Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom pod osłoną lasu - doświadczenia właścicieli

Ewa i Witold Pociejewscy

Dom pod osłoną lasu
Dom pod osłoną lasu
Fot. Liliana Jampolska
 • Szukając gotowego projektu, warto zwracać uwagę na to, by układ pomieszczeń umożliwiał czasowe wyłączenie z użytkowania wnętrz na poddaszu. Takie rozwiązanie przyda się, gdy dzieci dorosną i wyprowadzą się, bo wtedy potrzeby lokalowe domowników będą znacznie mniejsze.

 • Jeśli głównym źródłem ciepła w domu ma być kominek, radzimy usytuować go w centralnym miejscu budynku, a nie przy bocznej ścianie. Rozprowadzenie ciepła po domu jest wtedy najefektywniejsze. Ponadto drewutnię z zapasem drewna warto usytuować blisko domu, pamiętając że drewno zajmuje sporo miejsca.

 • Syn i córka bardzo chwalą sobie osobne łazienki przy pokojach na piętrze. Choć podniosły trochę koszty budowy i utrzymania domu, takie rozwiązanie daje dzieciom oczekiwaną intymność.

 • Dobrym krokiem było zainstalowanie pompy cyrkulacyjnej - dzięki niej mamy w każdym kranie od razu ciepłą wodę. Ogranicza to zapełnianie szamba, bo podczas mycia czy kąpieli nie musimy spuszczać zimnej wody.

 • W takich domach jak nasz, na terenie zadrzewionym i oddalonym od innych, radzimy zabezpieczyć się na wypadek dłuższych wyłączeń prądu. Z myślą o takiej sytuacji kupiliśmy między innymi dwustulitrowy zbiornik na ciepłą wodę (utrzymuje ciepło przez kilka godzin). Od prądu uniezależnia nas również kominek.

 • Warto zagospodarować pomieszczenie nad garażem, szczególnie gdy jest on tak duży jak nasz. My urządziliśmy tam dzieciom i ich kolegom pokój do zabaw i ćwiczeń. Sami też często korzystamy z powstałej tam domowej siłowni.

  Czytaj także:

  Dom pod osłoną lasu  Podstawowe informacje o domu  Wydatki związane z domem  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Dom pod osłoną lasu - doświadczenia właścicieli