Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,5 m kw., dla 4 osób: nowe miejsce na kuchnię

Red.

Dla naszej czteroosobowej rodziny dwa pokoje to za mało, dlatego chcemy wygospodarować miejsce na dodatkową sypialnię - myślimy o urządzeniu jej w obecnej kuchni. To pociąga za sobą konieczność zaaranżowania aneksu kuchennego w pokoju dziennym. Czy takie zmiany da się przeprowadzić? Jaką zaplanować wtedy zabudowę, żeby nie przytłoczyła miejsca do wypoczynku? I gdzie umieścić kąt jadalny? Krzysztof

Rozwiązanie 1: przy najdłuższej ścianie

Wioletta Sawczuk

Aneks kuchenny jest całkowicie otwarty na pokój dzienny. Zabudowę osłania tylko wąska ścianka, przy której stoi szafka RTV - umieszczony tutaj telewizor będzie dobrze widoczny z kanapy. Ciąg roboczy jest na tyle długi, że urządzenia AGD (lodówka, zlewozmywak i płyta grzejną) są przedzielone odcinkami blatu potrzebnymi do wykonywania poszczególnych prac kuchennych. W głębi WNĘTRZA znajduje się kąt jadalny.

SYPIALNIA rodziców ma taką samą powierzchnię jak znajdująca się tu przedtem kuchnia (ze względu na ścianę konstrukcyjną pokoju nie da się poszerzyć). Łóżko proponuję umieścić na podeście, w którym można ukryć dodatkowe schowki (np. szuflady). POKÓJ DZIECIĘCY wyposażyłam w długi blat zastępujący biurka, szafę, regały oraz piętrowe łóżko - dzięki niemu w pomieszczeniu zostanie jeszcze dużo miejsca na zabawę.

W ŁAZIENCE zaplanowałam wannę (150 x 70 cm), umywalkę i podwieszony sedes. Pralka została przeniesiona do powiększonej nieco toalety; urządzenie stoi we wnęce, w której mieści się również pojemna szafka, np. na domowe środki czystości.

Rozwiązanie 2: w przejściu

Anna Malesińska

W bliskim sąsiedztwie aneksu kuchennego znajduje się kąt jadalny z prostokątnym stołem. Przy nim, na ścianie wydzielającej nieznacznie powiększoną toaletę, można zawiesić telewizor - będzie dobrze widoczny z kanapy ustawionej w narożniku.

Wejście do państwa sypialni, zaaranżowanej w dawnej kuchni, trzeba było przenieść - do nowego pokoju wchodzi się ze strefy dziennej. W SYPIALNI zaplanowałam duże łóżko, szafę i płytkie regaliki. Szafy znajdują się również w PRZEDPOKOJU i pokoju dzieci, w którym oprócz dużego schowka na ubrania bez problemu mieszczą się dwa łóżka i wygodne podwójne biurko.

ŁAZIENKA ma takie same wymiary i kształt jak na planie wyjściowym. Jest w niej wanna (160 x 70 cm), umywalka, sedes i pralka - tę umieściłam w wydzielonej ścianką wnęce, w której warto zamontować także półki na ręczniki, kosmetyki itp.

    Więcej o:

Skomentuj:

51,5 m kw., dla 4 osób: nowe miejsce na kuchnię