Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Akcesoria dachowe na krawędziach dachu

Dorota Lisik

Starannego wykończenia wymagają krawędzie połaci nad ścianami szczytowymi. Ze względu na położenie, dachówki te są szczególnie narażone na działanie wiatru. By zapobiec ich podnoszeniu, zaleca się mocowanie każdej z nich klamrami.

akcesoria dachowe
Dachówka skrajna lewa
Fot. Röben
Dachówki skrajne (wiatrownice) - prawa i lewa. Stosuje się je do wykończenia dachu - na prawej i lewej krawędzi połaci.

Dachówka pulpitowa. Górnej krawędzi dachów jednospadowych, nazywanych też pulpitowymi, nie można traktować jak kalenicy. Do wykończenia potrzebne są specjalnie do tego stworzone dachówki pulpitowe. Na rynku dostępne są różne warianty - na przykład dachówka pulpitowa połaciowa, skrajna prawa oraz skrajna lewa; każda może mieć kąt nachylenia 70° lub 90°.

Dachówka dwufalowa. Służy głównie do zakończenia lewej części połaci na dachach ograniczonych ogniomurami, na przykład na domach szeregowych. Jej dwie fale pozwalają na zakrycie zamków dachówki podstawowej (połaciowej), co poprawia estetykę dachu. Przed montażem należy uwzględnić szerokość całkowitą tej dachówki, ponieważ ze względu na podwójną falę ma inne wymiary niż dachówki połaciowe.

Akcesoria dachowe oferują m.in.:

Braas, www.monier.pl

Ebm Polska, www.ebmpolska.pl

MDM, www.mdmsa.com

Röben, www.roben.pl

Wienerberger, www.wienerberger.pl

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>



Skomentuj:

Akcesoria dachowe na krawędziach dachu