Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

89 m kw., dla 4 osób: z tarasem za oknami

Red.

Mieszkanie czteroosobowej rodziny ma zarówno taras i balkon. Dominika chciałby mieć dla siebie i męża sypialnię z tarasem. Rodzina potrzebuje także sporo miejsca na przechowywanie. Jak rozplanować wnętrza, podpowiadają architekci.

Przy naszym mieszkaniu znajduje się zarówno mały balkon, jak i duży taras - i właśnie przy nim chcielibyśmy urządzić swoją sypialnię (pozostałe dwa mniejsze pokoje będą dla dzieci). Zamierzamy zachować obydwie łazienki, w czteroosobowej rodzinie na pewno się przydadzą. Potrzebujemy też częściowo otwartej kuchni i jak najwięcej miejsca do przechowywania, bo już się nie mieścimy ze wszystkimi rzeczami. Mężowi marzy się projektor w salonie. Dominika

Rozwiązanie 1: korzystna zamiana

Wioletta Sawczuk

Miejsce zmieniła również KUCHNIA, z której także jest wyjście na taras (przyda się podczas letnich przyjęć pod chmurką). W kącie wypoczynkowym stoi przepastna kanapa, od strony przedpokoju osłonięta ścianką; naprzeciw tego mebla można umieścić telewizor lub ekran do projektora. Kuchenna zabudowa ma kształt litery U, oprócz szafek stojących zaprojektowałam w niej szafki wiszące (na dwóch ścianach).  Przy ścianie wydzielającej wewnętrzny korytarz jest dobre miejsce na stół.

Jedna z ŁAZIENEK została przesunięta - teraz znajduje się przy wejściu do mieszkania. Nie jest duża, ale bez problemu mieści się w niej kabina prysznicowa (ukryta we wnęce), sedes i narożna umywalka. W drugiej, większej łazience proponuję zainstalować wannę, dwie umywalki, sedes oraz - we wnęce wydzielonej przy wannie - pralkę.

W SYPIALNI rodziców i w pokojach dzieci są szafy. Trzy schowki różnej wielkości zaplanowałam również w PRZEDPOKOJU i korytarzu, miejsca na przechowywanie jest więc naprawdę sporo. W Państwa sypialni zmieścił się też kącik do pracy.

Rozwiązanie 2: sypialnia z widokiem

Anna Malesińska

Najwęższa część PRZEDPOKOJU została poszerzona, dzięki czemu powstało miejsce na dużą szafę wnękową; mniejsza szafa znajduje tuż się przy wejściu do mieszkania oraz w każdej z trzech sypialni. Dodatkowo przy wejściu do jednej z ŁAZIENEK wydzieliłam schowek na pralkę, co pozwoliło zyskać więcej miejsca w łazienkach. W jednej z nich znajduje się wanna, w drugiej - wygodna kabina prysznicowa bez brodzika.

Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery L. Od strony POKOJU DZIENNEGO jest osłonięta obszerną wnęką z sięgającą do sufitu zabudową - znajdujące się w niej schowki mogą pełnić funkcję spiżarki. Przy wnęce umieściłam szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny (można tu też umieścić ekran do projektora). Przy przeszklonej ścianie obok BALKONU proponuję urządzić kąt jadalny z dużym stołem.

    Więcej o:

Skomentuj:

89 m kw., dla 4 osób: z tarasem za oknami