Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

O zaletach kanadyjczyków

Jerzy Klimm, Product Manager w firmie Wienerberger produkującej ceramiczne wyroby budowlane.

Domy szkieletowe szybko się buduje. Ale czy warto za wszelką cenę zabiegać o skrócenie czasu budowy?

Dom z bali,domy drewniane
Dom z bali
Fot. Roben
- W szybko wybudowanym domu szkieletowym konstrukcja i tak musi się "ułożyć" - nawet po kilku latach mogą pojawiać się rysy na połączeniach płyt czy narożników, które trzeba będzie zaszpachlować. Kiedy zatem tak naprawdę kończy się budowa?

- ...są lżejsze od murowanych. Dziwne jest czynienie zalety z małego ciężaru domu, w tym z małej masy jego ścian. Dzięki dużej masie ścian uzyskuje się bowiem stabilizację temperatury w pomieszczeniach i dobrą izolacyjność akustyczną. Aby lekkie ściany szkieletowe mogły dobrze izolować akustycznie, potrzebna jest znacznie wyższa świadomość techniczna wykonawców i dokładność budowania. Mały ciężar konstrukcji domu nie jest także zaletą w czasie huraganów czy powodzi, zwłaszcza że na lekkich domach przeważnie układa się lekkie pokrycia dachowe.

- ...ściany są w nich cieńsze. Przewrotnie można by powiedzieć, że aby zachować wielkość pomieszczeń domu murowanego - w porównaniu z domem szkieletowym - właściciela domu murowanego powinno być stać na nieco większą działkę. Po prostu jest coś za coś.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

O zaletach kanadyjczyków