Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Izolacja przeciwwilgociowa w dachu

Iwona Szczepaniak

Izolacja przeciwwilgociowa ułożona na sztywnym poszyciu dachu zapewnia pokryciom dachowym szczelność. Dodatkowo, jeśli poszycie jest wykonane z desek, eliminuje skutki ich odkształceń, które mogą spowodować nierówności powierzchni.

`DOM Z DACHEM KRYTYM PAPAFOT. RAFAL POLAK - KUCHTAPUBLIKACJA LADNY DOM NR 8 (58) - 8.2003
Tradycyjny sposób wykonania wstępnego krycia - papa na pełnym deskowaniu
Fot. Rafa Polak - Kuchta
Rodzaje izolacji przeciwwilgociowej układane w warstwach dachu:

Papa podkładowa. Zwykle stosuje się ją pod pokrycia z gontów bitumicznych i przy małym nachyleniu połaci dachu.

Na sztywnym poszyciu najlepiej zastosować papę podkładową (bez posypki) o grubości 3-5 mm, zbrojoną tkaniną szklaną lub poliestrową. Jest ona trochę cieńsza od papy wierzchniego krycia. Przy pokryciach wymagających równego podłoża, wklęsłe i wypukłe naroża dachu należy wzmocnić paskami papy o szerokości 30 cm. Papę układa się równolegle do okapu, zaczynając od dołu połaci. Jej pasy łączy się na 10 cm zakład, który uszczelnia się lepikiem asfaltowym.

Mata strukturalna. Układa się ją pod pokrycie z blachy płaskiej. Mata jest zbudowana z dwóch warstw: dolnej, którą jest folia wysokoparoprzepuszczalna i górnej, która ma wypustki w kształcie ściętych stożków lub strukturę ze splątanych włókien polipropylenowych lub poliamidowych o różnej gęstości (zależnie od producenta).

Mata umożliwia osuszanie spodu pokrycia z blachy płaskiej, gdy dojdzie tam do wykroplenia się pary wodnej. Takie podłoże nie hamuje ruchów blachy; może ona swobodnie się po nim przesuwać.

Maty strukturalne są odporne na działanie promieni UV i temperatury w przedziale od -30 st.C do +100 st.C (temperatura topnienia włókna wynosi około 200 st.C); grubość siatek to 6-8 mm.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Skomentuj:

Izolacja przeciwwilgociowa w dachu