Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grzejniki dekoracyjne w przedpokoju

Tekst Tomasz Podleś, Beata Zielińska

Zapotrzebowanie na ciepło w przedpokoju jest stosunkowo małe, gdyż miejsce to jest zwykle otoczone ze wszystkich stron ogrzewanymi pomieszczeniami. Nie oznacza to jednak, że nie warto tu instalować grzejnika.

Grzejniki dekoracyjne
Grzejniki dekoracyjne najczęściej podłączane są do instalacji grzewczej od dołu
Fot. Purmo
Moc grzejnika dekoracyjnego odczytamy z projektu instalacji centralnego ogrzewania. Zwróćmy jednak uwagę, dla jakich wartości została ona podana. Większość producentów grzejników określa ją dla parametrów pracy instalacji 75/65°C lub 70/55°C (temperatura zasilania/temperatura powrotu) przy założeniu, że temperatura w pomieszczeniu jest równa 20°C. Jeśli jednak instalacja grzewcza pracuje przy innych parametrach, powinniśmy skorzystać ze współczynników korekcyjnych. Podane są one przez producenta w folderach lub na stronach internetowych i umożliwiają przeliczenie rzeczywistej wydajności grzejnika.

Zobacz grzejniki, która można zamontować w przedpokojuGrzejniki dekoracyjne popularne. W holu można umieścić taki rodzaj grzejników, jakie są zamontowane w pozostałych pomieszczeniach w domu - na przykład stalowe płytowe lub członowe bądź aluminiowe. Ale wcale nie muszą one być białe - na zamówienie zostaną pomalowane na dowolny kolor.

Grzejniki dekoracyjne z lustrem. Grzejnik, którego integralnym elementem jest lustro, to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie. Lustro może być umieszczone centralnie lub z boku. Najczęściej rury grzejne pokryte są lakierem w kolorze chromu bądź antracytu, ale powłoka może też imitować na przykład granit.

Grzejniki dekoracyjne typu ławka. Z pewnością grzejniki z siedziskiem przydadzą się w domach, w których są małe dzieci lub osoby starsze. Producenci oferują do wyboru ławkę z drewna lub marmuru. Można ją też wykonać we własnym zakresie, dopasowując do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Grzejniki dekoracyjne wysokie i wąskie. Oprócz tych dwóch atutów, takie grzejniki charakteryzują się jeszcze niewielką głębokością, co znacznie ułatwia znalezienie dla nich odpowiedniego miejsca. Najwyższe dostępne na rynku modele mają nawet 3 m wysokości, 20 lub 30 cm szerokości i jedynie 6 cm głębokości.

Grzejniki dekoracyjne z wieszakami. To popularny rodzaj grzejnika, zwłaszcza w niedużym przedpokoju. Do części tego typu modeli można dokupić grzałkę elektryczną, dzięki temu nie tylko w sezonie grzewczym, ale również poza nim, będzie można na grzejniku wysuszyć przemoczone na deszczu kurtki.

Grzejniki dekoracyjne typu rzeźba. Taki niebanalny grzejnik będzie ozdobą holu. Jedne modele inspirowane są na przykład stylem florystycznym, inne geometrycznym. Użytkownik ma do wyboru różne kolory i wykończenia. Wszystkie cechuje estetyczne wykonanie z niewidocznymi połączeniami poszczególnych elementów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Grzejniki dekoracyjne w przedpokoju