Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Salon z kominkiem. Pomysły na przytulne miejsce dla rodziny

red., KJT

Salon z kominkiem odpowiednio zaaranżowany będzie stanowił przytulne miejsce spotkań i relaksu. Kominek ociepli nowoczesne wnętrze i podkreśli charakter tradycyjnego wystroju.

Nowoczesny salon z kominkiem
Nowoczesny salon z kominkiem
fot. Opoczno

Kominek w salonie zawsze stanowi jego centralny punkt. To wokół kominka organizowane są meble i aranżacja całego wnętrza. Kominki pasują zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, skandynawskim i wielu innych. Można dzięki niemu stworzyć oryginalny salon o zdecydowanym wyrazie.

Jak urządzić salon z kominkiem

Urządzanie salonu to duże wyzwanie. Trzeba zastanowić się jakie funkcje ma spełniać, ile ludzi będzie w nim przebywać, w jakim stylu jest dom i co najważniejsze jaki mamy na jego urządzenie budżet. Jak zawsze warto do planowania tej przestrzeni zatrudnić architekta wnętrz - wówczas będziemy mieć pewność, ze wnętrze będzie spójne z całością, a co najważniejsze będzie funkcjonale. Większość salonów to przestrzeń otwarta na kuchnię, gdzie musi zmieścić się duży stół z dużą ilością krzeseł oraz wygodna duża kanapa, albo narożnik. By dodać przytulności salonowi bardzo przydatne będą dodatki: puchate koce i mięciutkie poduszki oraz dużo żywych roślin doniczkowych. W centrum salonu znajduje się oczywiście kominek, może być otwarty i zamknięty. Otwarty daje poczucie obcowania z ogniem. Godzinami można się wpatrywać w tańczące płomienie. Model zamknięty jest natomiast o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem, możemy go rozpalić i wyjść z domu bez obawy przed pożarem. Największą podpowiedzią do harmonijnego urządzania wnętrza jest sam kominek: może być obłożony kaflami, ceramiką,kamieniem lub wykonany z żeliwa (koza). 

Kominek w salonie: jaki wybrać? Porady i inspiracje

Nowoczesny salon z kominkiem

Nowoczesne kominki mają bardzo oszczędną formę. Często są niemalże wtopione w ścianę, tak, że widzimy tylko płomienie. Jeśli mają obudowę, to najczęściej z kamienia, np. z marmuru, piaskowca lub łupka. Coraz częściej spotyka się kominki oddalone od ściany, w obudowie szklanej - wtedy płomienie są widoczne ze wszystkich stron. Takie rozwiązanie pasuje najbardziej do wnętrz minimalistycznych. Dla bardziej odważnych skierowana jest oferta kominków w metalowych różnobarwnych obudowach.

Pomysły na obudowę kominka

Salon z kominkiem aranżacje

Ile głów tyle pomysłów na urządzanie salonu z kominkiem. Wybraliśmy kilkanaście najbardziej popularnych aranżacji.

Salon z kominkiem w stylu rustykalnym z francuskim

Rustykalny salon z kominkiem
fot. Annie Sloan

Salon z kominkiem - styl nowoczesny z elementami scandi

Nowoczesny salon z kominkiem
fot. Sylwester Rejmer

Salon z kominkiem w stylu nowoczesnym połączonym ze stylem scandi

salon z kominkiem, aranżacja salonu z kominkiem
fot. Kratki.pl

Salon kominkowy w stylu nowoczesnym z kolorystyce skandynawskiej

Jasny salon z kominkiem
fot. Łukasz Zandecki

Salon z kominkiem w stylu klasycznym z elementami kolonialnymi

Nastrojowy salon z kominkiem
fot. Norbert Banaszyk/DADA

Salon z kominkiem w stylu romantyczna nowoczesność

Jasny salon z kominkiem
fot. Radosław Wojnar

Salon z komikiem w stylu nowoczesnym z elementami francuskimi

Salon z kominkiem
fot. Kratki.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Salon z kominkiem. Pomysły na przytulne miejsce dla rodziny