Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

2 pokoje na 55 m kw.: jak oddzielić kuchnię od salonu?

Red.

Wiktor planuje przebudowę swojego dwupokojowego mieszkania. Chce m.in. częściowo oddzielić kuchnie od salonu. Architekci proponują dwa rozwiązania.

Planuję przebudowanie mojego dwupokojowego mieszkania, chciałbym między innymi oddzielić częściowo kuchnię od pokoju dziennego (w tej chwili aneks kuchenny jest całkowicie otwarty). Myślę również o wydzieleniu trzeciego pokoju, w którym na razie zamierzam urządzić gabinet. Czy takie zmiany są możliwe? Wiktor

Rozwiązanie 1: kuchnia za przesuwanymi drzwiami
Magdalena Żmihorska-Tomasik

Dwuskrzydłowe drzwi kuchenne są całe ze szkła; proponuję wybrać szkło matowe, które ogranicza widoczność, ale przepuszcza światło. Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery U. W sąsiedztwie jest dobre miejsce na stół, np. okrągły. Przy oknie zaprojektowałam strefę wypoczynkową z kanapą i ustawioną naprzeciwko niej szafką RTV.

Dodatkowy pokój, przeznaczony na gabinet, wydzieliłam pomiędzy salonem a SYPIALNIĄ, która została nieco zmniejszona. Do gabinetu wchodzi się z części wypoczynkowej (również przez przesuwane drzwi). Oprócz biurka, szafy i regałów stoi w nim rozkładany fotel - rezerwowe miejsce do spania.

Przedpokój wyznaczają skośne ściany: gabinetu, ŁAZIENKI oraz garderoby, która powstała po zmniejszeniu aneksu kuchennego. Słup, który pozostał tu po przesunięciu ścianek działowych, proponuję wyeksponować - obudować go "na okrągło" i wykończyć np.  drewnem albo blachą (zależnie od wystroju wnętrza).  W łazience mieści się wanna (150 x 80 cm), sedes oraz umywalka; pralkę ukryłam w zamykanym schowku.

Rozwiązanie 2: kuchnia ukryta za barkiem
Michał Grzelak

Z KUCHNIĄ sąsiaduje kąt jadalny - stół stoi przy skośnej ściance gabinetu. W głębi strefy dziennej zaaranżowałem kąt wypoczynkowy; jest nieduży, ale bez problemu mieści się w nim wygodna kanapa i stolik kawowy. Telewizor proponuję zawiesić na wysokiej trójkątnej zabudowie, w której od strony kuchni znajduje się szafka na naczynia stołowe.

Gabinet jest przechodni, można do niego wejść zarówno z aneksu wypoczynkowego, jak i z SYPIALNI; ze względu na niewielką ilość miejsca proponuję drzwi przesuwane. W gabinecie przy oknie jest długi blat do pracy, a po drugiej stronie pokoju garderoba (dodatkowe szafy są w sypialni i PRZEDPOKOJU). W ŁAZIENCE, zmniejszonej na korzyść sypialni, mieści się kabina prysznicowa (80 x 90 cm), oddzielona od niej ścianką pralka, umywalka i podwieszony sedes. Jeśli zdecyduje się Pan przenieść pralkę do kuchni, zamiast kabiny będzie można zainstalować wannę.

    Więcej o:

Skomentuj:

2 pokoje na 55 m kw.: jak oddzielić kuchnię od salonu?