Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 05/2014

red.

W tym numerze: *Przebudowa kostki; *Ile kosztuje wykończenie domu; *Wszystko o trawniku; *Kabiny prysznicowe; *Markizy i rolety; *Pompy ciepła; *Bramy wjazdowe. Z numerem majowym ekstra dodatek specjalny Okna i drzwi!

okładka miesięcznika ładny dom
Okładka miesięcznika Ładny Dom 05/2014
Fot. Tomasz Zakrzewski, Polbruk, shutterstock.com/Dmitry Kalinovsky, Sanitec Koło, Sanplast
INSPIRACJE

Dom miesiąca. Podwójny świat jednego domu. Ten budynek to w rzeczywistości dwa połączone domy. Dopiero z bliska, pod podejściu do ogrodzenia, dostrzega się bliźniaczy charakter zabudowy działki.

Wokół architektury. Czy można mieć igloo w lato? Mamy też zielony dom w rumuńskim stylu, garaż z windą na samochód, meble z betonu oraz pomieszczenie biurowe w ogródku.

Przebudowa. Czarna kostka na miejskiej wyspie. Oryginalny, współczesny budynek, który nie dość, że bardzo podoba się jego mieszkańcom, to zbiera laury w architektonicznych konkursach.

Rekomendacja. Ze sztuczną górką. Ekonomiczny, a przy tym nowoczesny i elegancki dom dla typowej, czteroosobowej rodziny.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. Prezentujemy cztery gotowe projekty domów, podpowiadamy, jak wybrać i co zrobić, by dopasować ten najlepszy do naszej posesji.

Aktualności. Z rynku. Nowości budowlane i instalacyjne.

DOM W PRAKTCE

Architektura. Dom dobrze podzielony. Najczęściej spotykane podziały domowej przestrzeni, czyli jak pogodzić wszystkich mieszkańców.

Budowa. Ile kosztuje wykończenie domu. Ten etap prac wpływa znacząco na koszty budowy domu. Dlatego powinien być dobrze przemyślany.

Budowa. Skąd wziąć beton na budowę. Obecnie rzadko kiedy przygotowuje się go na placu budowy. Najczęściej zamawia się go w wytwórni. To znacznie lepsze rozwiązanie, ponieważ taki beton ma znacznie lepszą jakość.

Budowa. Jak dobrze wybrać tynk cienkowarstwowy. Sam wybór kolorów to nie wszystko, bowiem tynki cienkowarstwowe mają bardzo różne właściwości.

Budowa. Ściany w domu energooszczędnym. Powinny być tak ocieplone, by współczynnik U gotowej ściany był nie większy niż 0,2 W/(m2K).

Budowa. Detal budowlany: nadproże Jeśli będzie właściwie wykonany, ochroni okna i drzwi przed zniszczeniem, a ściany - przed pękaniem.

Budowa. Ściany i stropy. Najlepiej wykonać je w systemie od jednego producenta. Po pierwsze - będzie taniej, a po drugie - szybciej.

Budowa. Czym wykończyć komin. Możemy to zrobić, wykorzystując różne materiały. Ważne by były one trwałe, estetyczne oraz niepalne.

Remont. Wymiana pokrycia dachowego. Zwykle to kosztowne i dość skomplikowane przedsięwzięcie. Dlatego warto się do niego dobrze przygotować.

Instalacje. Pompy ciepła. Właściwie dobrana pompa ciepła jest tania w eksploatacji. Ale musimy ustrzec się błędów, zarówno na etapie wyboru oraz montażu, jak i podczas jej użytkowania.

Instalacje. Powietrzne ogrzewanie kominkowe. Aby je wykorzystać, potrzebny jest do tego odpowiedni system kanałów dystrybucji gorącego powietrza.

Instalacje. Z dala od pionu. Nawet w takiej sytuacji, możliwe jest bezproblemowe odprowadzenie ścieków do pionu kanalizacyjnego.

Instalacje. Po natryskiem. Ładna, wygodna, no i w rozsądnej cenie - te cechy należy wziąć pod uwagę, wybierają kabinę prysznicową.

Wykończenie. Dom oświetlony lampami LED. Możemy je wykorzystać zarówno do oświetlania punktowego, jak i ogólnego pomieszczeń.

Wykończenie. Zatrzymać słońce za oknem. Tylko osłony zewnętrzne mogą sprawić, że latem panująca w domowych wnętrzach temperatura może być niższa.

Wykończenie. Do wyboru, do koloru. Czym kierować się wybierając farby, by pomalowane nimi ściany przez długi czas wyglądały efektownie.

Gorąca Linia. Ogród. Zasady impregnacji drewna na zewnątrz. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni dobór impregnatów oraz ich prawidłową aplikację.

Gorąca Linia. Budowa. Okna nie dla złodzieja. W jakie elementy powinno być wyposażone okno, aby jak najlepiej chroniło przed włamaniem.

Gorąca Linia. Instalacje. Jaki grzejnik do łazienki. Wybierając odpowiedni model, jednocześnie dokładnie sprawdźmy jego moc.

WOKÓŁ DOMU

Prezentacja. Siedlisko z marzeń. Znajdziemy je w południowo-zachodnim rejonie Wielkopolski - to wymarzone miejsce na niedzielne wypady za miasto.

Ogód. Trawnikowe ABC. Bez pięknego, zielonego trawnika nie wyobrażamy sobie ogrodu, parku czy boiska. Jak zatem go założyć i prawidłowo pielęgnować? oraz torf.

Rośliny. Magnolie. To jedne z najbardziej atrakcyjnych roślin wiosennego ogrodu - symbol tej pory roku.

Nawierzchnie. Dobry wzór. Sposoby wykorzystania kostki brukowej i płyt tarasowych na ogrodowych nawierzchniach.

Ogród. Bramy wjazdowe. Brama to wizytówka naszego domu. Powinna być zarówno wygodna, wytrzymała, jak i elegancka.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 05/2014