Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracje: styl marynistyczny

Monika Utnik-Strugała

Styl marynarski we wnętrzach: nie trzeba od razu wybierać się w rejs po Karaibach, by poczuć się jak na jachcie. Lato to najlepsza okazja, żeby pozbyć się rutyny w domu i trochę zaszaleć: z kolorem i dodatkami.

Styl marynarski we wnętrzach przypomina o lecie. Odważni mogą stworzyć z mieszkania prawdziwą kajutę: wybrać łóżko w kształcie łodzi, drzwi, które mają bulaj zamiast tradycyjnego przeszklenia albo rozwiesić w kącie pokoju hamak - sprawdzi się w roli szezlonga. Nie zaszkodzi półka na książki przypominająca koło sterowe czy tapeta w szerokie granatowe pasy. Przy okazji możemy odświeżyć stare meble: uszak po babci nabierze wigoru, gdy obijemy go błękitną tkaniną, ponurą drewnianą skrzynię pomalujmy na biało - od razu zwróci na siebie uwagę.

Dla pozostałych wiele firm przygotowało atrakcyjne dodatki - rewolucji nie będzie, ale z pewnością poczujemy klimat nadmorskich rezydencji i luksusowych jachtów. Zasada jest prosta: dużo granatu, czerwieni, pasów i żeglarskich motywów (mile widziane poduszki w kotwice, dekoracyjne koła sterowe na ścianie, błękitne pledy i lampiony z uchwytami zrobionymi z grubo skręcanych sznurów).

Skomentuj:

Dekoracje: styl marynistyczny