62,2 m kw., dla 4 osób: duże okna we wnętrzu

Red.

W naszym nowym mieszkaniu są tzw. portfenetry - okna sięgające od podłogi do sufitu, które utrudniają zaaranżowanie pomieszczeń, na przykład kuchni. Ale to nie jedyny nasz problem. Starszy syn ma dziewięć lat, młodszy dwa lata. Ze względu na sporą różnicę wieku powinni mieć osobne pokoje, ale co wtedy z naszą sypialnią? Liczymy się z przeniesieniem kuchni, ale nie wiemy, gdzie ją urządzić; przy niej przydałby się kąt jadalny. Nie chcemy rezygnować z osobnej toalety. W przedpokoju jest nam potrzebna szafa na wierzchnie okrycia. Magdalena z Krakowa

Trzypokojowe, 62,2 m kw., dla 4 osób
Trzypokojowe, 62,2 m kw., dla 4 osób
Rozwiązanie1: w innych miejscach

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Jeden z DZIECIĘCYCH POKOI urządziłam w miejscu dawnej KUCHNI, tę natomiast przeniosłam do strefy dziennej - teraz jest otwartym aneksem z zabudową w kształcie litery L. W pobliżu stoi prostokątny stół, przy którym wygodnie może zasiąść cała rodzina. Resztę strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z narożną kanapą.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięDo państwa SYPIALNI, na którą przeznaczyłam średni pokój, wchodzi się ze strefy wypoczynkowej przez dwuczęściowe suwane drzwi. Gdy są rozsunięte, część dzienna optycznie się powiększa. Przeniesienie wejścia do SYPIALNI na tę ścianę pozwoliło powiększyć toaletę - teraz oprócz sedesu i umywalki mieści się w niej narożna kabina prysznicowa (dodatkowe miejsce do kąpieli z pewnością sprawdzi się w czteroosobowej rodzinie).

W sporej ŁAZIENCE zaplanowałam wygodną prostokątną wannę (170 x 70 cm), umywalkę, podwieszony sedes oraz dużą pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: strefa sypialna

Michał Grzelak

POKOJE DZIECI mają różne kształty, ale tę samą wielkość. W każdym jest łóżko i szafa, a u starszego syna - również biurko. W Państwa SYPIALNI mieści się duże łóżko i pojemna szafa. Ponieważ nie ma w niej okna, część ściany proponuję przeszklić, np. mlecznym szkłem, które ogranicza widoczność, ale przepuszcza światło. Do tych trzech pokoi oraz do toalety wchodzi się z części PRZEDPOKOJU przesłoniętej ścianką z luksferów.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Główny ciąg roboczy w KUCHNI zaplanowałem wzdłuż jednej ściany. Jego uzupełnieniem jest półwysep (z płytą grzejną i podwyższonym barkiem), "przytulony" do praktycznej wnękowej zabudowy ze schowkami. Prostokątny stół ustawiłem przy oknach - ma dokładnie szerokość ściany między nimi. W części wypoczynkowej stoi narożna kanapa i stolik kawowy. Telewizor umieściłem na wąskiej ściance zbudowanej naprzeciw kanapy.

Skomentuj:

62,2 m kw., dla 4 osób: duże okna we wnętrzu