Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

50 m kw.,dla 3 osób: potrzebne dwie sypialnie

Red.

Nasze mieszkanie jest słoneczne i przytulne, ale ma jedną, za to poważną wadę - do pokoju dziecka wchodzi się przez pokój dzienny, który pełni jednocześnie funkcję naszej sypialni. Zastanawiamy się więc, czy nie udałoby się tak przebudować wnętrza, by obydwa pokoje miały osobne wejścia? Zastanawiamy się także nad wydzieleniem dodatkowego pomieszczenia, które przeznaczylibyśmy na sypialnię dla nas. Anita z Olsztyna

Rozwiązanie 1: w miejscu kuchni

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Ściana konstrukcyjna, która dzieli mieszkanie na dwie części, oraz usytuowanie pionów instalacyjnych nie dają zbyt wielu możliwości. Dawny POKÓJ DZIECKA, nadal z wejściem z POKOJU DZIENNEGO, przeznaczyłam na Państwa SYPIALNIĘ.

SYPIALNIA jest na tyle duża, że można było wydzielić w niej garderobę (oprócz niej w mieszkaniu są jeszcze dwie szafy: w PRZEDPOKOJU oraz w POKOJU DZIECKA). Garderobę widoczną na planie wyjściowym "pochłonęła" ŁAZIENKA - po jej przesunięciu można było powiększyć PRZEDPOKÓJi zrobić wygodne otwarte wejście do strefy dziennej.

Kuchenną zabudowę tworzy pojedynczy ciąg szafek usytuowany wzdłuż ściany DZIECIĘCEGO POKOJU . W sąsiedztwie KUCHNIA zaplanowałam kąt jadalny, a w głębi POKOJU DZIENNEGO- kąt wypoczynkowy. W ŁAZIENCE bez problemu mieści się wygodna prostokątna wanna o wymiarach 160 x 70 cm; przy drzwiach stoi duża pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: rodzinne centrum

Michał Grzelak

POKÓJ DZIENNY nadal jest przechodni - z tej rodzinnej strefy wypoczynkowej wchodzi się do POKOJU DZIECKAi do SYPIALNI rodziców z garderobą (wygospodarowanej kosztem sąsiedniego pokoju). W Państwa SYPIALNI nie ma okna, jej ścianę proponuję więc przeszklić (np. szkłem matowym, które przepuszcza światło, ale ogranicza widoczność).

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery U. Blat od strony przedpokoju pełni też funkcję barku. W wysokiej zabudowie w jadalni ukryłem m.in. pralkę, co pozwoliło estetycznie zaaranżować ŁAZIENKĘ. Wąskie ścianki dzielą ją na trzy strefy. W jednej z nich znajduje się kabina prysznicowa 80 x 80 cm. To wersja minimum - zmieści się tu bowiem dużo większa kabina (np. 120 x 80 cm) albo wanna.
    Więcej o:

Skomentuj:

50 m kw.,dla 3 osób: potrzebne dwie sypialnie