65,8 m kw., dla 3 osób: wydzielona ściankami
Jesteśmy młodym małżeństwem z półtoraroczną córeczką. W naszym nowym mieszkaniu przydałaby nam się garderoba lub przynajmniej pojemna szafa, nie tylko w przedpokoju (czy uda ją się zmieścić w naszej sypialni?). Jedno z nas pracuje jako nauczyciel, potrzebne jest więc również wygodne miejsce do pracy z biurkiem - gdzie je urządzić? Na salon chcemy przeznaczyć największy pokój, który ma podłużny kształt, co jest dość kłopotliwe. Prosimy o radę, jak go zaaranżować. Marzy nam się duży rozkładany stół i zastanawiamy się, gdzie najlepiej go ustawić. Justyna i Paweł z Łukowa
ZRozwiązanie 1: schowek przy sypialni
Magdalena Żmihorska-Tomasik
POKÓJ DZIENNY jest nieznacznie powiększony; przesunęłam nieco ścianę oddzielającą go od Państwa sypialni. We wnęce powstałej po wydzieleniu garderoby stoi kanapa; tuż przy wejściu urządziłam kąt do pracy ze sporym biurkiem. Wejścia do pokoju dziennego i KUCHNI zostały otwarte i poszerzone, co pozwoliło optycznie powiększyć wnętrza; takie rozwiązanie ułatwi również noszenie dań z kuchni do kąta jadalnego zaaranżowanego w salonie przy oknie.
Rozwiązanie 2: krągłe narożniki
Michał Grzelak
Narożniki garderoby, schowka gospodarczego (minipralni) oraz łazienki zostały zaokrąglone, dzięki czemu w przejściach z przedpokoju do KUCHNI i pokoju dziennego nie ma niebezpiecznych kantów. W kuchni, nieco pomniejszonej na rzecz POKOJU DZIECIĘCEGO, zaplanowałem główny ciąg roboczy w kształcie litery L. Na końcu dodatkowego blatu, węższego niż standardowy, znajduje się barek, który może służyć jako stolik śniadaniowy.
Pokój dzienny dzieli się na dwa aneksy: wypoczynkowy z narożną kanapą i jadalny z prostokątnym stołem. Między nimi stoi częściowo przeszklona ścianka, na której proponuję zawiesić telewizor. W ŁAZIENCE zaprojektowałem narożną kabinę prysznicową, wpasowaną w zaokrąglony narożnik; za nią ukryłem sedes. W mieszkaniu oprócz garderoby są się dwie szafy: w Państwa SYPIALNI oraz w pokoju dziecka (przy drzwiach).
- Więcej o: