Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zaaranżować okno w kuchni?

red.

Aranżacja okna w kuchni dla wielu osób to prawdziwe wyzwanie. Już sam wybór spośród dostępnych opcji jest zawrotny - zasłony, firany, rolety, żaluzje, zazdrostki... Kluczem do sukcesu jest dopasowanie aranżacji okna do stylu kuchni.

Rzymskie rolety z dekoracyjnej tkaniny dopasowano do stylu kuchni.
Rzymskie rolety z dekoracyjnej tkaniny dopasowano do stylu kuchni.
fot. Michał Skorupski

Dekoracja okna w kuchni powinien nawiązywać do stylu pomieszczenia i stanowić dekoracyjne dopełnienie. Jeśli więc mamy kuchnię urządzoną w stylu nowoczesnym, to tradycyjne zazdrostki będą się z nim gryzły. Za to doskonale sprawdzą się w kuchniach w stylu rustykalnym bądź tradycyjnym.W nowoczesnych kuchniach lepsze będą proste i minimalistyczne dekoracje, jak gładkie zasłony, rolety czy żaluzje. Dobrym pomysłem na przełamanie nowoczesnej aranżacji kuchni są rolety rzymskie wykonane np. z przeźroczystej tkaniny bądź z nowoczesnym wzorem.

Dobry efekt dadzą też żaluzje harmonijkowe, które wyglądają oryginalnie i dostępne są na rynku w szerokiej gamie kolorystycznej. Takie żaluzje mają wiele zalet: zajmują bardzo mało miejsca zarówno w pozycji rozłożonej, jak i po złożeniu.  Są mobilne i łatwe w demontażu - bez trudu można je odświeżyć i wyprać.

W kuchni natomiast, niezależnie od jej stylu, należy się wystrzegać misternie upiętych zasłon i firan. W tym pomieszczeniu się zwyczajnie nie sprawdzą. Okno w kuchni powinniśmy móc z łatwością zasłaniać i odsłaniać. Do tego zdjęcie firan czy zasłon do prania i ich ponowne założenie nie powinno sprawiać trudności.

Jeżeli nie w ogóle zaprzątać sobie głowy praniem, można się zdecydować na rozwiązanie na stałe i ozdobić kuchenne okno specjalnymi samoprzylepnymi foliami dekoracyjnymi. Transparentna folia skutecznie osłoni pomieszczenie od zewnątrz, a jednocześnie nada mu unikatowy charakter.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zaaranżować okno w kuchni?