Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom pod osłoną lasu - doświadczenia właścicieli

Ewa i Witold Pociejewscy

Dom pod osłoną lasu
Dom pod osłoną lasu
Fot. Liliana Jampolska
  • Szukając gotowego projektu, warto zwracać uwagę na to, by układ pomieszczeń umożliwiał czasowe wyłączenie z użytkowania wnętrz na poddaszu. Takie rozwiązanie przyda się, gdy dzieci dorosną i wyprowadzą się, bo wtedy potrzeby lokalowe domowników będą znacznie mniejsze.

  • Jeśli głównym źródłem ciepła w domu ma być kominek, radzimy usytuować go w centralnym miejscu budynku, a nie przy bocznej ścianie. Rozprowadzenie ciepła po domu jest wtedy najefektywniejsze. Ponadto drewutnię z zapasem drewna warto usytuować blisko domu, pamiętając że drewno zajmuje sporo miejsca.

  • Syn i córka bardzo chwalą sobie osobne łazienki przy pokojach na piętrze. Choć podniosły trochę koszty budowy i utrzymania domu, takie rozwiązanie daje dzieciom oczekiwaną intymność.

  • Dobrym krokiem było zainstalowanie pompy cyrkulacyjnej - dzięki niej mamy w każdym kranie od razu ciepłą wodę. Ogranicza to zapełnianie szamba, bo podczas mycia czy kąpieli nie musimy spuszczać zimnej wody.

  • W takich domach jak nasz, na terenie zadrzewionym i oddalonym od innych, radzimy zabezpieczyć się na wypadek dłuższych wyłączeń prądu. Z myślą o takiej sytuacji kupiliśmy między innymi dwustulitrowy zbiornik na ciepłą wodę (utrzymuje ciepło przez kilka godzin). Od prądu uniezależnia nas również kominek.

  • Warto zagospodarować pomieszczenie nad garażem, szczególnie gdy jest on tak duży jak nasz. My urządziliśmy tam dzieciom i ich kolegom pokój do zabaw i ćwiczeń. Sami też często korzystamy z powstałej tam domowej siłowni.

    Czytaj także:

    Dom pod osłoną lasu



    Podstawowe informacje o domu



    Wydatki związane z domem



    • Więcej o:

    Skomentuj:

    Dom pod osłoną lasu - doświadczenia właścicieli