Dekoracyjne panele ścienne - nowość z targów budowlanych w Szwecji 2014

redakcja

W dniach 1-4 kwietnia tego roku w Szwecji, w mieście Nordbygg, odbyły się międzynarodowe targi budowlane. Wysłannik naszej internetowej redakcji zwrócił szczególną uwagę na pewien produkt - panele dekoracyjne Baux Traullit do wykańczania ścian wewnętrznych.

panele ścienne
Panele montuje się na metalowej siatce, za pomocą magnesów
Fot. Baux
Akustyczne, dekoracyjne panele szwedzkiej firmy Baux są wykonane z dwóch najstarszych na świecie materiałów budowlanych: drewna i cementu. Świerkowe wióry połączone wodą i cementem pochłaniają dźwięki i pomagają tworzyć stabilny mikroklimat we wnętrzu - regulują wilgoć, ponadto mają doskonałą zdolność izolacji termicznej i są bardzo odporne na ogień, pleśń, gnicie oraz uszkodzenia mechanicznie. W kolekcji Traullit znajduje się sześć różnych geometrycznych kształtów płyt, które można dowolnie ze sobą wzajemnie zestawiać: koło, prostokąt, kwadrat, równoległobok, sześciokąt, trójkąt. Każdy z kształtów jest do kupienia w dwóch wymiarach - większym i mniejszym.

Producent, rodzinna, szwedzka firma działająca na rynku od 1946 roku opracował i opatentował bardzo prosty sposób montażu płyt - na magnesy mocowane do metalowej, perforowanej siatki. Dzięki temu panele można przearanżować w każdej chwili i w dowolny sposób.

Ozdobne płyty są dostępne w pięciu zestawach kolorystycznych, a każdy z nich zawiera kilka kolejnych kolorów pochodnych. Zestawy kolorystyczne naśladują barwy pięciu zjawisk: chmury, drewno, niebo-morze, zachód słońca i powietrze-góry.

Panele Baux można łączyć między sobą, tworząc niezwykłe wzory strukturalne w pomieszczeniach mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Wymiary poszczególnych paneli:

- koło - średnica 580 mm; średnica 290 mm

- prostokąt - 1160/580 mm; 580/290 mm

- kwadrat - 580/580 mm; 290/290 mm

- równoległobok - wysokość 580/szerokość 500 mm; wysokość 290/szerokość 250 mm

- sześciokąt - odległość między wierzchołkami o kącie ostrym 1160 mm/szerokość 580 mm, odległość między wierzchołkami o kącie ostrym 580 mm/szerokość 290 mm

- trójkąt prostokątny - długość boków 580 mm; długość boków 290 mmZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Dekoracyjne panele ścienne - nowość z targów budowlanych w Szwecji 2014