plastikowe, rynny PVC

  Rynny plastikowe na lata

  Rynny plastikowe to najtańszy na rynku system orynnowania. Czy niższa cena oznacza mniejszą trwałość? Jak dbać o rynny plastikowe? Czy da się je naprawić, jeśli ulegną uszkodzeniu?

 • budowa domu, więźba dachowa

  Ile kosztuje więźba dachowa, cykl Pieniądze leżą na budowie, cz. 14

  Na drewnianej konstrukcji dachu nie warto oszczędzać. Złej jakości drewno i zatrudnienie wykonawcy o niskich kwalifikacjach zupełnie się nie opłaca.

 • Sprawdzanie płaszczyzny dachu za pomocą żyłki

  Odbiór dachu. Sprawdzenie płaszczyzny dachu

  Połacie dachowe zwykle tworzą płaskie płaszczyzny. Z punktu widzenia prac dekarskich, najistotniejsza jest górna płaszczyzna elementów konstrukcji dachu.