Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Akcesoria dachowe w strefie wokół komina

Dorota Lisik

W strefie wokół komina wykorzystuje się dwie grupy akcesoriów. Pierwsza obejmuje elementy służące do obróbki komina, takie jak taśma kominowa czy profilowane elementy blachy. Zadaniem drugiej jest umożliwienie wygodnego i bezpiecznego poruszania się po dachu.

akcesoria dachowe
Szczelinę wokół komina można zabezpieczyć na przykład taśmą do obróbek kominiarskich, która jest wykonana najczęściej z aluminium
Fot. Wienerberger
Taśma do obróbek kominiarskich. Elastyczna taśma rozwijana z rolki o szerokości około 30 cm, wykonana najczęściej z aluminium i podklejona od spodu specjalnym klejem. Służy przede wszystkim do wykonania obróbek komina oraz uszczelnienia innych elementów dachu. Chroni przed przenikaniem wody deszczowej oraz topniejącego śniegu. Taśma ta - podobnie jak kalenicowa - lakierowana jest na różne kolory.

Dachówka połówkowa. Zwana też półdachówką. Jest uzupełnieniem systemu dachówek, które mają dwie fale, ponieważ ma pojedynczą falę i dokładnie połowę szerokości dachówki podstawowej. Wykorzystuje się ją do ułożenia wokół komina, zamiast przycinania dachówek podstawowych.

Stopień kominiarski. Niewielki, płaski element, montowany poziomo na pochyłym pokryciu dachowym za pomocą wspornika. Ścieżka ułożona ze stopni umożliwia bezpieczne poruszanie się po dachu, ułatwiając dostęp do komina. Stopnie montuje się od brzegów dachu lub od okna wyłazowego aż do ławy kominiarskiej przy kominie.

Ława kominiarska. Jest to rodzaj płaskiego, niewielkiego podestu montowanego poziomo na pokryciu. Zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas sprawdzania stanu przewodu kominowego. Ławę montuje się przy kominie za pomocą wsporników do specjalnych dachówek lub metalowych uchwytów.

Akcesoria dachowe oferują m.in.:

Braas, www.monier.pl

Ebm Polska, www.ebmpolska.pl

MDM, www.mdmsa.com

Röben, www.roben.pl

Wienerberger, www.wienerberger.pl

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Akcesoria dachowe w strefie wokół komina