Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wygospodarować pokój dla dziecka? Rodzice nie chcą spać w salonie

Red.

Kamil z żoną w swoim 50-metrowym mieszkaniu chcą wygospodarować pokój dla dziecka, ale woleliby nie rezygnować z własnej sypialni. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

Zastanawiamy się, gdzie w naszym niespełna 50-metrowym mieszkaniu znaleźć miejsce na dodatkowy pokój dla dziecka. Jeśli to się nie uda, jesteśmy skłonni oddać maluchowi naszą sypialnię i przenieść się ze spaniem do pokoju dziennego, ale zdajemy sobie sprawę, że wtedy pozbawiamy się niezbędnego minimum prywatności... Podpowiedzcie jakieś rozwiązania. Kamil

Rozwiązanie 1: pokój w miejscu kuchni
Justyna Burdow-Gołoś

Nowa SYPIALNIA ma tę samą powierzchnię co zaplanowana w tym miejscu kuchnia, ale nieco inny kształt - wydłużyłam ją w stronę POKOJU DZIENNEGO, a jej narożnik ścięłam, aby zrobić wygodne wejście z przedpokoju i przy okazji nieco go skrócić. W sypialni mieści się duże łóżko i szafa (szafy zaprojektowałam też w pokoju dziecka i w przedpokoju).

Zabudowa KUCHENNA zajmuje jedną ze ścian pokoju dziennego (urządzenia będzie można podłączyć do pionu wodno-kanalizacyjnego w łazience). W bliskim sąsiedztwie usytuowałam kąt jadalny. Pozostałą część otwartej strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą, naprzeciwko której (przy ścianie sypialni) jest miejsce na szafkę ze sprzętem radiowo-telewizyjnym.

W PRZEDPOKOJU oprócz szafy ubraniowej zaplanowałam zamykany składanymi drzwiami schowek na pralkę. Dzięki temu jest więcej miejsca w ŁAZIENCE (nieznacznie zmniejszonej o wnękę na płytką przedpokojową szafkę). W pomieszczeniu tym proponuję zainstalować wannę (160 x 70 cm), umywalkę (szer. 70 cm) i podwieszony sedes.

Rozwiązanie 2: wydzielony z salonu
Krzysztof Radzanowski

W wejściu do SYPIALNI warto zamontować przesuwane szklane drzwi chowające się w ścianie; to bardzo praktyczne rozwiązanie, wziąwszy pod uwagę, że ze względu na brak okna w sypialni często powinny pozostawać uchylone. Częściowo przeszklona jest też nowo postawiona ściana  - dzięki temu pokoik będzie doświetlony naturalnym światłem, a przez to mniej klaustrofobiczny. Pozostałą część salonu zajmują kąty: wypoczynkowy i jadalny.

KUCHNIA z ciągiem roboczym w kształcie litery jest teraz otwarta na POKÓJ DZIENNY. Zbyt długi PRZEDPOKÓJ został skrócony - jego fragment włączyłem w przestrzeń strefy dziennej. W ŁAZIENCE proponuję zainstalować narożną kabinę prysznicową (80 x 80 cm), podwieszony sedes oraz umywalkę (szer. 70 cm); ta ostatnia jest osadzona w długim blacie, pod którym ukryłem płytką pralkę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wygospodarować pokój dla dziecka? Rodzice nie chcą spać w salonie