Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 12/2010

(red.)

W tym numerze: *Podłogi drewniane - olejowane i woskowane, lakierowane, ługowane; *Jak poprawić ciąg w kominie, *24 Baterie kuchenne w wersji standard i lux; *Super energooszczędny dom wybudowany w pięć miesięcy; *Test preparatów - usuwanie glonów z cokołów i elewacji; *Płaski dach - ile śniegu może wytrzymać; *Dom parterowy czy piętrowy - sprawdź który lepszy; *Ile kosztuje podgrzewanie wody gazem, węglem, prądem, słońcem i ... gruntem; *20% - tyle prądu możemy zaoszczędzić. Nasi eksperci radzą, jak to mądrze zrobić.

miesięcznik Ładny Dom - numer grudniowy
miesięcznik Ładny Dom - numer grudniowy
AKTUALNOŚCI

Z rynku. Cegła light, mały ważny detal, klej bez koloru, schody z plastiku, płytki jak drewno, fuga odporna na pleśń, długotrwałe żarówki, ciepło z powietrza.

DOM MIESIĄCA

Drewniany jak murowany. Ten dom nie powstał jak inne - cegła po cegle, na placu budowy. Jego właściciele postanowili, że przyjedzie w częściach prosto z... fabryki.

PORADY ARCHITEKTONICZNE

Parterowy czy piętrowy. Przed takim dylematem staje każdy, kto decyduje się na budowę własnego domu. Dodatkowo realne możliwości wyboru okazują się dużo mniejsze niż się początkowo wydaje.

Wygodne schody. Ich wygląd, wymiary i lokalizacja są zawsze wynikiem kompromisu. Najważniejsze by były funkcjonalne i bezpieczne.

Z ciemną elewacją. To nie jest typowy parterowy budynek. Inwestorki postawiły zarówno na oryginalny kształt, jak i na ciekawie zaprojektowane wnętrza.

PRACE BUDOWLANE

Okna w domach energooszczędnych. Mają głównie dostarczyć do wnętrza domu naturalne światło. Ale przepuszczają także energię cieplną, co jednak nie zawsze jest korzystne.

Zimowa przerwa na budowie. Jeśli z ukończeniem budowy domu nie zdążymy przed zimowymi mrozami, trzeba pomyśleć o tym, jak go dobrze zabezpieczyć, by wiosną bez przeszkód można było znów rozpocząć prace.

Odporne na śnieg. Wydawać by się mogło, że biały puch zalegający na dachu jest bardzo lekki. Nic bardziej mylnego - jego ciężar może być dużym zagrożeniem, zwłaszcza dla konstrukcji nośnej dachu płaskiego.

Jak ocieplają inni. Zdaniem ekspertów rynku budowlanego polskie domy wciąż bardzo odbiegają od europejskich standardów energooszczędności.

Strych z ciepłym stropem. Nieużytkowego poddasza nie warto ogrzewać, a więc i ocieplać. Jednak przez zimny strych ucieka z domu bardzo dużo ciepła. Aby to ograniczyć, trzeba dobrze zaizolować strop nad ostatnią mieszkalną kondygnacją.

PRACE INSTALACYJNE

Ile kosztuje ogrzewanie wody. Koszt przygotowania ciepłej wody zależy od tego, czym i w jakim urządzeniu ją podgrzewamy. Przy analizie wydatków za ciepłą wodę warto też uwzględnić naszą wygodę.

Jak poprawić ciąg w kominie. Jeśli kominek lub kocioł źle funkcjonują, oznaczać to może kłopoty z ciągiem. Montaż nasady lub wyciąg spalin może to zmienić.

Jak oszczędzać prąd. Prawie wszyscy chcą oszczędzać energię elektryczną. Ale dobre chęci to nie wszystko. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak to mądrze zrobić, by płacić mniej lecz nie kosztem komfortu.

PRACE WYKOŃCZENIOWE

3 sposoby wykończenia drewnianej podłogi. Aby drewniana podłoga była przez długie lata ładna i wytrzymała, należy dobrze zabezpieczyć jej powierzchnię. Do wyboru mamy lakierowanie, ługowanie oraz olejowanie i woskowanie.

Baterie standardowe i dla wymagających. Zdarza się, że nawet sto razy w ciągu dnia zakręcamy i odkręcamy kran w kuchni. Dlatego baterie zlewozmywakowe muszą sprostać wielu oczekiwaniom.

Umywalki różnych kształtów. Dziś wybór umywalek przyprawia o zawrót głowy. Mają wiele kształtów i kolorów. Ale czy są wygodne w użytkowaniu?

Elewacja bez nalotu. Zielony i szary nalot na elewacji na pewno nie jest ozdobą, choć świadczy o czystości powietrza i opadów. Testujemy środki do ich usuwania.

WOKÓŁ DOMU

Prezenty dla majsterkowiczów. Zbliżają się Święta i coroczne kłopoty z prezentami pod choinkę. Dla zapalonego majsterkowicza najlepszy chyba prezent to ten, który ułatwi mu domowe prace remontowe.

Narzędzia do cięcia drewna do kominka. Drewno do kominków najwygodniej jest kupić w markecie. Ale taniej będzie samodzielnie nabyć pnie i je porąbać.

Pochwała cisa. Kto chce mieć w domu zielony żywopłot, powinien zdecydować się na tego iglaka. Jest idealny do przycinania i formowania

GORĄCA LINIA

Rękojmia ksiąg wieczystych

Remont z sąsiadem

Śnieg urwał płotek

Porwana membrana dachowa

Blacha na folii

Rude zacieki

Mokro przy kabienie

Otwór w stropie Kleina

Szkło w kuchni

Wytarta podłoga

Jaki brodzik

Grzejnikw holu

Super sprawne ogrzewanie

Pompa solo

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 12/2010