Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Buduj dom tylko z legalnych materiałów

(red.)

Jeżeli kupujesz na własną rękę, żądaj koniecznie świadectw jakości materiałów, które wydają producenci. Materiały muszą być oznaczone polskimi i europejskimi certyfikatami jakości.

materiały budowlane
Magazyn materiałów budowlanych
Fot. Xella
Do budowy lub remontu domu stosuj tylko legalne materiały, czyli takie, które są dopuszczone do stosowania w budownictwie; za które sprzedawca lub producent biorą pełną odpowiedzialność. Kupując je nielegalnie w szarej strefie (najczęściej bez faktury), być może zaoszczędzisz parę złotych, ale jeśli okaże się, że materiał jest złej jakości, nie będziesz mógł go zareklamować. Weź też pod uwagę, że wady materiałów budowlanych ujawniają się zwykle po latach, więc firma-krzak, od której je kupiłeś, może już po prostu nie istnieć.

A ponieważ niektóre wady mogą być groźne dla bezpieczeństwa budynku, ryzykujesz bardzo wiele. Kupując "na lewo", nie masz też szans odzyskać części podatku VAT za zakupione materiały.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Buduj dom tylko z legalnych materiałów