Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lampy: oświetlenie w ogrodzie

Monika Utnik-Strugała

Miło jest w upalny wieczór posiedzieć w ogrodzie. Ale nie po ciemku. Świeczniki, lampiony, latarenki pomogą stworzyć nastrojowy klimat. Zobacz najlepsze lampy do ogrodu.

Oświetlenie ogrodowe daje poczucie bezpieczeństwa (wzrok nie gubi się w mroku), eksponuje najładniejsze fragmenty ogrodu (bo zieleń nawet w nocy może robić wrażenie), ale przede wszystkim tworzy przytulną, romantyczną atmosferę. Światło w ogrodzie nie musi - a nawet nie powinno - być silne. Wystarczy, że pojawi się punktowo w kilku miejscach tarasu i ogrodu.

Rodzaje oświetlenia ogrodowego

Mogą to być girlandy solarne rozpięte między drzewami, lampiony na tealighty rozstawione w niskiej trawie, latarenki, które zawiesimy na tarasie. Albo bardziej oryginalnie: klatki dla ptaków zamienione na świecące dekoracje czy platerowane kilkuramienne świeczniki po babci. W najróżniejszych stylach: orientalne sprawdzą się wśród zieleni inspirowanej ogrodami japońskimi, drewniane idealnie będą pasowały do wiejskiej rabaty z malwami i łubinem, biało-niebieskie z żeglarskim sznurem w roli uchwytu spodobają się tym, którzy lubią na balkonie morskie klimaty. W takim towarzystwie doczekamy niejednego wschodu słońca.

Skomentuj:

Lampy: oświetlenie w ogrodzie