Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NUMER 5/2010

(red.)

W tym numerze: ABC dobrego domu - okna: wybór, zakup, montaż; *Nowy kominek z płaszczem wodnym; *Jak poprawić wentylację naturalną; *Wanny do małych i dużych łazienek; *Udana przebudowa małego domu w okazałą willę; *Ubezpieczamy dom w budowie; *Podjazdy z bruku i kostki; *Zielone pnącza na wiatę i altanę; *Podłogi drewniane na ogrzewaniu podłogowym; *Bliźniak - czy warto go budować; *Jak poprawnie podłączyć grzejniki; *Renowacja i konserwacja drewnianych elewacji

Numer majowy miesięcznika Ładny Dom
Numer majowy miesięcznika Ładny Dom
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

System montażu folii dachowych, cieplejsze ściany, blachodachówka, kocioł na pelety, kostka betonowa, wyłączniki zmierzchowe, rzeźbiona poręcz.

WIZYTY

Dom z wnętrzem

Przebudowa w Radości - Dom był niepozorny, zaniedbany i zbyt mały dla czterech osób, lecz stał na działce, którą zachwycili się gospodarze. Po przebudowie, wśród starych drzew, pyszni się teraz duży, reprezentacyjny budynek.

PRZED DECYZJĄ

Scenariusze domów

Budowanie w duecie - Dom bliźniaczy ma swoje zalety - działkę kupujemy na spółkę, budowa też może być tańsza. Ogrzanie bliźniaka jest mniej kosztowne, a życie w nim łatwiejsze, gdy tuż obok mamy życzliwych sąsiadów. Jeśli jednak ich brak, mogą dopaść nas rozmaite problemy.

Projekty

Dom na dzisiejsze czasy - Nowoczesny, czyli dobrze dopasowany do współczesnego stylu życia i... szybujących cen energii. Energooszczędny, multimedialny, ale niekoniecznie o awangardowej bryle.

BUDOWA

Podłogi

Drewno na ogrzewaniu podłogowym - Jeśli wybierzemy odpowiedni gatunek drewna i rodzaj parkietu, nie ma przeszkód, by ułożyć go na ogrzewanej podłodze.

ABC dobrego domu

Okna - Plastikowe czy drewniane? Z podwójną szybą czy trzyszybowe? Wyposażone w wielofunkcyjne okucia, czy jak najprostsze? Gdy kupujemy okna, takich pytań jest mnóstwo. A odpowiedź jedna - dostosowane do naszych potrzeb i możliwości.

Izolacja łazienki

Malowanie folią - Płytki ceramiczne królują na łazienkowych podłogach i ścianach. Nie chronią ich jednak przed wilgocią. Chyba że zastosujemy izolację przeciwwilgociową, zwaną folią w płynie.

Ogrzewanie

Dobre i złe podłączenia grzejników - Od sposobu podłączenia zależy, czy grzejnik będzie pracować wydajnie. Ale wpływa on też na estetykę pomieszczeń i wygodę sprzątania.

Nowoczesne okna dachowe

Latem chronią przed upałem - Osłony okienne zapobiegają przegrzewaniu się wnętrz. Dzięki nim na poddaszu można przetrwać upalne lato nawet bez klimatyzacji.

Łazienka

Wanny do małej i dużej łazienki - Wybieramy wannę, która gabarytami będzie pasowała do metrażu pomieszczenia, a przy tym da się w niej wygodnie wykąpać.

Odkurzacz centralny

Decyzja pod koniec budowy - Centralny odkurzacz da się zamontować nawet na etapie prac wykończeniowych.

Sprawdzone sposoby

Bielona drewniana podłoga - Swój kolor zawdzięcza ługowaniu. Można je przeprowadzić samodzielnie.

REMONT

Konserwacja drewna

Odnawianie elewacji drewnianych - Nowoczesne impregnaty i lakiery skutecznie chronią drewniane oblicówki przed słońcem, deszczem i szkodnikami.

Narzędzia...

...do usuwania starych powłok z drewnianych elewacji - Przyspieszą i ułatwią renowację drewnianej fasady. Przydadzą się też do innych prac.

Ogrzewanie

Kominek jak kocioł - Zimowe mrozy mocno obciążyły domowe budżety. Sposobem na obniżenie wydatków może być wymiana kominka na model z płaszczem wodnym.

Akcesoria dachowe

Wygodniej i bezpieczniej na dachu - Ławy, stopnie kominiarskie czy bariery przeciwśniegowe - niewielu inwestorów pamięta o nich w czasie krycia dachu.

Wentylacja

Jak poprawić wentylację grawitacyjną - Raz do roku warto sprawdzić, jak działa wentylacja i poprawić jej słabe punkty. Typowym kłopotom łatwo zaradzić.

Instalacja elektryczna

Koniec z porażeniem prądem - Wymieniamy starą tablicę z topikowymi bezpiecznikami na nowocześniejszą i bezpieczniejszą rozdzielnicę.

WOKÓŁ DOMU

Podjazd

Kostka od bramy do garażu - Radzimy, jak zrobić wygodne i trwałe podjazdy z kostki betonowej.

Mała architektura

Zielone ściany od wiosny do jesieni - Pnącza osłonią taras i ukryją mało dekoracyjne sprzęty. Nie są wymagające - wystarczy, jeżeli stworzymy im po prostu odpowiednie warunki do "wspinaczki".

GORĄCA LINIA

Mokre drewno w kominku

Ile dostaniemy za brak prądu?

Folie refleksyjne

Pompa ciepła i co jeszcze

PRAWO i PIENIĄDZE

Kupno-sprzedaż

Umowa z fachowcem - Do wszelkich prac trzeba rozważnie wybierać fachowców i podpisywać z nimi w miarę szczegółowe umowy.

Ubezpieczenia

Dom ubezpieczony - Mądrze wybrana polisa zabezpieczy dom przed skutkami rozmaitych nieszczęść.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja jedenastu projektów z ośmiu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

NUMER 5/2010