Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 2/2010

(red.)

W tym numerze: *ABC dobrego domu: instalacje stanu zero; *Ciepła woda w kuchni; *Kosiarka na słońce i sekator z cynglem; *Odkurzanie centralne; *Lepszy piec do sauny; *Naprawa zniszczonego parkietu; *Zabudowa poddasza: ciepło, cicho, czysto; *Roletki i żaluzje okienne - zamiast firanek i zasłon

Ładny Dom - numer lutowy
Ładny Dom - numer lutowy
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Brama w nowym wariancie, nawiewniki do okien, kotły na drewno lub pelety, farba na ściany i sufity, uszczelniacz kominkowy, domowa segregacja śmieci.

WIZYTY

Dom z wnętrzem

Tak jak nauczał pan Rousseau - Ten dom powstał, by wychować w nim dzieci - w spokoju wsi, wśród zżytej, nieanonimowej społeczności. Architektura miała tę harmonię ludzi i świata podkreślać, a samo miejsce na dom zatwierdził... pies właścicieli.

Trudny detal

Piętro nad wejściem - Podstawę takiego piętra stanowić powinna żelbetowa płyta zakotwiona w stropie i podparta na dwóch filarach.

Drogi do domu

Niedaleko od jabłoni

Pierwsze kroki pod własnym dachem

Wyczekany dom - Przedstawiamy trzy różne drogi do własnego domu - prosto z życia naszych czytelników.

PRZED DECYZJĄ

Scenariusze domów

Dom dla ceniących prywatność - Metod na odizolowanie własnego domu od trudnego sąsiedztwa jest wiele - wcale nie jesteśmy skazani na otoczenie budynku wysokim murem.

Projekty

Dom dla rodziny z nastolatkami - Jeśli planujemy wzniesienie domu, gdy nasze dzieci zaczynają już dorastać, warto uwzględnić w projekcie ich potrzeby, tryb życia i szybko zachodzące w rodzinie zmiany.

BUDOWA

Poddasze

3×C, czyli ciepło, cicho, czysto - Aby poddasze stało się mieszkalne, musi być porządnie izolowane termicznie i akustycznie, skutecznie wentylowane i starannie wykończone.

Nowoczesne okna dachowe

Wspomaganie ogrzewania domu - Od dzisiejszych okien możemy wymagać nie tylko doświetlania wnętrz, estetycznego wyglądu i sprawnego działania, ale także efektywnego dogrzewania pomieszczeń.

Kominy prefabrykowane

Klocki zamiast cegieł - Komu nudzi się układanie komina cegła po cegle, ten może kupić od razu model gotowy, składany z prefabrykowanych elementów - będzie lepiej, szybciej i wygodniej.

Chemia budowlana

Sztuka fugi - Spoina między płytkami ceramicznymi ma znaczenie niemal strategiczne. Odpowiednio dobrana zagwarantuje bowiem trwałość całej ściany czy podłogi.

ABC dobrego domu

Zanim ruszy budowa parteru - Jeżeli już na etapie robót fundamentowych przygotujemy dom do podłączenia wszystkich instalacji - takich jak kanalizacja, woda czy prąd, unikniemy później wielu budowlanych kłopotów.

Ciepła woda w kuchni

Przy zmywarce ręcznej i mechanicznej - Dopiero gdy wybierzemy sposób, w jaki chcemy zmywać naczynia, możemy ruszać na zakupy odpowiedniego podgrzewacza wody do kuchni.

Oświetlenie

Tu zapalanie, tam gaszenie - Jak zapalając światło przy wejściu na schody, zgasić je bez zbiegania z powrotem na parter? Montując przełączniki schodowe i krzyżowe.

Z życia wzięte

Pomysł na oświetlenie holu i schodów - Krótki przegląd sposobów wpuszczenia światła do przestrzeni komunikacyjnych.

REMONT

Ściany wewnętrzne

Burz i łącz - Nie ma takiej ściany, której nie dałoby się wyburzyć. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić, by nie ściągnąć na siebie katastrofy.

Rolety wewnętrzne i żaluzje

Na noce i dni - Stanowią alternatywę dla tradycyjnych zasłon i nadają się do wszystkich typów okien.

Podłoga

Parkiet w restauracji - Jeśli jest z prawdziwego drewna, będzie nam służył bardzo długo, a w międzyczasie da się wielokrotnie odnawiać, nic nie tracąc ze swojego pierwotnego wyglądu.

Ogrzewanie

Grzejniki zamiast kaloryferów - Na nic termomodernizacja, gdy pozostawimy w domu stary kocioł, grube rury i rdzewiejące kaloryfery. O remoncie instalacji grzewczej rozmawiają w redakcyjnej Loży Ekspertów doświadczeni instalatorzy.

Odkurzacze centralne

Jeszcze lepsze odkurzanie - Separator popiołu, elektryzująca miotełka czy turboszczotka do włochatych dywanów to zabawki dla wymagających.

Piece do saun

Lepszy sprawca potu - Podstawa w saunie to dobry piec. Taki o zbyt małej mocy nie wyciśnie z nas siódmych potów. Taki o za dużej - niepotrzebnie zagarnie dla siebie cenne miejsce koło ławki.

WOKÓŁ DOMU

Pielęgnacja ogrodu

Z kosiarką na słońce - Wydawać by się mogło, że w konstrukcji grabi, szpadla czy siekiery nie da się już nic zmienić. Okazuje się jednak, że to i owo można jeszcze poprawić.

GORĄCA LINIA

Dym z komina

Tajemnice rąbków

Okno w okrągłym wykuszu

Unia dopłaci nam do kolektorów?

PRAWO

Nieruchomości

Przed zakupem działki - Kto choć raz w życiu szukał działki pod budowę własnego domu, wie, jaka to trudna i czasochłonna sprawa. A wybór jest brzemienny w skutkach.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja jedenastu projektów z ośmiu pracowni architektonicznych.

Skomentuj:

Numer 2/2010