Wydarzenia

 • Siemens Home Appliances

  IFA 2023: Siemens Home Appliances prezentuje nowoczesne rozwiązania dla inteligentnej kuchni

  Technologia, łączność i wizjonerskie wzornictwo w ,,Ogrodach Inteligencji" Siemensa.

 • Zielona wieś

  Inwestycja z łąką na dachach

  Dachy pokryte rozchodnikiem, instalacja fotowoltaiczna, pompy ciepła i rekuperacja. Ekologicznie i energooszczędnie. Obok podwarszawskiego Nadarzyna powstaje kameralna inwestycja domów wkomponowanych w otaczającą je przyrodę.

 • XIII Kongres Stolarki Polskiej -hotel Kongres - miejsce Kongresu.

  XIII Kongres Stolarki Polskiej zakończony – co działo się na Kongresie?

  Trzy inspirujące bloki tematyczne, 300 uczestników i rozmowy o przyszłości branży. Za nami XIII Kongres Stolarki Polskiej, który odbył się w dniach 24-25 maja br. w Warszawie. Tegoroczna odsłona Kongresu obfitowała w dyskusje o termomodernizacji, recyklingu oraz nowoczesnym marketingu.

 • System MB-Skyline Type R od Aluprof z nagrodą Stol Archi 2022

  System MB-Skyline Type R od Aluprof z nagrodą Stol Archi 2022

  Innowacyjne drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R od Aluprof nagrodzono kolejnym branżowym wyróżnieniem. System został doceniony w konkursie StolArchi 2022, zdobywając nagrodę główną w kategorii Forma.

 • BREEAM, LEED czy Zielony Dom

  Energooszczędne dachy pomagają w zdobyciu renomowanego certyfikatu

  BREEAM, LEED czy Zielony Dom to tylko przykłady wielokryteriowych systemów oceny, jakiej poddawane są budynki. Uzyskanie jednego z tych renomowanych certyfikatów świadczy o tym, że nieruchomość została wybudowana z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Dach jest jednym z kluczowych elementów dla energooszczędności budynku, więc jego odpowiednie zaprojektowanie wraz z użyciem najwyższej jakości materiałów przyczynia się do podniesienia standardu obiektu i pomaga w zdobyciu pożądanego świadectwa.

 • Zero plastiku

  Grupa VELUX prawie całkowicie usuwa tworzywa sztuczne z opakowań okien dachowych

  Grupa VELUX ogłosiła, że 90%1 opakowań okien dachowych produkowane jest bez dodatku tworzyw sztucznych i wykonane z jednorodnego materiału opartego na papierze. Nowe opakowania oparte na papierze są stosowane we wszystkich najpopularniejszych oknach dachowych VELUX. Pozwoli to oszczędzić do 900 ton plastiku rocznie i ułatwi klientom utylizację odpadów opakowaniowych.

 • Branża stolarki otworowej solidaryzuje się z Ukrainą

  Branża stolarki otworowej solidaryzuje się z Ukrainą

  W obliczu dramatycznych zdarzeń związanych z atakiem Rosji na Ukrainę, polska branża budowlana deklaruje solidarność z narodem ukraińskim. Niekończącemu się konfliktowi zbrojnemu nie tylko przygląda się, ale też wyciąga w kierunku Ukraińców pomocną dłoń, wiele przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. Konkretne kroki w celu charytatywnej pomocy potrzebującym, podjęły również firmy członkowskie Związku Polskie Okna i Drzwi.

 • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Jak zmiany klimatu wpływają na zasoby wodne

  Światowy Dzień Wody obchodzimy 22 marca

  Jak zmiany klimatu wpływają na zasoby wodne? W lipcu 2017 r. mieszkańcy Rzymu i turyści go odwiedzający o mały włos nie doświadczyliby racjonowania wody. Przyczyną takiego stanu była długotrwała susza. Spowodowała ona znaczące obniżenie poziomu wody w Jeziorze Bracciano, z którego zaopatrywany w wodę jest Rzym. Przyczynił się też do tego zły stan infrastruktury wodociągowej w mieście, powodujący nawet 40% straty wody! Z podobnymi problemami mierzymy się w Polsce. 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, co stanowi dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób zmiany klimatu wpływają na zasoby wodne.

 • Siedziba Velux

  Grupa VELUX zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

  W dniu 28 lutego Grupa VELUX zawiesiła wszystkie swoje operacje w Rosji i na Białorusi. Zawieszenie nastąpiło cztery dni po wstrzymaniu wszystkich działań VELUX na Ukrainie.

 • InnovationTOUR 2022

  InnovationTOUR 2022. Mobilna wystawa STIEBEL ELTRON – spotkajmy się

  InnovationTOUR to wyjątkowy projekt koncernu STIEBEL ELTRON, którego celem jest zbliżenie marki, innowacyjnych rozwiązań i produktów z Partnerami i Klientami. W 2022 roku mobilny salon wystawowy odwiedzi najważniejsze targi branży w Polsce. Mobilna wystawa STIEBEL ELTRON będzie obecna na: TARGI ENEX w Kielcach oraz TARGI INSTALACJE w Poznaniu. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, zaplanuj swój czas i odwiedź nas – spotkajmy się.

 • Deceuninck na targach BUDMA_2022

  Targi BUDMA 2022, które odbyły się w dniach 1-4 lutego br. przyciągnęły do Poznania ponad 300 wystawców i setki zwiedzających

  Oprócz konferencji prasowej Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich poświęconej gospodarce obiegu zamkniętego, na temat energooszczędnych rozwiązań i zrównoważonej budowy można było rozmawiać z przedstawicielami firm partnerskich, w tym z firmą Deceuninck, na stoisku informacyjnym POiD. Natomiast 3 lutego na specjalne zaproszenie belgijskiego producenta, w restauracji Concordia Taste zjawili się przedstawiciele redakcji „Forum Branżowego”, „Stolarki VIP”, „Świata Szkła” oraz kwartalnika „OKNO”. Śniadanie prasowe, kolejne już zorganizowane przez Deceuninck,  zgodnie z oczekiwaniami organizatora, spotkało się z dużym zainteresowaniem zaproszonych mediów.

 • Budma 2022

  Najnowszy numer Ładnego Domu znajdziesz na Targach Budma 2022 od 1 do 4 lutego

  W związku z panującą sytuacją epidemiczną w tym roku zrezygnowaliśmy z udziału w targach Budma, jednak zadbaliśmy o to, aby najnowszy numer Ładnego Domu był dostępny bezpłatnie dla gości targów we wszystkich możliwych miejscach w halach targowych.

 • MS więcej niż OKNA z wyróżnieniem Budowlana Marka Roku 2021

  MS więcej niż OKNA z wyróżnieniem Budowlana Marka Roku 2021

  Wyróżnienie w kategorii okna elewacyjne trafiło do firmy MS więcej niż OKNA. Tytuł Budowlanej Marki Roku przyznawany jest na podstawie ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.

 • POiD XI KSP - Kongres Stolarki Polskiej ASM Blok TRENDY

  Czas na podsumowanie XI Kongresu Stolarki Polskiej

  Za nami XI Kongres Stolarki Polskiej, podczas którego uznani eksperci, m.in. z BCC, EY, Kirov Strategic Negotiators, Microsoft Technology Center czy PwC Polska, wygłosili fascynujące wystąpienia związane z cyfrową transformacją biznesu, dzieląc się z uczestnikami swoim know-how. Nic dziwnego zatem, że pierwsza digitalowa odsłona Kongresu, organizowanego przez Związek POiD, zgromadziła przed ekranami duże audytorium – co najmniej trzy razy większe niż podczas stacjonarnych edycji. Czas zacząć wdrażać zdobytą wiedzę w życie, w oczekiwaniu na następną odsłonę wydarzenia.

 • BUDMAT konkurs dla dekarzy

  BUDMAT - Konkurs dla dekarzy

  Budmat rozdaje nagrody i ogłasza dla wykonawców dachów konkurs "W przyszłość z Como"! Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami wystartował dziś, 27 kwietnia.

 • castorama e-konferencja ładny dom cztery kąty wnętrza projektanci architekci branża wnętrzarska design

  Wnętrza 2.0, czyli jak zmieniły się potrzeby Polaków w czasach pandemii?

  To tytuł pierwszej e-konferencji Castoramy adresowanej dla architektów, projektantów i specjalistów w urządzaniu wnętrz z udziałem cenionych ekspertów z branży wnętrzarskiej, którzy opowiedzą o nowych potrzebach klientów oraz najważniejszych zmianach i wyzwaniach w urządzaniu domowych przestrzeni w 2021 roku.

 • okna systemy okienne stolarka okienna wt2021 warunki techniczne ciepłe okna współczynnik u

  Aluprof zwycięża w rankingach jakości i zaufania debesto.com

  Rozwiązania okienno-drzwiowe ALUPROF SA znalazły się na pierwszym miejscu w zestawieniach przygotowanych przez największego polskiego eksportera stolarki za granicę, firmy Debesto.com. Produkty lidera wśród dostawców systemów aluminiowych wyróżniły się najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

 • okna systemy okienne stolarka okienna wt2021 warunki techniczne ciepłe okna współczynnik u

  Nowe zasady projektowania budynków – Aluprof gotowy na WT2021

  Już wszystkie nowo powstające budynki w Polsce muszą spełnić warunki przedstawione w standardzie energetycznym Warunków Technicznych 2021. To kolejny krok do Europejskiego Zielonego Ładu, większej energooszczędności i dbałości o środowisko.

 • gwarancja okna aluprof produkty budowlane

  Aluprof wydłuża okresy gwarancji na swoje produkty

  Jednym z głównych celów firmy ALUPROF jest oferowanie produktów i usług najwyższej jakości. Od komponentów wykorzystywanych do produkcji systemów aluminiowych aż po wsparcie na budowie i obsługę gwarancyjną. Aktualnie stosowane technologie i procedury jakościowe zapewniają uzyskanie najwyższych finalnych parametrów produktów. W związku z tym podjęto decyzję o wydłużeniu okresów gwarancji dla wybranych rozwiązań.

 • wydarzenie branża budowlana międzynarodowe tragi budownictwa i architektury mtp build4future

  Dni Budownictwa i Architektury – Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD 4 FUTURE oraz Forum Designu i Architektury D&A

  Organizowane już po raz trzeci Forum Gospodarcze Budownictwa „Build 4 Future” w swojej najbliższej odsłonie podejmie najbardziej aktualne dla sektora tematy – tym razem dyskusje odbędą się on-line.

 • nagroda wyróżnienie kreator budownictwa Blachy Pruszyński Krzysztof Pruszyński blachodachówka blacha płaska panele na zatrzask

  Kreator Budownictwa Roku 2020 dla firmy Blachy Pruszyński

  To już kolejny raz, kiedy firma Blachy Pruszyński znalazła się pośród laureatów w konkursie Kreator Budownictwa Roku, który jest organizowany przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

 • Blachy Pruszyński Ambasador Polskiej Gospodarki blacha dachowa blachodachówka blacha płaska panele na klik

  Ambasador Polskiej Gospodarki 2020 – wyróżnienie dla Blachy Pruszyński

  Tegoroczny konkurs „Ambasador Polskiej Gospodarki” prowadzony przez Business Centre Club został rozstrzygnięty. Firma Blachy Pruszyński zdobyła ten tytuł w kategorii FIRMA GLOBALNA.

 • Firma CEMEX otrzymała Złote Godło w ramach programu Konsumencki Lider Jakości

  Firma CEMEX otrzymała Złote Godło w ramach programu Konsumencki Lider Jakości

  Po raz trzeci firma CEMEX Polska otrzymała Złote Godło w ramach programu Konsumencki Lider Jakości w kategorii Cement, w uznaniu najwyższej jakości produktów i obsługi klienta oraz reputacji marki na rynku. Program Konsumencki Lider Jakości 2020 stanowi podsumowanie ogólnopolskich badań konsumenckich, które zostały przeprowadzone na próbie ponad 16 tys. konsumentów

 • Kampania Austrotherm "Twoje serce jest dla nas ważne"

  Producent styropianu Austrotherm ruszył z kampanią wizerunkową „Twoje serce jest dla nas ważne”

  Kampania Austotherm "Twoje serce jest dla nas ważne" oparta jest na trzech spotach reklamowych. Uwaga zostaje skupiona na potrzebie tworzenia dobra.

 • Szkolenia produktowo-montażowe Blachy Pruszyński

  Szkolenia produktowo-montażowe

  Firma Blachy Pruszyński cyklicznie organizuje specjalistyczne szkolenia dla dekarzy, a także sprzedawców ze składów materiałów budowlanych. Ich efektem jest wzmocnienie kompetencji oraz umiejętności w zakresie montażu oraz doradztwa szerokiego asortymentu firmy.