Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 04/2014

red.

W tym numerze: *Najcieplejsze okna; *Markizy; *Beton komórkowy; *Ile kosztuje założenie ogrodu; *Organizacja placu budowy; *Lakiery do parkietu; *Markizy. W kwietniowym wydaniu kupony rabatowe do -50% do wykorzystania w wybranych sklepach budowlanych i z wyposażeniem wnętrz!

Okładka miesięcznika Ładny Dom
Okładka miesięcznika Ładny Dom 04/2014
Fot. Mikołaj Katus, Rafał Polak-Kuchta, Oknoplast, Röben, Viessmann
INSPIRACJE

Dom miesiąca. Dom światowy, dom polski. Architekci nazywają ten budynek Leśnym Domkiem, co ma być żartobliwym odniesieniem do willi Melchiora Wańkowicza. Nie chodzi jednak wcale o skromną chatkę.

Wokół architektury. O tym, jak inni efektownie ratują zamki, reżyser w szklanej wieży, dom, który można mieć już za 10 euro oraz drzwi jakich jeszcze nie widzieliście.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. Prezentujemy pięć gotowych projektów domów, podpowiadamy, jak wybrać i co zrobić, by dopasować projekt do naszej posesji.

Dom na miarę. Weekend nad jeziorem. To nie jest dom dla każdego. Spodoba się jednak tym, którzy lubią swobodę i... własne zapasy w piwniczce.

Rekomendacja. W drewnianym puzderku. Oryginalny, a przy tym skromny dom, który wyróżnia się elewacją - dłuższe ściany pokrywa deskowanie, szczytowe natomiast gładki tynk.

Aktualności. Z rynku. Nowości budowlane i instalacyjne oraz aktualności.

DOM W PRAKTCE

Architektura. Korzystna rezygnacja. Coś pięknego i nie drogo, czyli jak można sensownie oszczędzić podczas projektowania domu.

Budowa. Detal budowlany - cokół. Cokół, czyli część ścian zewnętrznych tuż nad ziemią, wymaga specjalnego wykończenia. Jak to zrobić bez błędów.

Budowa. Organizacja placu budowy. Niezależnie od tego, czy budujemy systemem gospodarczym czy prace zleciliśmy firmie, musimy zadbać o dopełnienie niezbędnych formalności i doprowadzenie przyłączy.

Budowa. Jak ocieplać, żeby nie poprawiać. Choć bezspoinowy system ociepleń jest prosty w układaniu, zadziwia liczba błędów, jakie można przy tym popełnić.

Budowa. Fundamenty w domu energooszczędnym. Najlepszym rozwiązaniem dla domu energooszczędnego jest posadowienie go na ciepłej płycie fundamentowej.

Budowa. Najcieplejsze okna. Gdy wybieramy okna, nie sugerujmy się przepisami. Producenci już od dawna wytwarzają znacznie cieplejsze.

Budowa. Dachówki wciąż w modzie. Ceramiczne i cementowe dostępne są w tylu kształtach i kolorach, że pasują do wszystkich stylów architektonicznych.

Budowa. Jak budować z betonu komórkowego. Z bloczków można wznosić bardzo ciepłe domy i dowolnie zaaranżować ich wnętrza.

Budowa. Izolacje dachów zielonych. Wykonanie takiego dachu wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale też odpowiednich materiałów - najlepiej systemowych.

Instalacje. Wentylacja z rekuperacją. Budowa domu bez wentylacji z odzyskiem ciepła to błąd. Jak ustrzec się tych, które można popełnić przy wyborze i eksploatacji systemu.

Instalacje. Jaka łazienka, taki stelaż. W zależności od aranżacji łazienki, do montażu sedesu, bidetu czy umywalki można zastosować różne stelaże.

Instalacje. Napowietrzanie kanalizacji. Aby po domu nie rozchodziły się nieprzyjemne zapachy z kanalizacji, trzeba zamontować rury wywiewne.

Wykończenie. Parapet wieńczy okno. Warto wybierać je rozważnie, wszak parapetów nie wymienia się wraz ze zmieniającą się modą.

Wykończenie. Pstryk i wszystko jasne. Wybór odpowiedniego osprzętu elektroinstalacyjnego tylko z pozoru jest łatwą sprawą.

Wykończenie. Lakier do parkietu, czy parkiet do lakieru. Jak wybierać systemy lakiernicze, by zabezpieczone nimi podłogi były trwałe i efektowne.

Gorąca Linia. Prawo. Książeczka zdrowia domu. Jak i w jakich sytuacjach koniecznie trzeba sprawdzić "kondycję" budynku.

Gorąca Linia. Remont. Wykończenie dachówki. Naturalna, glazurowana czy angobowana - która z nich sprawdzi się w domach stojących w pobliżu lasu.

Gorąca Linia. Instalacje. Brama garażowa na pilota. Czy napęd elektryczny trzeba kupić razem z bramą, czy można zamontować go później?

WOKÓŁ DOMU

Prezentacja. Warto mieć kolorowo. O tym, jak - przy odrobinie pracy i wysiłku - spełniają się marzenia o kolorowym ogrodzie.

Urządzenia. Co zamiast szpadla. Glebogryzarki ułatwiają wiosenne spulchnianie i odchwaszczanie gleby. Niektóre mogą też dodatkowo rozprowadzać kompost oraz torf.

Taras. Eleganckie markizy. Można je mieć zarówno na niewielkich balkonach, jak i na dużych tarasach.

Ogród. Ile kosztuje założenie ogrodu. Jakie są koszty wykonanie projektu, wykonania instalacji, ułożenia nawierzchni, założenia trawnika i posadzenia roślin.Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 04/2014