Jak urządzić wnętrze w stylu loftowym?
Mieszkanie w lofcie dla wielu pozostaje jedynie w strefie marzeń. Każdy jednak może urządzić swoje wnętrze w stylu loftowym. Podpowiadamy jak to zrobić.









Pierwsze lofty powstały w latach 50. XX wieku w nowojorskiej dzielnicy SoHo. Mieszkania w budynkach pofabrycznych były tanie i obszerne. Dlatego chętnie zajmowali je młodzi artyści poszukujący nie tylko mieszkań ale i pracowni. Przestrzenie początkowo utożsamianie z bohemą artystyczną z czasem stały się synonimem luksusu. Powstałe w nich luksusowe apartamenty stały się bardzo modne, a ich oryginalny, choć surowy styl rozpowszechnił się na całym świecie. Moda ta dotarła także do Polski i bardzo dobrze się u nas przyjęła. (Zobacz także: Mieszkania w stylu loftowym - przegląd waszych wnętrz >>)
Cechy stylu loftowego
Wnętrza nawiązujące do loftów charakteryzuje przede wszystkim nieco surowy wystrój. Ich nieodłącznymi elementami są widoczne materiały konstrukcyjne: cegła, beton czy drewno. Instalacje, rury i grzejniki pozostają nieosłonięte, często pojawiają się belki na suficie, stal, beton i postarzane drewno. Meble są raczej o prostych formach głównie metalowe bądź drewniane. Ich rozmieszczenie we wnętrzu jest dość swobodne, symetria nie jest obowiązkowa w loftowych wnętrzach. Ważną role odgrywa oświetlenie. Obowiązkowe są długie, wiszące lampy o prostych obudowach. Ponadto należy ograniczyć liczbę ozdób.
Jak osiągnąć styl industrialny we wnętrzu:
- jedną ze ścian pozostaw w stanie surowym
- wyeksponuj ceglaną ścianę
- pozostaw odsłonięte instalacje
- nie zasłaniaj rur ani grzejników
- wybieraj metalowe sprzęty i z postarzanego drewna
- zachowaj stonowaną kolorystykę: szarości, brązy.
Mieszkania w stylu loftowym - przegląd waszych wnętrz
Rzeczy, dzięki którym twój salon nabierze niepowtarzalnego wyrazu
Trendy 2021. Grzejnik Zehnder Deseo Verso - ponadczasowe wzornictwo z przemyślaną funkcjonalnością w Twojej łazience
Grzejniki dekoracyjne do wnętrz w różnych stylach
Grzejnik idealnie dopasowany do wnętrza, czyli diabeł tkwi w szczegółach. Jaki grzejnik wybrać?
Grzejniki kontra ogrzewanie podłogowe. Co wybrać?
Grzejniki ścienne - jakie wybrać?
Wielkość pomieszczenia a dobór grzejnika