Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 7/2010

(red.)

W tym numerze: ABC dobrego domu - dach stromy; *Wymiana grzejnika w łazience; *Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię; *Jak uratować zalany dom; *Więcej niż przebudowa czyli jak zmienić PRL-owską ?kostkę? w nowoczesny dom; *Ochrona domu przed piorunami; *Drewniane płoty - odnawianie i impregnacja; *Instalacja ciepłej i zimnej wody, PVC, miedź i inne; *Zaprawy do bardzo małych i bardzo dużych płytek

miesięcznik Ładny Dom - numer lipcowy
miesięcznik Ładny Dom - numer lipcowy
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Membrana dachowa nowej generacji, cieplejsza wełna mineralna, farba elewacyjna odporna na brud i słońce, bezpieczny lakier do parkietu, perłowy klimatyzator.

WIZYTY

Dom z wnętrzem

Więcej niż przebudowa - Nowi właściciele domu - kostki pochodzącego z okresu PRL-u postanowili wprowadzić doń zupełnie nową jakość - bo przecież od tamtego czasu zarówno materiały budowlane, jak i estetyka uległy znacznym zmianom.

PRZED DECYZJĄ

Kuchnia

Współczesna, funkcjonalna i... ze smakiem - Jedni wolą otwartą, inni zamkniętą. Jedni bliżej wejścia, inni przy tarasie. Bez względu na to każda kuchnia powinna być wygodna, łatwa do sprzątania i usytuowana tak, by nie trzeba było za daleko nosić naczyń z potrawami.

Projekt miesiąca

Z dwupiętrową częścią dzienną - Czy wysokie wnętrze to tylko "tanie efekciarstwo", czy dobry sposób na większą przestrzeń i odwrócenie uwagi od okien wychodzących na ciasną działkę?

BUDOWA

Szyby zespolone

Najważniejsza część okna - Szyby zbudowane z kilku tafli szkła mogą mieć różne właściwości - ciepłochronne, przeciwsłoneczne, antywłamaniowe. Są wśród nich tawet takie, które...same się myją.

ABC dobrego domu

Dachy strome - Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. W dużym stopniu wpływa na jego wygląd, ma też niebagatelny udział w kosztach całej budowy.

Nowoczesne okna dachowe

Bezpieczeństwo przede wszystkim - Okna, poza spełnianiem swych głównych funkcji, powinny chronić nas przed gradem, złodziejem i... beztroską dzieci. A kominiarza - przed upadkiem przy wchodzeniu na dach.

Ogrzewanie Pompy ciepła mroźną zimą - Choć sprawność większości pomp ciepła zależy od tego, jak zimno jest na dworze, nie powinniśmy obawiać się, że podczas mrozów zostaniemy bez ogrzewania.

Instalacja elektryczna

Bezpiecznie podczas burzy - Piorunochron chroni dom tylko przed pożarem i uszkodzeniem budynku. Nie zapobiegnie jednak uszkodzeniom na skutek przepięć.

Woda Rury do ciepłej i zimnej wody - Dobry projekt, odpowiednio dobrane rury i staranne wykonanie instalacji to gwarancja jej bezawaryjnego funkcjonowania.

REMONT

Dom po powodzi

Co robić z zalanymi domami - Powódź to dla właścicieli domów straty, a także konieczność zmierzenia się ze szkodami, jakie woda wyrządziła budynkom.

Orynnowanie

Rynny po przejściach - Rynny, zwłaszcza kiepskiej jakości lub niefachowo zamontowane, źle znoszą kaprysy pogody. A właściciele domów muszą potem zdecydować - naprawiać orynnowanie czy je wymienić.

Chemia budowlana

Zaprawy do płytek małych i dużych - Mozaiki, płytki wielkoformatowe i kamienne wymagają niekiedy zastosowania specjalnych zapraw i technik układania.

Woda

Wodociąg zamiast studni - Możliwość podłączenia domu do wodociągu nie musi oznaczać konieczności zrezygnowania z dotychczasowej studni.

Malowanie

Narzędzia do malowania - Żeby malowanie poszło lekko i sprawnie, a efekty były zadowalające, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Ogrzewanie

Nowy grzejnik w łazience - Choć łazienkowe grzejniki kuszą kształtami i kolorami, wymiana starego modelu na nowy wcale nie jest prosta.

Ciepła woda

Co zamiast bojlera zasilanego kuchnią węglową - Podgrzewanie wody do mycia przy okazji palenia w kuchni węglowej to rozwiązanie z dużą tradycją, ale nie na nasze czasy.

WOKÓŁ DOMU

Ogrodzenie drewniane

Czas na płot - Ogrodzenia często robi się z taniego drewna, ale jeśli odpowiednio je zabezpieczymy i zadbamy, by nie miały stałego kontaktu z wilgocią - mogą nam służyć długie lata.

Ścieżki z betonu

Z kostki na kostkę - Materiały do układania nawierzchni w ogrodzie wyglądają naturalnie, są trwałe i proste w utrzymaniu oraz niedrogie.

Trawnik

Koszenie obowiązkowe - Pielęgnacja murawy nawet w niewielkim ogródku może zająć kilka godzin. Warto ten czas skrócić do minimum.

GORĄCA LINIA

Dziura w brodzikowej emalii

Okna, które grzeją

Odnawianie paneli z drewna

Nowy kocioł ze starymi grzejnikami

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja jedenastu projektów z ośmiu pracowni architektonicznych.

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 7/2010