Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 1/2009

(red.)

W tym numerze: *Pożyczka zamiast kredytu, *Jak dobrze mieć sąsiada, *Dylematy baterii wannowej, *Co potrafią okucia okienne, *Ile kosztują ścieki, *Sufity podwieszane w kuchni i łazience, *Bezpieczny dach dla kominiarza i przechodnia, *Tłumacz prysznicowy, *Drzwi z widokiem, *224 umywalki

6066468 https bi
NOWOŚCI

Ochrona ścian w łazience przed wilgocią, elastyczna fuga, farba do wszystkiego, podłoga z miodowymi warkoczami, maty z wełny szklanej, energooszczędne okno, okapy kuchenne, komin z betonu na bazie skały wulkanicznej, regulator pogodowy bez kucia ścian, efektowne płyty ceramiczne, jaśniejsze i oszczędniejsze żarówki.

MĄDRY BUDUJE LEPIEJ

Akcja z prawem budowlanym w tle

Po prawie roku dobiegła końca kolejna Akcja, którą ŁADNY DOM już po raz trzeci zorganizował z mBankiem i zaprzyjaźnionymi Partnerami. Miała rekordową liczbę uczestników: wzięło w niej udział ponad dwanaście tysięcy osób!

Relacja z budowy

Ciepło pod podłogą - W domu wznoszonym w Słupnie pod patronatem naszej redakcji, z dwoma rodzajami kolektorów słonecznych i gruntowym akumulatorem ciepła, kończy się tynkowanie elewacji oraz montaż instalacji wentylacyjnej i podgrzewania ciepłej wody.

WIZYTY

W nowym domu

Wspomnienie znad kanału La Manche - Znani architekci, zainspirowani pomysłem właścicieli działki, stworzyli w podwarszawskiej miejscowości udany projekt nawiązujący do architektury francuskiej i angielskiej. I to w rzadko spotykany w Polsce sposób.

Trudny detal

Sąsiadujące ze sobą lukarny tworzą na dachu ciekawy element architektoniczny, są jednak trudne w budowie i utrudniają późniejszą aranżację wnętrz oraz komunikację w doświetlanym nimi pomieszczeniu.

PRZED DECYZJĄ

Projekty

Dom parterowy potrzebny od zaraz - Największy atut? Brak schodów utrudniających życie osobom starszym, chorym i rodzicom maluchów. Główna wada? Duże wymagania co do wielkości działki i jej położenia. Omawiamy dwa projekty domów parterowych.

ABC dobrego domu

Nie całkiem płaskie ściany - Ryzality, wykusze, wnęki i nisze to elementy architektoniczne dobre dla tych wszystkich przyszłych właścicieli domów, którzy nie lubią maksymalnie prostych brył budynków.

NA BUDOWIE

Bezpieczny dach

Dla kominiarza i przechodnia - O konieczności montażu na dachu stopni kominiarskich, ław czy płotków przeciwśnieżnych wielu inwestorów przypomina sobie dopiero wtedy, gdy nagle spadnie na nich z góry lód albo trzeba wejść po drabinie i sprawdzić stan komina. To trochę za późno.

Drzwi wewnętrzne

Z widokiem przez drzwi - Przeszklenia w drzwiach wewnętrznych przybierają najrozmaitsze wzory, formy i rozmiary. Czasem mogą nawet zastępować całe skrzydło.

Elewacje

Z cegieł bez makijażu - Odpowiednio pomyślane nietynkowane elewacje z cegły nie tylko przetrwają całe lata, ale potrafią przemienić nawet mało ciekawy dom w obiekt warty uwagi czy wręcz elegancki. Jednak tylko pod warunkiem zatrudnienia do ich wykonania prawdziwego fachowca.

Okna

Co potrafią okucia? - Właściwie prawie wszystko, choć niemal ich nie widać. Dbają o wygodę użytkownika okien, bezpieczeństwo wnętrz i właściwą ich wentylację, a nawet o własną konserwację.

Instalacje

Tłumacz prysznicowy - Kabina prysznicowa ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia szybką i higieniczną kąpiel oraz oszczędne zużycie wody. Pomagamy rozeznać się w bogactwie modeli i problemach związanych z ich montażem. Wszystko dokładnie wytłumaczymy.

Instalacje

Ile kosztują ścieki - Kanalizacja, szambo, a może przydomowa oczyszczalnia? To, co wygodne, jest zwykle najdroższe. Przy odprowadzaniu ścieków ta zasada na szczęście się nie sprawdza.

W DOMU

Sufity podwieszane

Pod stropem kuchni i łazienki - Sufit podwieszony nad całym pomieszczeniem lub tylko jego częścią ukryje przewody instalacyjne, umożliwi łatwy montaż oświetlenia, a jednocześnie uatrakcyjni wnętrze.

Wykończenie ścian

Różne odcienie bieli - Kiedy zaczynają się nam nudzić kolorowe ściany, najprostszym sposobem wydaje się przemalowanie ich na biało. Do czasu wizyty w sklepie z farbami... Uderzy nas tam wtedy mnogość odcieni oferowanych produktów. Jedna z firm ma w ofercie ponad pięćdziesiąt wersji bieli!

Instalacje

Dylematy baterii wannowej - Najważniejszym jest kwestia oszczędzania wody. Gdy napełniamy wannę, woda powinna lać się z baterii szerokim strumieniem - zupełnie odwrotnie niż podczas korzystania z prysznica.

Stara instalacja elektryczna

Zlikwidować podpalacza i zabójcę - Leciwa aluminiowa instalacja elektryczna odpowiada za niejeden pożar i niejedno uszkodzenie domowych sprzętów, a nawet śmiertelne porażenie.

WOKÓŁ DOMU

Ogród

W jasnych tonacjach - Uroda ogrodu to nie tylko rośliny, ale także kolorystyka elewacji i bryły domu, ogrodzenia, małej architektury, a nawet podjazdu i ścieżek.

Basen

Prywatna pływalnia - Decydując się na budowę krytego basenu przy domu, trzeba przede wszystkim zadbać o dobrą instalację klimatyzacyjną. Reszta to odpowiedni projekt i wykonanie.

GORĄCA LINIA

Ogród w szaliku

Parkiet na dzieci i psa

Membrana i deskowanie

Zimna ściana trójwarstwowa

Darowane

PARAGRAFY I PIENIĄDZE

Kodeks cywilny

Dobrzy sąsiedzi - Wymarzony dom często okazuje się koszmarem, gdy jego mieszkańcy nieustannie nękani są przez sąsiadów. Przed zakupem nieruchomości przyda się więc mały środowiskowy wywiad.

Zamiast kredytu

A może pożyczka - W bankach coraz trudniej o kredyt, ale od czego jest... rodzina? Może warto odświeżyć kontakty, spisać odpowiednią umowę i skorzystać z zasobów rodzeństwa czy ciotek?

NOWOŚĆ! INFORMATOR RYNKOWY

Loża ekspertów

Zaproszeni przez redakcję ŁADNEGO DOMU specjaliści od wyposażenia łazienek przedstawili swoje opinie na temat rynku umywalek.

Umywalki

Przegląd produktów

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja 24 projektów z 10 pracowni architektonicznych.

Skomentuj:

Numer 1/2009