Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 8/2010

(red.)

W tym numerze: ABC dobrego domu - odwodnienie dachu; *Łupek na dachu; *Panel zamiast prysznica; *Jak obronić dom przed powodzią; *Dom wpisany między drzewa; *Cokoły i detale elewacji z klinkieru; *Jak rozpoznać dobre okno; *Wymiana starych drewnianych schodów; *Nowoczesne kotły na paliwa stałe

miesięcznik Ładny Dom - numer sierpniowy
miesięcznik Ładny Dom - numer sierpniowy
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Ciche nożyce do żywopłotów, wydajne rynny, trwała emalia do drewna, nietypowa wanna, oszczędne klimatyzatory.

WIZYTY

Dom z wnętrzem Wpisany między drzewa - Architektom zależało na powściągliwej, nowoczesnej bryle budynku. Właścicielom - także na zachowaniu starodrzewu.

PRZED DECYZJĄ

Łazienki Łazienki małe i duże - Nie sztuka w wielkim domu zaplanować kilka luksusowych łazienek. Sztuką jest stworzenie podobnego standardu i komfortu na mniejszej powierzchni i przy normalnym budżecie.

Projekt miesiąca Dom z zadaszonym tarasem - Wygodnie mieć nad tarasem szeroki dach, który chroni przed słońcem. Jest jednak ryzyko, że zasłoni okna w ścianie, do której przylega. Architekci mają na to swoje sposoby.

Powódź Domy zagrożone powodzią - Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia budynków przed powodzią jest budowanie poza terenami zalewowymi. Ostatnie ulewy pokazały jednak, że nawet domy stojące z dala od rzek nie są chronione przed zalaniem.

BUDOWA

Elewacje Klinkierowe detale - Klinkier ma sporo zalet i jedną wadę - cenę, która może zniechęcać do wykonywanie zeń całych elewacji. Da się jednak zastosować go tylko w kilku strategicznych miejscach.

Konstrukcja Zmiana rodzaju stropu - Są sytuacje, kiedy rodzaj stropu, określony w projekcie architektoniczno-budowlanym naszego domu, warto zmienić na inny.

Tynki Gotowe na ścianę - Kiedyś tynki przygotowywane były na budowie. Teraz kupuje się gotowe, co wychodzi na zdrowie i tynkarzom, i inwestorom, i tynkom.

Okna Jak rozpoznać dobre okno - Okna, choć znacznie tańsze od nowych samochodów, zmieniane są dużo rzadziej, więc konsekwencje ich wyboru są większe i trwają dłużej.

Nowoczesne okna dachowe Wygoda i luksus - Większość okien dachowych obsługiwana jest ręcznie. Dotyczy to też ich wewnętrznych i zewnętrznych osłon. Powierzenie tych czynności automatyce nie jest tylko sprawą wygody.

Pokrycia dachowe Naturalnie z łupka - Łupek to rodzaj kamiennej dachówki. Kryte nim dachy mają niespotykaną trwałość - nawet 300 lat.

ABC dobrego domu Orynnowanie - Rynny oraz rury spustowe powinny być dopasowane do wielkości i kształtu połaci dachu. Istotny jest także ich właściwy montaż.

REMONT

Schody Gdy strach po nich chodzić - Drewniane schody starzeją się z wdziękiem, ale nadchodzi czas, gdy trzeba pomyśleć o nowych. Najłatwiej zamówić u stolarza ich wierną kopię, lecz nie jest to jedyna możliwość.

Okna Wymiana parapetów - Wysłużone parapety można próbować odnawiać na różne sposoby. Często jednak lepiej je po prostu wymienić na nowe.

Akcesoria okienne Okiennice na lata i... zimy - Są popularne na południu i północy Europy. U nas częściej widuje się je wewnątrz domów - na zdjęciach z zagranicznych wakacji.

Ogrzewanie Palenie węglem i drewnem - Polacy wciąż lubią ogrzewać domy paliwami stałymi. Nie jest to już tylko węgiel, czy drewno prosto z lasu. Nie są to też tylko kotły, do których dokłada się szuflą.

Instalacje Wymiana wanny - Porysowana, pożółkła wanna nie dodaje uroku łazience i jest trudna do czyszczenia. Warto wymienić ją na nowszy model.

Woda Filtry duże i małe - Mogą zdecydowanie poprawić jakość wody. Zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy jej skład i wybierzmy najefektywniejszy filtr.

WOKÓŁ DOMU

Ochrona roślin Pryskać, czy nie pryskać? - Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo czasem pryskać trzeba. Warto więc wiedzieć czym i jak.

Markizy Markiza zaprasza - Pojawia się, gdy świeci słońce. Potrafi szybko i bezszelestnie zniknąć, gdy robi się pochmurno. Markiza jest bardzo pomocną, a przy tym mało absorbującą towarzyszką wypoczynku na tarasie.

PRAWO i PIENIĄDZE

Nieruchomości Prawdziwe granice - Spór o miedzę bywał już przyczyną trwających nieraz przez całe pokolenia konfliktów sąsiedzkich.

GORĄCA LINIA

Taras na lata

Kurz spod paneli

Kocioł w wodzie

Gdy pilot nie działa

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów Prezentacja siedmiu projektów z sześciu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 8/2010