Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 12/2009

(red.)

W tym numerze: *Poradnik malowania ścian - dla początkujących i średnio zaawansowanych; *Balustrady i poręcze; *Lepszy kocioł wiszący czy stojący; *Co na ściany zamiast płytek; *Zabudowa ganku; *Oczyszczalnia przydomowa - drenażowa, biologiczna i roślinna; *Wanna i prysznic w komplecie; *Jak przygotować drewno do kominka; *Informator rynkowy - 102 lodówki i zamrażarki

Ładny Dom - numer 12
Ładny Dom - numer 12
Fot.: Ładny Dom
NOWOŚCI

Okno z bezpłatnym ogrzewaniem, podłoga z fakturą, farby powiększające pokój, imitacja drewna na taras, niskie grzejniki, granitowa bateria.

MĄDRY BUDUJE 2x LEPIEJ

Jeszcze tylko dwa miesiące trwać będzie nasza akcja

Kto chciałby skorzystać z atrakcyjnych rabatów i promocji naszych partnerów, musi się bardzo pospieszyć.

Historie prawdziwe

Zasługa dobrych rad

Wypoczynek za miastem

Trzeci będzie bez wad - Pragnienie budowy domu bierze się często ze zmęczenia życiem w mieście. Jego forma z kolei bywa efektem uważnej obserwacji naszych ulubionych miejsc. A otwarcie na mądre rady umożliwia realizację marzeń po najniższych kosztach. Dokładnie tak, jak to opisaliśmy w trzech reportażach.

WIZYTY

W nowym domu

Zaufanie do dobrej architektury - Historia powstania tego domu zaczęła się podczas pobytu w Barcelonie, wiodła przez album z realizacjami słynnego architekta Franka Lloyda Wrighta, a zakończyła intrygującą nowoczesną realizacją i dumą właścicieli.

Trudny detal

Grzejnik w podłodze - Okna na całą ścianę? Czemu nie, ale w pakiecie z konwektorowym grzejnikiem kanałowym, aby zimą w ich pobliżu nie wiało chłodem.

PRZED DECYZJĄ

Projekty

Z wejściem przez ganek - To takie polskie rozwiązanie - ganek. Oprócz poczucia więzi z tradycją zapewnia też mieszkańcom domu konkretne korzyści, a w dodatku może mieć nowoczesną formę.

ABC dobrego domu

Podłogi pod bose stopy, psie łapy i wysokie obcasy - Jeśli podłogi mają się dobrze prezentować i służyć przez lata, trzeba dobrać je m.in. do wnętrz, rodzaju ogrzewania, no i kieszeni.

NA BUDOWIE

Ściany

Zamiast glazury - Płytki ceramiczne to najpopularniejsze wykończenie ścian w łazience, ale wcale nie znaczy, że jedyne godne uwagi. Alternatywne materiały zazwyczaj sporo kosztują, zapewniają jednak niebanalny wystrój trudnego, bo mokrego, wnętrza.

Schody

Poręczniej z poręczą - Balustrada przy schodach w domach jednorodzinnych nie jest właściwie wymagana przez prawo, ale już przez zdrowy rozsądek - na pewno tak.

Wanna z prysznicem

Na co dzień i od święta - Nie trzeba wcale wybierać między zakupem wanny a kabiny prysznicowej. Dla amatorów obu rodzajów kąpieli zapobiegliwi producenci wymyślili rozwiązanie: dwa w jednym.

Kanalizacja

Syfony na brzydkie zapachy - Małe kolanko pod zlewem czy wanną potrafi nieźle uprzykrzyć życie, gdy się zapcha, albo dopuszcza do otoczenia wyziewy z rur. Co zatem robić, żeby tak nie było?

Z życia wzięte

Balkon: pomysły i antypomysły - Krótki przegląd tego, co w kwestii balkonów w domach jednorodzinnych jest godne polecenia lub przeciwnie - (u)śmiechu warte.

W DOMU

Ściany

Poradnik malowania ścian - Dobrze dobrana i położona farba potrafi zmienić właściwie każde wnętrze. W gruntownym vademecum czytelnicy znajdą wszystko, co warto wiedzieć o malowaniu ścian i sufitów.

Naprawa pokrycia

Kawałek dachu do remontu - Nawet drobne uszkodzenia nie mogą czekać na naprawę. W przeciwnym razie grozi nam poważny remont. Lub uszczerbek na zdrowiu.

Wejście do domu

Zabudowa ganku - Nie tak wiele trzeba, by zamienić zadaszenie nad wejściem do domu w wiatrołap, mały ogród zimowy albo całoroczny taras.

Kotły

Jaki wybrać: stojący czy wiszący - Stajemy przed tą decyzją, gdy okazuje się, że nasz stary kocioł gazowy wymaga wymiany. Jej podjęcie poprzedzić musi jednak fachowa ocena stanu instalacji grzewczej, a także nasza, własna analiza - potrzeb mieszkańców.

Oczyszczalnia ścieków

Drenażowa, biologiczna czy roślinna? - Prostą oczyszczalnię przydomową można wybudować, jeśli działka jest wystarczająco duża, grunt przepuszczalny i zezwala na to miejscowy plan zagospodarowania.

WOKÓŁ DOMU

Ogrodzenie

Zamiast stawiać nowe płoty - Po kilku latach nawet zakonserwowane ogrodzenie trzeba odnowić. Co zrobić, by jego elementy drewniane, metalowe lub klinkierowe wciąż wyglądały jak nowe?

Drewno do kominka

Zgrabne polana - Jakim drewnem powinno się palić, gdzie je należy suszyć i przechowywać, wreszcie czym ciąć, by szczapy pasowały do kominka?

GORĄCA LINIA

Przerwy w dopływie

Ściany z grubą warstwą wełny

Jaka nawierzchnia na podjazd?

Kominek dobrze podłączony

PRAWO

Nieruchomości

Dom po rozwodzie - Stosunki majątkowe między małżonkami to często drażliwy temat, który potrafi być prawdziwą mieszanką wybuchową w chwili rozwodu. Radzimy, jak spróbować rozbroić tę bombę, gdy już trafi pod nasze drzwi.

INFORMATOR RYNKOWY

Loża ekspertów

Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy rozmawiają o rynku lodówek i zamrażarek.

Lodówki i zamrażarki

Przegląd produktów.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja 20 projektów z 10 pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 12/2009