Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolor i wzór: barwy pustyni we wnętrzu

ekb, stylizacja: Joanna Płachecka

Na pierwszy rzut oka pustynny krajobraz wydaje się nieco monotonny. Dopiero po uważnym spojrzeniu można w nim dostrzec dyskretne wzory i całe bogactwo niuansów kolorystycznych. To znakomite źródło inspiracji podczas aranżowania wnętrz.

Wnętrze utrzymane w barwach piasku jest spokojne, ale nie wydaje się nudne. Jak osiągnąć taki efekt?

1. Użyj wielu różnych odcieni beżu, od bardzo jasnych po ciemne, wpadające w brąz. W dodatkach może się pojawić nawet czerń, a także barwa żółta (ale nie czysta, tylko złamana kroplą brązu albo szarości). Dopuszczalne są też akcenty innych kolorów - beż z każdym tworzy naprawdę udane kompozycje.

2. Wybierz wzory przywołujące na myśl pustynny krajobraz. Z dwubarwnych najodpowiedniejsze będą paski, fale, zygzaki, a z jednobarwnych - te o różnych fakturach. Urozmaicą wygląd wnętrza, nie zakłócając jego spokoju.

3. Zróżnicuj materiały; oprócz drewna o jasnej barwie (naturalnej albo delikatnie rozbielonej) sprawdzą się wszelkie plecionki z roślinnych włókien, a z tkanin - szorstkie lniane płótno, gruba wełna oraz bawełna. Może się również pojawić lakierowany metal.

Skomentuj:

Kolor i wzór: barwy pustyni we wnętrzu