Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

27 m kw.: Jak zaaranżować aneks kuchenny w kawalerce?

Red.

Magda planuje remont swojej kawalerki w bloku. Oddzielony od pokoju aneks kuchenny chciałaby z nim połączyć, dla uzyskania wrażenia większej przestrzeni. Architekci proponują dwa rozwiązania.

Szykuję się do generalnego remontu mojego jednopokojowego mieszkania, to dobra okazja do jego przebudowy. W tej chwili aneks kuchenny jest oddzielony od pokoju, chciałabym połączyć te dwa pomieszczenia. Myślę też o powiększeniu łazienki. Zastanawiam się, gdzie umieścić szafy (na garderobę niestety brakuje miejsca). Magdalena

Rozwiązanie 1: aneks kuchenny przesunięty do pokoju
Justyna Burdow-Gołoś

Zabudowa w nowej KUCHNI ma kształt litery U; od strony pokoju osłania ją niska, 140-centymetrowa ścianka z wąskim blatem. Dzięki niej ciąg roboczy z niezbędnymi urządzeniami AGD (lodówką, zlewozmywakiem, płytą grzejną) jest niewidoczny z kąta wypoczynkowego zaaranżowanego w głębi strefy dziennej, przy dużym oknie.

Kąt wypoczynkowy wyposażyłam w fotel, stolik kawowy oraz rozkładaną kanapę, która jest również miejscem do spania. Przy ścianie naprzeciwko umieściłam kącik RTV (z szafką na telewizor lub pojemną komodą przeznaczoną na przykład na ubrania albo na domowe drobiazgi).

PRZEDPOKÓJ od reszty mieszkania oddzielają przesuwane drzwi. Oprócz szafy zaplanowałam w nim dwie mniejsze szafki, m.in. na buty, a w zamykanej wnęce, wydzielonej kosztem łazienki, ukryłam płytką pralkę (40 x 60 cm). ŁAZIENKA jest więc nieznacznie mniejsza niż na planie wyjściowym, ale po "wyprowadzeniu" pralki bez problemu mieści się w niej obszerna kabina prysznicowa (120 x 65 cm), umywalka (szer. 45 cm) oraz kompaktowy sedes.

Rozwiązanie 2: kuchnia po drugiej stronie mieszkania
Krzysztof Radzanowski

Ściana przedzielająca mieszkanie pozostała na swoim miejscu. Dzięki temu po przeniesieniu KUCHNI do pokoju PRZEDPOKÓJ znacznie zyskał na przestronności - mieszczą się w nim dwie duże szafy oraz dwie małe szafki, np. na buty. Do pokoju wchodzi się przez przesuwane drzwi. Ciąg roboczy w aneksie kuchennym ma kształt litery L; od kąta wypoczynkowego z rozkładaną narożną kanapą, pełniącą również funkcję łóżka, oddziela go wąska ścianka. Ścianka osłania również zabudowę od strony wejścia do pokoju.

Powiększona ŁAZIENKA jest bardzo wygodna. We wnęce, wygospodarowanej z przestrzeni przedpokoju, proponuję zainstalować kabinę prysznicową o wymiarach 70 x 80 cm. Ścianę naprzeciwko wejścia zajmują pozostałe urządzenia: sedes, umywalka (szer. 50 cm) oraz płytka pralka (40 x 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

27 m kw.: Jak zaaranżować aneks kuchenny w kawalerce?